SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2015-11-02
VII Ogólnopolski Turniej w Jastrzębie Zdrój

W dniu 31.10.2015 odbył się VII Ogólnopolski Turniej w Jastrzębie Zdrój. W zawodach uczestniczyło aż 280 zawodników z Polski, Rosji i Czech. Sieradzki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 11 zawodników: Aleksandra Siuda, Maja Kowalska, Wiktoria Witczak, Wojciech Cwynar, Kamil Kulig, Klaudia Kapica, Weronika Łojewska, Kinga Tokarska, Przemysław Maruszewski, Zuzanna Duch, Zofia Michałowicz. Opiekunem grupy była sensei Iga Wajgelt, sędzią sensei Marek Urbański. Złotymi medalami w kategorii kumite, mogą pochwalić się Kamil Kulig i Klaudia Kapica. Czwarte miejsce w kata, zdobył Przemysław Maruszewski. Dla zwycięzców wielkie gratulacje. Pozostali zawodnicy dali z siebie wszystko i zdobyli cenne doświadczenie.

galeria

2015-10-12
18 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sieradz w Karate Kyokushin

W dniu 10 października 2015 r. odbył się 18 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sieradz w Karate Kyokushin. Otwarcia turnieju dokonali Prezydent Miasta Sieradz Paweł Osiewała i Wice Prezes PZK Andrzej Drewniak.
Organizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.
Sieradzanie na szóstym miejscu.
To była kolejna niezwykle udana edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushinkai o Puchar Prezydenta Sieradza. Do grodu nad Wartą zjechała ponad trzystu zawodników reprezentujących 46 klubów karate z pięciu państw. Turniej uświetnili swoją obecnością zawodnicy z Polski, Czech, Estonii, Niemiec i Rosji. W tym gronie mieli się jeszcze znaleźć Austriacy, ale w ostatniej chwili nie dojechali.
Tegoroczna edycja turnieju to znowu ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów. Zainteresowanie startem jest u nas bardzo duże, dlatego po raz pierwszy zdecydowaliśmy, że turniej zostanie rozegrany na trzech, a nie jak dotąd dwóch matach - mówi shihan Robert Wajgelt, prezes SKKK.
Imprezy nie udało by się jej zorganizować bez pomocy lokalnego samorządu (Urząd Miasta oraz MOSiR) oraz sponsorów firmy PEC, Promet, KM Okno Konieczny, Inet System, Przedsiębiorstwo Produkcyjne Grzegorz Wyrębski, Empir.
- Jestem po raz pierwszy na takich zawodach i trzeba przyznać, że całość robi wrażenie, Ogromny rozmach i sprawne przygotowanie zawodów budują pozytywny obraz klubu, ale i całego miasta. Będziemy z pewnością wspierali rozwój tego turnieju - mówił Mirosław Antoni Owczarek, przewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu. Zawodnicy SKKK zdobyli podczas sobotniego turnieju 7 medali (dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe) zajmując w klasyfikacji drużynowej wysokie szóste miejsce. Zwyciężyło Drawsko Pomorskie przed Inowrocławiem i Siechnicami.

komunikat      galeria

2015-09-29
Białe kimona w Sieradzu

Już po raz kolejny Sieradz będzie areną zmagań karateków z kraju i zagranicy. Okazją do tego jest Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushinkai o Puchar Prezydenta Sieradza. Uczestnicy zawodów zjadą do Sieradza z niemal całego kraju, ale będą to również reprezentanci kilku krajów, m.in. Niemiec, Rosji, Estonii, Austrii, Czech . - Z roku na rok to wydarzenie nabiera rozmachu. Interesują się nami już nawet karatecy z tak odległych krajów, jak chociażby Iran. Ze względów logistycznych nie jesteśmy w stanie zaprosić do Sieradza wszystkich chętnych, ale mamy dowód na to, że turniej jest postrzegany jako profesjonalna impreza. No i z pewnością jest to też ważny element promocji miasta - ocenia Shihan Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wśród kilkuset zawodników z kraju i zagranicy na turnieju zaprezentują się również gospodarze spod barw SKKK. Dla wszystkich kibiców ważna informacja jest taka, że tym razem impreza odbędzie się w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. St. Żeromskiego. Turniej pod patronatem Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza będzie w sobotę 10.10. br; początek rywalizacji na matach o godz. 9. Oficjalne otwarcie zawodów o godz. 12. Jak przewidują organizatorzy całość powinna zakończyć się ok. godz. 16.2015-09-28
Mistrzostwa Świata Kyokushin

Pod hasłem TIME TO BE UNITED odbędą się 3-4 października 2015 w Chabarowsku drugie zjednoczeniowe Mistrzostwa Świata Kyokushin organizowane przez Kyokushin World Union z udziałem 255 zawodników z 46 krajów reprezentujących 5 największych światowych organizacji Kyokushin jak Kaikan shihan Royama, IFK shihan Arneil, KWF shihan Hollander, AKR - shihan Trutniew oraz WKO - shihan Midorii, który już zaprosił 12 zawodników z wymienionych organizacji do udziału w swoich MŚ w Tokio. W/w organizacje gotowe są współdziałać w celu wejścia na Olimpiadę. Shihan Matsui w rozmowach z shihan Trutniev nie wykluczył włączenia się do współpracy w razie sukcesu Kyokushin na drodze wejścia na Olimpiadę. Pierwszym wymownym gestem jest zaproszenie przez IKO klubów shihan Tanaka z KWF oraz z innych organizacji do udziału w zawodach dzieci. Dzisiaj już każdy wie, że żadna ze światowych organizacji nie zrzesza więcej niż 10-15 % ćwiczących, więc dla osiagnięcia długofalowego celu konieczna jest współpraca i włączenie w drugim etapie mniejszych organizacji Kyokushin. Polski Kyokushin reprezentować będzie 14 zawodników po jednym w każdej kategorii wagowej kumite. Jedenastu z nich reprezentuje KWF a trzech pozostałych inne światowe organizacje. Liderem reprezentacji jest sensei Maciej Sokołowski, trenerem shihan Robert Wajgelt a sędzią sensei Jarosław Preis.2015-09-21
"Pokazowy tydzień"

Połowa września dla członków SKKK była pod znakiem pokazów: w Sieradzu na Jarmarku Powiatowym organizowanym przez Starostwo, w Grabnie Zamościu koło Widawy na dożynkach i w końcu koło SP nr 10 w Sieradzu podczas Festynu Dobroczynnego na rzecz Hospicjum swoje umiejętności pod przewodem shihan Wajgelta prezentowali instruktorzy oraz członkowie naszego klubu. Komentował, jak zwykle sensei Marek Urbański. Powszechną uwagę oczywiście przyciągały pokazy łamania bejsbola oraz desek. Nie mniej się podobały techniki samoobrony – te zwróciły uwagę piękniejszej części publiczności. Mamy nadzieję, że udział naszych najmłodszych adeptów sztuki karate, spowoduje, że dzieci i ich rodzice zainteresują się oferta SKKK w skierowana właśnie do nich. Opinie organizatorów oraz oklaski widowni utwierdzają nas w przekonaniu, że takie akcje popularyzatorskie cieszą się dużym zainteresowaniem i są korzystne dla obu stron. Zresztą SKKK zawsze chętnie udziela się na niwie społecznej.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] nastepna