SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2015-06-22
SPALAJ KALORIE, NIE ODPADY

Pod takim hasłem, 20 czerwca br. odbył się XI Festiwal Recyklingu w Sieradzu. W ramach tej imprezy rozegrano ekologiczną grę terenową „Miasteczko Recyklingu”, ale odbyły się też warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych; były prezentacje najmłodszych na scenie. Można też było obejrzeć wystawę prac plastycznych w konkursie „Sprzątaj po swoim psie, to dobry nawyk”, oraz wziąć udział w warsztatach rekreacjno-sportowych i zobaczyć prezentacje sieradzkich klubów i stowarzyszeń sportowych. Festiwal zwrócił w tym roku uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych, dotyczących segregacji odpadów, codziennego oszczędzania energii i wody a przede wszystkim dbałości o czyste powietrze – nie palenie w piecach odpadów. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai działając na poziomie lokalnym i zachęcając do zdrowego stylu życia, na Festiwalu promował pozytywne wzorce zachowań w zakresie aktywności fizycznej w czystym środowisku naturalnym. W Festiwalu brały udział zawodniczki Mistrzostw Europy i członkowie SKKK, którym bardzo serdecznie dziękuje Zarząd SKKK. Każdy chętny mógł wziąć udział w zajęciach sportowych SKKK i wygrać cenne Ekodukaty. Można je było zamienić na sadzonki roślin i upominki. Zapraszamy za rok!

galeria

2015-06-15
V Turniej o Puchar Solny w Wieliczce.

W dniu 13. 06. 2015 r. odbył się V Turniej o Puchar Solny w Wieliczce. Uczestniczyło w nim prawie 300 osób, w tym zawodnicy z Austrii. Drużynę SKKK stanowili: Ida Wajgelt, Weronika Łojewska, Przemysław Maruszewski, Jan Jankowski, Zofia Michałowicz, Patryk Nowak oraz Karol Woźniak. Zawodnicy SKKK wykazali się wspaniałą techniką i dobrym wyszkoleniem. Najlepiej zaprezentowała się Ida Wajgelt, zdobywając 1 miejsce w Kata Młodziczek i 2 miejsce w Kumite Młodziczek -60kg, ponadto Wernika Łojewska, zdobywając 3 miejsce w Kumite Młodziczek – 60 kg oraz Zuzanna Duch, która uplasowała się na 5 miejscu w Kata Kadetek i Przemysław Maruszewski, także będąc na 5 miejscu w Kata 10 – 11 lat . Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć w nadchodzącym sezonie.

galeria

2015-05-27
Międzynarodowy Turniej "One World One Kyokushin"

Dnia 23 maja 2015 roku w hali przy Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej odbył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży "One World One Kyokushin". Podczas kolejnej edycji turnieju, którego pomysłodawcą i organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, kierowany przez sensei Arkadiusza Sukiennika (3 dan) na macie zmagało się blisko 550 zawodników z 50 ośrodków z Polski, Czech, Austrii, Ukrainy, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (5 dan) z Jasła, zaś sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka (5 dan) z Nowego Sącza. W turnieju wzięli udział zawodnicy SKKK: Ida Wajgelt, która zdobyła srebrny medal w konkurencji Kata 14-15 lat, Klaudia Kapica w kategorii 14-15 lat +50kg która wywalczyła brązowy medal a także Weronika Łojewska, Kinga Tokarska, Nowak Patryk, Karol Wożniak, Zosia Michałowicz, Przemysław Maruszewski, Jakub Kowalski, Jan Jankowski oraz Michał Lepka. Pozostali wystartowali lecz brakło trochę szczęścia plasując się w pierwszej dziesiątce poszczególnych kategorii. Trenerem drużyny Sieradzkiego Kluby był sensei Robert Wajgelt a opiekunem sempai Tomasz Sowiak. Gratulujemy.

galeria

2015-05-24
Zawodniczki karate u prezydenta Sieradza. Odbierały gratulacje za medale mistrzostw Europy.

Sieradzanki, które podbiły rozegrane w Estonii Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushinkai przywożąc z zawodów worek medali, odbierają zasłużone słowa uznania. W czwartek podczas spotkania w urzędzie otrzymały list gratulacyjny od prezydenta Sieradza Pawła Osiewały.
Sporty walki to ciężka praca i poświęcenie, zwłaszcza w tak młodym wieku. Dlatego cieszę się, że trud treningów przyniósł dziewczętom zwycięstwo. Cieszę się z wygranych i radości młodych sportowców. Jednocześnie dziękuję za wspaniałą promocję naszego miasta podczas mistrzostw Europy – czytamy w liście gratulacyjnym skierowanym do ekipy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai przez prezydenta Pawła Osiewałę. Szczególne słowa uznania skierowane były do 12-letniej Zuzanny Duch. Młodziutka zawodniczka, dla której był to debiut w wielkich zawodach, przywiozła z Estonii złoty medal. Nie był to jedyny sukces sieradzkich sportsmenek w 29. edycji mistrzostwach rozegranych w mieście Kothla-Jarve. Łącznie zdobyły aż pięć medali. 14-letnia Ida Wajgelt wywalczyła dwa srebrne krążki, a brązowe dołożyły 13-letnia Kinga Tokarska oraz – już w kategorii seniorów – 22-letnia Iga Wajgelt. Na słowa uznania zasłużyła również Weronika Łojewska, która dosłownie otarła się o podium zajmując czwarte miejsce.
To sporty walki, gdzie nigdy nie da się przewidzieć zwycięzcy. Na mistrzostwa dziewczyny pojechały jednak nieprzypadkowo, solidnie na to zapracowały. I jak widać z zadania wywiązały się na szóstkę – chwali swoje podopieczne Robert Wajgelt, główny szkoleniowiec Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai i trener kadry narodowej Polski dla podkreślenia zaangażowania zawodniczek wyjawiając, że dla złotej medalistki każde wyjście na matę i zejście oznaczało łzy emocji.
Przed walką były to łzy strachu i niepewności, a po potyczce zadowolenia – precyzuje już całkowicie wyluzowana Zuzanna Duch, na co dzień uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Sieradzu, która karate kyokushinkai trenuje od trzech lat. – To dzięki rodzicom, którzy chcieli bym zajęła się sportem. Cieszę się z tego, bo karate daje mi ruch, precyzję, no i zadowolenie z sukcesów. 12-latka mierzy wysoko, marzy jej się bowiem teraz złoty medal, ale już mistrzostw świata. W zawody tej rangi celują także kolejne medalistki Ida i Iga Wajgelt. Siostry z uśmiechem zapewniają, że – z racji trenujących karate rodziców – nie mogły nie trafić do tej dyscypliny. – To nasze całe życie. Już jak się tylko urodziłyśmy, byłyśmy na sali treningowej. Z karate jesteśmy więc związane od zawsze i na zawsze. To jest coś, co kochamy – podkreślają Ida, uczennica Gimnazjum nr 3 w Sieradzu oraz Iga - studentka Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. – Co nam daje karate? Jest satysfakcja, można zadbać o zdrowie i sylwetkę, no i powalczyć o medale. Sieradzkie zawodniczki prócz listu gratulacyjnego odebrały upominki od miasta. Natomiast prezydent na pamiątkę otrzymał flagę Sieradza, którą klub zabrał do Estonii oraz koszulkę kadrowicza Polski.

     

2015-05-19
Zuzia Duch Mistrzynią Europy!

To był doskonały występ zawodniczek Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Europy. Powołane do Kadry Polski oraz reprezentacji Polski na zawody w Estonii sieradzanki przywiozły aż pięć medali! Co warte szczególnego podkreślenia debiutantka na ME 12-letnia Zuzanna Duch zdobyła złoty medal w semi-kontakcie! Zuzi serdecznie gratulujemy! Świeżo upieczona mistrzyni Europy trenuje w SKKK od trzech lat. Na ME w Estonii pojechała z nadziejami na medal, ale w najśmielszych snach nie spodziewała się, że swoją przygodę z zawodami tej rangi rozpocznie od złotego medalu.
- Bardzo się denerwowałam przed pierwszą walką. W finale trafiłam na Rosjankę. To był trudny pojedynek, ale udało mi się wykonać mawashi-geri, sędziowie przyznali mi punkt i wygrałam – cieszyła się wyraźnie wzruszona sukcesem Zuzia.
Pozostałe zawodniczki SKKK, które zaproszono do startu w ME w Estonii też mogą mówić o sporych sukcesach. 14-letnia Ida Wajgelt miała ogromny apetyt na choć jeden złoty medal, gdyż wcześniej na zawodach tej rangi zdobyła dwa srebrne medale. Ostatecznie ten sukces powtórzyła zdobywając dwa srebra (w kata i kumite).
- Bardzo chciałam zdobyć złoto. Było naprawdę blisko tego sukcesu. Jest ostatecznie srebro, ale i tak jestem bardzo zadowolona z mojego występu. A o złoto jeśli będę miała taką możliwość powalczę w przyszłym roku – powiedziała tuż po swoim występie Ida Wajgelt.
Jej starsza siostra Iga walcząca w seniorkach oraz Kinga Tokarska (kat. 12-13lat, -45 kg) uplasowały się na trzecich miejscach. Piąta z zawodniczek SKKK Weronika Łojewska uplasowała się w swojej kategorii (14-15 lat, +50kg) na szóstym miejscu. W przypadku Weroniki do medalu było jednak blisko; zawodniczka po remisowym pojedynku przegrała przez wskazanie sędziów.
- Patrząc po wyniku sportowym naszych zawodniczek mogę być tylko zadowolony. Pięć medali, które jadą z Estonii do Sieradza to najlepszy dowód na to, że nasza codzienna praca z młodzieżą w klubie przynosi doskonałe efekty. Wszystkie nasze zawodniczki stanęły na wysokości zadania - powiedział po ceremonii zakończenia ME sensei Robert Wajgelt, Prezes SKKK.
Sieradzki akcent był na tych mistrzostwach również jeżeli chodzi o składy sędziowskie. Jednym z sędziów był sensei Marek Urbański, który niedawno ukończył międzynarodowy kurs sędziowski.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że wyjazd na ME w Estonii w przypadku grupy reprezentującej SKKK był możliwy dzięki przychylności Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza oraz Urzędu Miasta. Dzięki temu Sieradz był jedynym miastem, którego flaga zawisła w hali będącej areną zmagań karateka z niemal całej Europy.
Oczywiście wyjazd piątki zawodniczek z Sieradza był również możliwy dzięki rodzicom dziewcząt, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowania do wyjazdu ich pociech na zawody w Estonii.
Partnerem medialnym reprezentacji Polski i SKKK na ME w Estonii była rozgłośnia regionalna Nasze Radio 104,7 FM oraz regionalnym portal informacyjny nasze.fm.
Przyszłoroczne ME w karate kyokushin są planowane w Turcji. Areną zmagań będzie stolica tego kraju Istambuł.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] nastepna