SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2015-07-27
Długo oczekiwane wydarzenie!

Jak co roku w lipcu w Krakowie odbył się międzynarodowy, szkoleniowo-treningowy Wschodnioeuropejski Obóz Karate Kyokushinkai. I jak co roku wziął w nim udział Prezes SKKK Robert Wajgelt. Razem z nim w obozie uczestniczyli instruktorzy: Beata Wajgelt, Iga Wajgelt i Marek Urbański. Obie panie planowały przystąpić do egzaminów na wyższe stopnie, odpowiednio na 2 i na 1 dan i obie zrealizowały swój zamiar perfekcyjnie. Gratulujemy! Propozycję specjalną, jako jedyny w 2015 r., od Prezesa Polskiej Organizacji Kyokushin otrzymał Robert Wajgelt. Skorzystał z niej i po ciężkim egzaminie, wyczerpujących walkach, po 33 latach uprawiania karate kyokushin znalazł się w elitarnym gronie mistrzów, używających tytułu shihan – wielki mistrz! Owacja na stojąco 250 uczestników egzaminu była dla niego chyba najlepszą nagrodą. Nadmienić trzeba, że rodzina Wajgeltów jest jedyną tak całkowicie zaangażowaną w kyokushin KWF rodziną w Polsce, bo przecież oprócz trojga mistrzów w jej skład wchodzi też wspaniała zawodniczka, medalistka ME Ida Wajgelt. Całej czwórce życzymy teraz udanych wakacji, a potem dalszych sukcesów!
Osu!

galeria

2015-07-22
Letnie Zgrupowanie SKKK Pogorzelica 2015

Na początku lipca odbyło się Letnie Zgrupowanie SKKK w Pogorzelicy. Klub miał przyjemność współpracować z Jastrzębskim Klubem Karate Kyokushin. Wszyscy uczestnicy brali udział w treningach zgłębiając tajniki kata, kumite i samoobrony. Czas umilały zajęcia rekreacyjne i aktywne plażowanie oraz zwiedzanie Świnoujścia i pobyt w Międzyzdrojach. W zgrupowaniu wzięły udział utytułowane zawodniczki SKKK: mistrzyni Europy Zuzanna Duch, wicemistrzyni Europy w kumite i Kata Ida Wajgelt oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kinga Tokarska. Kadrę instruktorską i wychowawczą w bieżącym roku stanowili sensei Robert Wajgelt, sensei Beata Wajgelt, sensei Seweryn Kozieł, sempai Iga Wajgelt oraz sempai Tomasz Sowjak.

galeria

2015-06-23
RODZINNY PIKNIK SKKK

W niedzielę 21 czerwca br. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zorganizował I Piknik Rodzinny. Biesiada z pieczonymi kiełbaskami przy ognisku i przy stołach zastawionych ciastami, ciasteczkami, owocami, domowym chlebem, smalcem i ogórkami zadowoliła wszystkich. Odbyły się też różne konkursy, gry i zabawy, które umilały czas ponad stu osobom. Wszyscy chętnie brali udział i dobrze się bawili. W konkurencji przeciągania liny "dzieci kontra rodzice" wygrała grupa dziecięca; w meczu piłki nożnej także wygrały dzieci jedną bramką zdobytą przez Ignacego Komorowskiego! Następnie odbył się ekscytujący mecz piłki siatkowej. Wielką niespodzianką okazała się konkurencja TAMASHIWARI, dzięki przychylności firmy Tartak Pyszków Łukasz Tobiasz, dzieci i rodzice mogli rozbić przygotowane deski. Sensei Robert Wajgelt zakończył Piknik wręczając certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu na wyższe kyu. Wszyscy uczestnicy otrzymali też gadżety reklamowe SKKK. Zarząd SKKK dziękuje rodzicom i instruktorom oraz Panu Dyrektorowi Władysławowi Maciejewskiemu za pomoc w przygotowaniu wspaniałego Pikniku. Bez tego impreza z pewnością by się nie odbyła. Dobry humor i pozytywne myślenie to dewiza SKKK! Osu.

galeria

2015-06-22
SPALAJ KALORIE, NIE ODPADY

Pod takim hasłem, 20 czerwca br. odbył się XI Festiwal Recyklingu w Sieradzu. W ramach tej imprezy rozegrano ekologiczną grę terenową „Miasteczko Recyklingu”, ale odbyły się też warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych; były prezentacje najmłodszych na scenie. Można też było obejrzeć wystawę prac plastycznych w konkursie „Sprzątaj po swoim psie, to dobry nawyk”, oraz wziąć udział w warsztatach rekreacjno-sportowych i zobaczyć prezentacje sieradzkich klubów i stowarzyszeń sportowych. Festiwal zwrócił w tym roku uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych, dotyczących segregacji odpadów, codziennego oszczędzania energii i wody a przede wszystkim dbałości o czyste powietrze – nie palenie w piecach odpadów. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai działając na poziomie lokalnym i zachęcając do zdrowego stylu życia, na Festiwalu promował pozytywne wzorce zachowań w zakresie aktywności fizycznej w czystym środowisku naturalnym. W Festiwalu brały udział zawodniczki Mistrzostw Europy i członkowie SKKK, którym bardzo serdecznie dziękuje Zarząd SKKK. Każdy chętny mógł wziąć udział w zajęciach sportowych SKKK i wygrać cenne Ekodukaty. Można je było zamienić na sadzonki roślin i upominki. Zapraszamy za rok!

galeria

2015-06-15
V Turniej o Puchar Solny w Wieliczce.

W dniu 13. 06. 2015 r. odbył się V Turniej o Puchar Solny w Wieliczce. Uczestniczyło w nim prawie 300 osób, w tym zawodnicy z Austrii. Drużynę SKKK stanowili: Ida Wajgelt, Weronika Łojewska, Przemysław Maruszewski, Jan Jankowski, Zofia Michałowicz, Patryk Nowak oraz Karol Woźniak. Zawodnicy SKKK wykazali się wspaniałą techniką i dobrym wyszkoleniem. Najlepiej zaprezentowała się Ida Wajgelt, zdobywając 1 miejsce w Kata Młodziczek i 2 miejsce w Kumite Młodziczek -60kg, ponadto Wernika Łojewska, zdobywając 3 miejsce w Kumite Młodziczek – 60 kg oraz Zuzanna Duch, która uplasowała się na 5 miejscu w Kata Kadetek i Przemysław Maruszewski, także będąc na 5 miejscu w Kata 10 – 11 lat . Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć w nadchodzącym sezonie.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna