SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN
W POLSCE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SHIHAN
ANDRZEJ DREWNIAK

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2006-06-19
Turniej Karate Kyokushin z Okazji Dnia Dziecka.

W bardzo miłej atmosferze Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zorganizował w niedzielę 11 czerwca „Turniej Karate Kyokushin z Okazji Dnia Dziecka”. Na macie pojawiło się 45 początkujących zawodników z wszystkich filii SKKK z Sieradza, Kalisza, Błaszek, Kępna i Wieruszowa, niejednokrotnie bardzo stremowanych, ale serdecznie dopingowanych przez mamy, tatusiów, babcie i dziadków. Dzięki temu zawody odbyły się w prawdziwie rodzinnej atmosferze, co z przyjemnością zauważyli goście z zaprzyjaźnionego klubu z Częstochowy, prowadzonego przez sensei Jarosława Rytla. Sieradzanie byli gościnni, czego wyrazem jest podział puli medalowej prawie równo po połowie. Dzieci rywalizowały w konkurencji kata a starsi rywalizowali w konkurencji kumite lekki kontakt. Najważniejszy cel – sprawienie dzieciom frajdy poprzez udział w zawodach przed własnymi rodzicami i dziadkami, możliwość zdobycia pierwszych w życiu medali – został spełniony. Organizatorzy cieszyli się razem z zawodnikami, widząc dumę w ich oczach, gdy ściskali dyplomy i medale wręczane przez dyrektora MOSiR w Sieradzu Pana Władysława Maciejewskiego i uwieczniane przez aparaty fotograficzne. Wszyscy uczestnicy, rozjeżdżając się do domów, umówili się już na przyszły rok. Serdecznie zapraszamy!

wyniki

2006-06-19
Otwarte Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin.

Ostatni słoneczny weekend reprezentanci SKKK spędzili w Slavcinie na Morawach, gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czech Open Karate Kyokushinkai w kategoriach wiekowych z udziałem przeszło 50 karateka z Polski i Czech. Sędzią głównym był sensei Robert Wajgelt, sędzią maty szef Czeskiej Organizacji Karate Kyokushin sensei Jiri Potys. Maleńki Slavicin jest miasteczkiem o bardzo sympatycznej atmosferze, a prowadzący tamtejszy klub sensei Petr Droscak, jak zawsze świetnie przygotował turniej od strony organizacyjnej, zapewniając wszystkim gościom miłe przyjęcie.
Polska drużyna pod przewodem Sensei Wajgelta, choć niewielka liczebnie, to wywalczyła 3 medale. Na wyróżnienie zasługuje postawa Sempai Mateusza Koniecznego, który w kategorii 18-19 lat w Kumite Open zdobył złoty medal. Tu wypada dodać krótki komentarz: widać, że pot wylany na treningach, zwłaszcza kadry klubowej, nie poszedł na marne i wreszcie zaprocentował. Tak trzymać sempai! Dwa brązowe medale także w konkurencji Kumite, ale w kategorii junior młodszy zdobyli Jędrzej Suszyński i Krzysztof Mazur. Obaj są już dość doświadczonymi zawodnikami, także ich występ sprawił trochę zawodu, ale przecież walczy się tak, jak pozwalają przeciwnicy, a ci byli tego dnia lepsi. Wreszcie Mateusz Kwiatkowski, walczył bardzo dzielnie – niestety nie wszedł do puli finałowej przegrywając przez wskazanie sędziów, podobnie jak debiutant w naszej ekipie – Bartłomiej Resterniak. Obserwując ich poczynania na macie, mamy nadzieję, że już wkrótce zdobędą medale.

galeria

2006-05-16
Słoneczny weekend karateków nad Bałtykiem.

Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai w osobach sensei Roberta Wajgelta i sempai Beaty Wajgelt wraz z dwójką zawodników: Michałem Pietrusem oraz Igą Wajgelt wziął udział w II Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta świnoujścia. Gościnni gospodarze zapewnili dla 250 startujących zawodników z Polski, Czech i Niemiec wspaniałą pogodę, znakomite warunki pobytu i wypoczynku. Dzieci i młodzież rywalizującą w konkurencjach kata i walk reżyserowanych podziwiała liczna publiczność, na czele z Marszałkiem województwa zachodniopomorskiego i oczywiście Prezydentem świnoujścia. Sieradzanie zaprezentowali się na tej imprezie całkiem udanie, gdyż Michał Pietrus wywalczył w kata srebrny medal w swojej kategorii wiekowej. Tylko Iga Wajgelt zanotowała słabszy wynik, a to dlatego, że „zjadła ją trema” i zajęła ostatecznie 9 miejsce. Organizatorzy deklarują, że za rok zawody będą jeszcze lepiej zorganizowane i już teraz proszą Sieradzan o zarezerwowanie sobie terminu w kalendarzu sportowym na wyjazd do świnoujścia.

galeria

2006-04-24
XXXIII Mistrzostwa Polski seniorów Karate Kyokushin.

W dniach 22-23 kwietnia 2006 r. w katowickim Spodku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, w których wzięła udział kilkuosobowa reprezentacja SKKK pod przewodem Sensei Roberta Wajgelta. Tym razem sieradzcy karatecy przywieźli „tylko” jeden brązowy medal – wywalczył go w kategorii -80 kg Radosław Kosicki, któremu niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku. Nie zdobył także medalu zwycięzca Pucharu Polski Marcin Sieczka w kat. -90 kg ani jego brat Arkadiusz w kat. -70 kg, choć walczyli dobrze, a przede wszystkim na miarę swoich aktualnych możliwości. Grzegorz Nadolny w kat. -65 kg debiutował na tak poważnej imprezie i pewnie dlatego zabrakło go „na pudle”. Wreszcie Jakub Piątowski -75 kg, przecież dobrze walczący na Mistrzostwach Dolnego śląska, nie zdołał przebić się do strefy medalowej.
W opinii trenera Wajgelta tegoroczne mistrzostwa charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem sportowym, np. Arkadiusz Sieczka w walce o wejście do półfinału stoczył walkę z wicemistrzem Europy, która była od początku do końca walką bardzo wyrównaną; werdykt sędziów był jednak 2:3 dla Piotra Moczydłowskiego. Marcin Sieczka przegrał również przez wskazanie sędziów a Radek Kosicki o wejście do finału walczył z zawodnikiem, którego w ubiegłym roku pokonał, ale w tym roku sprzysięgły się przeciwko niemu kontuzja i „ściany, które pomagały zawodnikowi gospodarzy”. Pewnym usprawiedliwieniem może być także fakt, że prawie cała wymieniona grupa sieradzkich zawodników to studenci, którzy oprócz treningów „zakuwają” do egzaminów.

galeria

2006-04-10
Mistrzostwa Czech.

W dniu 08. 04. 2006 r. w hali Slavia w Pradze odbyły sie Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin w kategoriach wagowych. Wystartowali zawodnicy z większości czeskich klubów. W imprezie uczestniczył w charakterze sędziego głównego sensei Robert Wajgelt. Przypominijmy, że sensei Wajgelt jest od dwóch lat trenerem kadry narodowej Czech, a za jego kadencji Czesi po raz pierwszy w historii zdobyli 4 medale na mistrzostwach Europy. Jak zauważył sensei Wajgelt, poziom wyszkolenia zawodników czeskich jest z roku na rok coraz wyższy, również dzięki jego pracy i kontaktom z zawodnikami z Polski oraz Sieradza. Po wspomnianych zawodach do kadry Czech zostało powołanych 10 osób, które w opinii selekcjonera mają szansę wystartować w kolejnych mistrzostwach Europy w Hiszpanii.poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] nastepna