SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2015-02-26
Trening w Mielnie.

Podczas swojego krótkiego pobytu w Mielnie, sensei Robert Wajgelt wziął udział na zaproszenie sensei Cezarego Banasika w specjalnym treningu w tamtejszym Mieleńskim Klubie Sztuk i Walki. W zajęciach wzięła doborowa grupa zawodników i zawodniczek, w tym członkowie kadry Polski. Podczas treningu zwrócono uwagę na siłę i dynamikę ruchu. Zgrupowanie zakończyło tradycyjne wspólne zdjęcie.

galeria

2015-02-25
Pokaz na gali Naszego Radia.

Jak co roku redakcja sieradzkiego Naszego Radia, nadającego na fali 104,7 FM zorganizowała plebiscyt na najpopularniejszych i najlepszych sportowców, trenerów i imprezy sportowe. Rozstrzygnięcie tym razem zorganizowano w nowootwartym gmachu ratusza - Centrum Kultury w Zduńskiej Woli. Do uświetnienia wieczoru, którego gośćmi honorowymi byli Minister Sportu Andrzej Biernat, prezydenci Sieradza i Zduńskiej Woli oraz starostowie obu powiatów zaproszono przedstawicieli SKKK.
Sensei Robert Wajgelt wybrał do reprezentacji klubu trzy wybitne zawodniczki: Idę Wajgelt - dwukrotną mistrzynię Europy, Weronikę Łojewską - dwukrotną złotą medalistkę zawodów ogólnopolskich oraz Kingę Tokarską - wielokrotną medalistę wielu zawodów ogólnopolskich; instruktorki: sensei Beatę Wajgelt, m.in. mgr pedagogiki oraz jej córkę sempai Igę Wajgelt, czynną zawodniczkę i studentkę AWF-u. Trzecią grupę stanowił on sam wraz z sempai Tomaszem Sowiakiem. Komentarz "na żywo" zapewnił sensei Marek Urbański.
Przed bardzo wymagającą publicznością, składającą się głównie ze znawców sportu, trenerów i zawodników z całego regionu, dziewczęta zaprezentowały gekisai sho jako kata synchroniczne z podkładem muzycznym oraz szereg ćwiczeń, w tym pokaz gibkości i elastyczności. Sensei i sempai Wajgelt udowodniły widzom w bardzo dynamicznym pokazie, że adepci kyokushin potrafią obronić się w każdej groźnej sytuacji, w tym także przed bronią białą i palną. Mówiąc na marginesie, dało się zauważyć żywe zainteresowanie wielu pań obecnych na widowni. Ostatnim akordem pokazu była demonstracja zaawansowanych technik kyokushin, utwardzania i testy shiwari. Gdy sensei Wajgelt koncentrował się przed złamaniem kija bejsbolowego, cała sala zamarła (niektórzy twierdzili potem, gratulując w kuluarach występu, że ich samych bolała w tym momencie noga!)
Udany i dynamiczny pokaz, jak zakładano, stał się dobrą promocją karate kyokushin a w szczególności SKKK, który, jak podkreślano, obchodzi wkrótce ćwierćwiecze!

galeria

2015-02-12
Zimowa Akademia SKKK 2015

Tradycyjnie jak co roku Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai wraz z MOSiRem przy współpracy Urzędu Miasta Sieradz zorganizował i przeprowadził sportowe zajęcia rekreacyjne Karate Kyokushin. Przez całe ferie mieszkańcy miasta i okolic mieli możliwość uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach, które obejmowały naukę i doskonalenie Karate Kyokushin, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy. SKKK już zaprasza na Letnią akademię, która odbędzie się w sierpniu 2015.

galeria

2015-02-11
Zimowe zgrupowanie 2015 w Murzasichle.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych najmłodsi zawodnicy SKKK przebywali na zimowym zgrupowaniu w Murzasichle. Podczas pobytu został zrealizowany plan treningowy i rekreacyjny. Zawodnicy trenowali karate i samoobronę oraz zjeżdżali na nartach i bardzo dobrze się bawili. Pobyt był bardzo urozmaicony. Podczas wieczorku góralskiego zawodnicy dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat kultury i zwyczajów góralskich dotyczących strojów, legend i obyczajów. Zorganizowany był także kulig, wyjazd do Aquaparku, zwiedzanie Krupówek oraz biesiada przy ognisku. Do wspaniałej atmosfery zgrupowania przyczyniło się pozytywne nastawienie uczestników, którzy już są myślami na letnim zgrupowaniu SKKK, na który w tym roku organizatorzy zapraszają do Pogorzelic.

galeria

2015-02-08
Ferie w SKKK.

Przed nami zimowa przerwa w nauce młodzieży szkolnej. To już kolejny rok, w którym wolny czas będzie można spędzić na zajęciach w ramach Zimowej Akademii Karate. - To oferta dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać – przypomina Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, który jak co roku z Sieradzkim MOSiR-em organizuje akademię. Kto może przyjść ? Każdy, nawet ten, który czasy szkolne ma już dawno za sobą. Treningi są otwarte i można wziąć udział choćby tylko w jednym z nich. W tym roku zajęcia będą się odbywały w poniedziałki i środy od 18:00 do 19:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9. Uczestnicy zajęć muszą jedynie pamiętać o wygodnym stroju sportowym, w tym spodniach dresowych i koszulce. W ramach akademii będzie nauka podstaw karate i samoobrony, zajęcia ogólnorozwojowe, wspólna zabawa na sportowo itd. Udział w treningach jest oczywiście bezpłatny. Zapraszamy !poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna