SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2017-03-13
XXXVI Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego

W sobotę 11 marca w hali "Słoneczna" w Ząbkowicach Śląskich zjawiło się 17 drużyn i odbyły się kolejne Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego zorganizowane przez Ząbkowicki KKK, na którego czele stoi shihan Witold Stolarczyk. W zawodach wzięła udział skromna, lecz doborowa ekipa z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai: sensei Iga Wajgelt, która oprócz walk na tatami, pełniła funkcję opiekunki grupy, sempai Ida Wajgelt, Kinga Tokarska, Klaudia Kapica, Krzysztof Kotarski, Hubert Stawieraj, Kamil Kulig oraz Wojciech Cwynar. Sensei Marek Urbański pełnił rolę sędziego a całości koordynował shihan Robert Wajgelt.
W trakcie zawodów w Ząbkowicach została przeprowadzona, połączona ze szkoleniem w praktyce tura walk wg zasad Word Karate Federation, a więc zgodna z przepisami, które będą stosowane na olimpiadzie w Tokio! Sędzią maty, prowadzącym tę część turnieju był przedstawiciel WKF Polska. W roli sędziego narożnikowego wystąpił sensei Marek Urbański, a nasi zawodnicy odnotowali pierwsze sukcesy tego dnia: Klaudia Kapica zajęła drugie miejsce w kumite open juniorek, Ida Wajgelt i Kinga Tokarska zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kumite juniorek młodszych, a sensei Iga Wajgelt drugie w kumite kobiet. Kamil Kulig w konkurencji kumite WKF juniorów młodszych open zdobył brązowy medal, a sempai Krzysztof Kotarski brązowy w kumite mężczyzn open.
Następnie rozegrano konkurencję kata. I tu Sieradzanom, a w zasadzie Sieradzankom udało się zdobyć medale: wśród juniorek młodszych bezkonkurencyjna była sempai Ida Wajgelt, a tuż za nią uplasowała się sempai Kinga Tokarska.
Kumite - esencja karate kyokushin - przyniosła także żniwo medalowe: w kumite mężczyzn -70 kg sempai Hubert Stawieraj zdobył brązowy medal; sempai Kamil Kulig w konkurencji semi kontakt juniorów -65 kg zdobył srebrny medal; w konkurencji semi kontakt juniorów +70 kg sempai Wojciech Cwynar także zdobył srebrny medal; w kumite semi kontakt juniorek młodszych -50 kg sempai Kinga Tokarska zdobyła brązowy medal, w kumie kobiet +60 kg sensei Iga Wajgelt wywalczyła medal srebrny, w kumite semi kontakt juniorek +55 kg sempai Klaudia Kapica zdobyła medal brązowy i wreszcie w kumite semi kontakt juniorek młodszych +55 kg sempai Ida Wajgelt medal srebrny.
Ten opisany dorobek punktowy złożył się na niewątpliwy sukces drużynowy, bowiem SKKK tym razem w silnej konkurencji z dolnośląskimi klubami zajął trzecie miejsce!
Gratulacje dla startujących i sędziego który przez cały dzień wydawał trafne werdykty oraz dla shihan Roberta Wajgelta, bowiem kolejny raz Sieradzanie potwierdzili, że należą do czołówki klubów w makroregionie i w Polsce.

galeria

2017-03-01
Stypendia!

Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała wręczył młodym sportowcom stypendia sportowe za wybitne osiągnięcia sportowe.
Jak co roku, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, przyznawane są stypendia uzdolnionym sportowcom, którzy godnie reprezentują Sieradz i osiągają wybitne wyniki w swoich dziedzinach. Wśród wyróżnionych jest 20 sportowców w tym trzy zawodniczki Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai: Zuzanna Duch, Kinga Tokarska i Ida Wajgelt.
Stypendium sportowe zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Sieradzu może być wypłacane zawodnikowi, który uprawia dyscyplinę sportu zaliczaną do programu Igrzysk Olimpijskich lub Igrzysk Paraolimpijskich, bądź dyscyplinę wchodzącą do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz w roku poprzedzającym przyznanie stypendium sportowego zawodnik miał znaczące sukcesy sportowe.
Prezydent Miasta Sieradza przyznaje stypendia na wniosek zarządów klubów sportowych i stowarzyszeń kultury fizycznej mających siedzibę i działających na terenie Sieradza bądź na wniosek osób fizycznych.2017-01-30
KONSULTACJA KN KRAKÓW 28 STYCZNIA 2017

