
SIERADZKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI
AKTUALNOŚCI
TRENINGI KARATE
OSIĄGNIĘCIA
ZAWODNICY
GALERIA
SKLEP
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
HISTORIA
SZTUKI KARATE
SOSAI
MASUTATSU OYAMA
SŁOWNICZEK
JAP-POL
KATA
KIHON
KUMITE
100
KUMITE
TAMASHI-WARI
PRZYSIĘGA
DOJO
WYMOGI
EGZAMINACYJNE
|
AKTUALNOŚCI
2013-07-22 Gość z Czelabińska w naszym klubie. Sensei Robert Wajgelt z racji swoich obowiązków trenera kadry Polski, miał możliwość poznać wielu karateka z Rosji. Jednym z nich jest Rusłan Khismatullin. Sympatyczny karateka szefuje obwodowej organizacji Kyokushin w Czelabińsku pod Uralem, gdzie niedawno organizował Mistrzostwa Rosji. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak, u którego Rusłan zamierzał przystąpić do egzaminu na 3 dan. Między innymi dlatego, żeby zrealizować swój plan, Rusłan na kilka dni przed egzaminem przyjechał do Sieradza szlifować swoje umiejętności, zwłaszcza w kata, pod okiem sensei Wajgelta. Pobyt w Sieradzu zwieńczyła wizyta Rusłana, sensei Wajgelta wraz z sensei Beata Wajglet i Markiem Urbańskim w rozgłośni Naszego Radia. Gośćmi byli także zawodnicy z Kaliningradu, trenujący w Sieradzu od początku wakacji. Wszyscy opowiadali o swojej przygodzie z Kyokushin i zachęcali słuchaczy do uprawiania tej szlachetnej sztuki walki, która łączy ludzi na całym świecie. Jeśli chodzi o samego Rusłana, to trud mu się opłacił, bowiem na 40-tym, jubileuszowym letnim obozie w Krakowie, bez większym problemów zdał egzamin przed Shihan Pinero, Lezkano i Drewniakiem. Szczęśliwy wrócił do Czelabińska, obiecując wrócić do Polski, Krakowa, ale zwłaszcza do gościnnego Sieradza, wraz ze swoimi uczniami. Jak podkreśla Rusłan, rosyjski Kyokushin ma swoje korzenie w Polsce, wszyscy wybitni karateka w Rosji są uczniami Shihan Drewniaka, i tu można podwyższyć swoje umiejętności u prawdziwych mistrzów.
2013-07-18 Międzynarodowy Sieraków! Początek wakacji nasi karatecy, wspólnie z grupą zawodników z Rosji i instruktorami SKKK, spędzili nad przepięknym jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie, na Letnim Zgrupowaniu Rekreacyjno-Sportowym "Sieraków 2013".
Szkolenie sportowe, zajęcia rekreacji ruchowej, wycieczki, odpoczynek i piękna pogoda - to właśnie tegoroczne Zgrupowanie.
Plan szkoleniowy "Sieraków 2013" został w całości zrealizowany - przy dużym zaangażowaniu kadry wszyscy uczestnicy mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności. Każdy dzień rozpoczynał się dla wszystkich rozruchem, tylko dla niektórych przewidziany był dłuższy dystans. W godzinach dopołudniowych odbywał się trening techniczny na sprzęcie, kombinacje do walk i walki na hali sportowej, po południu zaś trening kata i stretching. Wieczorem na pływalni chętni uczyli się pływać, a pozostali pływali wyznaczone długości basenu. Uczestnicy doskonalili swoją technikę, kata i kumite przez 4 godz. dziennie, przez godzinę biegali i przez 45 minut pływali. W wolnym czasie nasi karatecy grali w piłkę nożną, koszykówkę, tenis ziemny i stołowy, jeździli na rolkach lub spali.
Słoneczna pogoda sprzyjała codziennym wyprawom nad jezioro. Pod opieką ratowników i wychowawców było plażowanie, kąpiele w jeziorze, liczne gry i zabawy, które scementowały grupę dzieci i młodzieży ze wszystkich filii naszego klubu i Rosji!
Liczne spacery i wycieczki wiodły nie tylko nad jezioro, czy do rezerwatu Buków, lecz miały na celu poznanie okolicy pod względem geograficznym i historycznym. Zadbali o to już wcześniej organizatorzy wyjazdu, przygotowując bogaty program wycieczek i szkoleń. Karatecy zwiedzili m.in. Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, poznając nie tylko historię rezydencji rodowej Opalińskich, ale i przechowywane w muzeum eksponaty. Mieli także możliwość zwiedzić czasową wystawę polskich komiksów. Uczestnicy zgrupowania pojechali także do oddalonego o 30 km Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k. Międzychodu. W założonym w dawnych, wyremontowanych budynkach folwarcznych ośrodku, karatecy mogli zobaczyć warsztaty pokazowe ginących zawodów: kowalski, bednarski, szewski, garncarski, wikliniarski, stanowisko pszczelarskie, narzędzia do prania i maglowania, "skład kolonialny", wnętrze kuchni z XIX wieku, wystawę przypominającą dawną szkołę i klasę lekcyjną z oryginalnym wyposażeniem z lat 50, 60, 70 XX wieku, wnętrze poczty i odtworzony dawny sklep rzeźnicki z narzędziami. Nasza grupa wysłuchała ciekawej prelekcji o przyrodzie i obejrzała wystawę przygotowaną przez Koło Łowieckie nr 9 "Diana" w Poznaniu, poświęconą myślistwu i leśnictwu oraz walorom przyrodniczym doliny Kamionki. Dodatkową atrakcję stanowiły zajęcia warsztatowe. Każdy z uczestników próbował swoich sił na kole garncarskim, własnoręcznie wykonując naczynie gliniane, które zabierał na pamiątkę.
Niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych, było "pasowanie na samuraja", biesiada przy grillu, czy wyprawa kajakami i rowerkami wodnymi po jeziorze Jaroszewskim.
Instruktorzy i wychowawcy SKKK: sensei Robert Wajgelt, sensei Beata Wajgelt i sempai Iga Wajgelt, serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży uczestniczącej w Letnim Zgrupowaniu Rekreacyjno-Sportowym "Sieraków 2013" za doskonałą atmosferę i dobrą zabawę podczas pobytu, a Rodzicom i Opiekunom naszych wychowanków za doskonałą współpracę!
Zapraszamy za rok nad Bałtyk! Osu!
galeria
2013-07-06 Wakacje na sportowo. Jak co roku, początek wakacji to wyjazd SKKK na Letnie Zgrupowanie Rekreacyjno- Sportowe. Tym razem zawitaliśmy do znanego zawodnikom SKKK Sierakowa by móc trenować na obiektach TKKF.
Program Zgrupowania zawiera szkolenie sportowe: kihon, kata, kumite, rekreację ruchową: zajęcia na pływalni i jeziorze (kajaki, rowery wodne) dyskotekę, biesiadę przy grillu i pasowanie na samuraja. W trakcie pobytu odwiedzimy Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej Mniszki oraz Stadninę Ogierów w Sierakowie.
Moc wrażeń przed nami! Osu
galeria
2013-07-04 Trening kończący sezon sportowy 2012/2013 W dniu 28.06.2013 na obiektach MOSiR w Sieradzu odbył się trening kończący sezon sportowy 2012/2013. W treningu wzięli udział zawodnicy, instruktorzy, członkowie SKKK oraz zawodnicy z Rosji. Ponad 50 osób przez 1,5 godziny, pod kierunkiem sensei Roberta Wajgelta, doskonaliło swoje umiejętności, na koniec treningu sensei Robert Wajgelt i Marek Urbański podziękowali wszystkim za wytrwałość w dążeniu do zgłębienia sztuki Kyokushin karate i uczestnictwo w treningu.
galeria
2013-07-03 Pokaz z okazji Dni Złoczewa. Tradycyjnie już, jednym ze stałych punktów programu kolejnych - XXIII Dni Złoczewa - był pokaz przygotowany przez zawodników i instruktorów SKKK. W niedzielę 23 czerwca swoje umiejętności licznie zgromadzonej w parku miejskim widowni zademonstrowali sensei Robert Wajgelt, Kamil Kołodziejczyk, Arkadiusz Sieczka i sempai Szymon Kołodziejczyk. Prezentacja wzbogacona komentarzem sensei Marka Urbańskiego spotkała się z dużym uznaniem i aplauzem widowni. Zaciekawienie w oczach najmłodszych spośród widzów pozwala mieć nadzieję na dalszy rozwój sekcji karate działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Złoczewie.
galeria
poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna
|