28 stycznia 2017 (sobota) odbyła się kolejna Konsultacja Kadry Narodowej w Sali sportów walki YMCA w Krakowie z udziałem około 60 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników. Pierwszy trening o godz.12.00 rozpoczął specjalistyczną rozgrzewką shihan Robert Kopciowski. Następnie shihan Andrzej Drewniak zrealizował część I techniki do walki, a shihan Robert Wajgelt II cześć kombinacje do walki. Tematem drugiego treningu w godz.16-18 była III praca na workach i tarczach oraz IV kumite zadaniowe. Równolegle z drugim treningiem w Sali lustrzanej odbyła się konsultacja kata, którą poprowadził sensei Bogdan Świątkowski. W czasie przerwy od 15.00 do 16.00 odbyło się w Sali kominkowej zebranie kierowników ośrodków poświęcone sprawom organizacyjnym. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowały: Weronika Łojewska, Kinga Tokarska, Zuzanna Duch oraz Ida Wajgelt.

galeria

2017-01-23
Murzasichle 2017

W tym roku Zimowe Zgrupowanie SKKK odbyło się w Murzasichle koło Zakopanego. Śnieżny puch i słoneczna aura towarzyszyły uczestnikom podczas zabaw, jeżdżenia na nartach i kuligu. Młodzi karatecy wybrali się do Zakopanego na Krupówki i do Aquaparku. Miłe chwile spędzili także przy ognisku i wieczornej bitwie na śnieżki. Głównym akcentem zgrupowania były treningi Karate z elementami Kihon, Kata, Kumite oraz Samoobrona.
Już teraz zapraszamy na Ferie 2018 by spędzić je z SKKK.

galeria

2017-01-02
Podsumowanie 2016 roku

Kończący się 2016 rok jest dla naszego klubu rokiem szczególnym, bogatym w wydarzenia sportowe oraz poza sportowe. Podsumowanie tego roku to dla nas równocześnie podsumowanie 25 lat działalności klubu.
Powołując do życia SKKK realizowaliśmy swoje marzenia. Chcieliśmy trenować, rozwijać własne umiejętności, osiągać sukcesy sportowe. Mieliśmy też nadzieję na żywy odzew ze strony mieszkańców Sieradza, na zainteresowanie podjęciem żmudnych treningów i rozwój klubu w przyszłości. Chyba jednak nie spodziewaliśmy się, że karate stanie się dla wielu z nas sposobem na życie, a sekcje Klubu będą działać z sukcesami również poza Sieradzem. Stało się to możliwe dzięki życzliwości lokalnych władz samorządowych, gotowości do współpracy ze strony szefów placówek oświatowych i ośrodków sportowych. Aby sprostać wyzwaniom szkoleniowym kadra instruktorska nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Wśród szkoleniowców należy wymienić Shihan Roberta Wajgelta - Trenera klasy I oraz instruktorów: sensei Marka Urbańskiego, sensei Beatę Wajgelt, sensei Igę Wajgelt, sensei Marcina Sieczkę, sensei Kamila Kołodziejczyka, sempai Tomasza Sowjak, sempai Magdalenę Mizerską, sempai Szymona Kołodziejczyka, sempai Krzysztofa Kotarskiego.
Miarą sportowego sukcesu są dla nas trofea przywożone z turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych, tytuły zdobywane przez naszych zawodników na mistrzostwach Europy. Zawsze też bardzo ważne w działalności Klubu było propagowanie sportowego trybu życia, dbałość o rozwój nie tylko fizyczny, ale i duchowy. Dlatego też cieszy niesłabnące zainteresowanie ze strony najmłodszych adeptów - jest ono dowodem skuteczności wszelkich starań służących promowaniu karate jako metody kształtowania osobowości, a ponadto daje nadzieję na utrzymanie stałego, wysokiego poziomu sportowego.
Karate jest sportem indywidualnym, jednak pamiętać należy, że do każdego indywidualnego sukcesu prowadzi konstruktywne działanie wielu osób, angażujących się na co dzień w pracę klubu bądź wspierających jego działalność.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim sensei, sempai i działaczom za wytężoną pracę na rzecz doskonalenia poziomu sportowego Klubu, zaś rodzicom oraz wszystkim firmom i instytucjom, które współpracowały i współpracują z naszym Klubem za wsparcie i pomoc w organizowaniu wszelkich przedsięwzięć sportowych inicjowanych przez SKKK.
Mam nadzieję, że włączenie karate do katalogu dyscyplin olimpijskich będzie stanowić, zarówno dla zawodników jak i dla kadry szkoleniowej, dodatkowy bodziec do wytężonej pracy i realizacji marzeń o startach na igrzyskach olimpijskich, a dla naszych sympatyków stanie się w przyszłości źródłem radości i satysfakcji.

OSU!

Shihan Robert Wajgelt


poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna