SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2012-05-15
12 MEDALI POLAKÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY SARAGOSSA 2012

W dniach 11-12 maja 2012 roku w Saragossie (Hiszpania) odbyły się XXVI Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem rekordowej liczby 406 zawodnikow z 22 krajów w tym także z Japonii. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin shihan Antonio Pinero. W śród zaproszonych gości byli: wiceprezydent Światowej Federacji Kyokushin shihan Hristo Traykov (Bułgarai), sekretarz Światowej Unii Kyokushin Sergei Suvorov (Rosja), shihan Seiji Kanamura 8 dan (USA,) shihan Shigenori Sakamoto i shihan Noriyuki Tanaka (Japonia), który ramach otwarcia wykonał pokaz kata z podkładem muzycznym.
Należy podkreślić piękny wystrój w nowoczesnej Hali widowiskowo - sportowej w tym dwie bramy Tori, przez które wchodzili zawodnicy do walk oraz profesjonalne sterowanie światłem skorelowane z muzyką i dużym ekranem. Organizatorem mistrzostw była Hiszpańska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pinero a bezpośrednim wykonawcą był shihan Fernando Perez.
Funkcję kierownika polskiej reprezentacji pełnił shihan Andrzej Drewniak, sędziego-fotografa-trenera Robert Wajgelt, lekarza dr Krzysztof Mawlichanow. Złote medale: Siekierka Oliver (Tarnów Opolski - Zdzieszowice) w kata juniorów, Guze Krzysztof (Koszalin) w kumite chłopców 12-13 lat Srebrne medale: Solniczek Robert (Koszalin) w kumite open mężczyzn +35 lat, Świątkowski Szymon (Kraków) w kata juniorów, Karpuk Aleksandra (Ustka) w kumite dziewcząt 14-15 lat +50 kg, Mrożek Andrzej (Limanowa) w kumite chłopców 10-11 lat - 45kg Brązowe medale: Krawiec Maja (Zabkowice Slaskie) w kumite kobiet +65kg, Szajta Alicja (Kraków) w kumite kobiet +65kg, Leśniewska Aleksandra (Nowa Sól) w kumite juniorek +60kg, Ir Mateusz (Kraków) w kata juniorów, Świątkowska Anna (Kraków) w kata juniorek, Mrożek Andrzej (Limanowa) w kata chłopców 10-11 lat.
W mistrzostwach brały udział zawodniczki naszego klubu: Iga i Ida Wajgelt. W konkurencji kata Ida zajęła 4 miejsce, w kumite w kat. -40 kg uplasowała się w pierwszej 8. Iga wystartowała w kumite seniorek -65 kg plasując się w ósemce najlepszych w Europie zawodniczek, przegrała z hiszpanką po dogrywce przez wskazanie sędziego maty. Walka Igi była bardzo wyrównana. Walki turniejowe oceniono na bardzo wysokim poziomie, wielu mistrzów Europy nie obroniło swoich tytułów. - To tylko sport! - Powiedział trener obu zawodniczek sensei Robert Wajgelt.- Dziewczyny zrobiły już i tak bardzo dużo kwalifikując się na turniej, gdyby nie „ściany” to pewnie Iga miała by medal.2012-05-01
Pechowa sobota.

Sobotni dzień tj. 28.04.2012r. był bardzo ważny dla zawodników naszego klubu gdyż w Sosnowcu odbyły się XXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Mistrzostwa zgromadziły ok. 130 zawodników z całej Polski. Z naszego klubu wystartowały 3 osoby: Iga Wajgelt, Magdalena Mizerska oraz Szymon Kołodziejczyk. Niestety nie udało się żadnemu z naszych zająć miejsca na podium, tylko Magdalena Mizerska dotarła do 1/16 finałów. Walki były bardzo interesujące i wzbudzały ogromne emocje. Zawodnikom naszego klubu życzymy dalszej determinacji i następnych sukcesów na arenie sportowej.2012-04-25
Zgrupowanie Kadry Narodowej przed Mistrzostwami Europy.

W dniach 16-22 kwietnia 2012 roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" odbyło się Zgrupowanie Kadry Polski. Miało ono na celu przygotowanie zawodników do zbliżających się XXVI Mistrzostw Europy Kyokushin Karate, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2012 roku w Hiszpanii. W zgrupowaniu wzięło udział 32 zawodników z całej Polski, oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego klubu: Igi Wajgelt, Magdaleny Mizerskiej, Alberta Tokarskiego oraz Damiana Popera. Treningi prowadzili: shihan Andrzej Drewniak oraz sensei Robert Wajgelt i sensei Witold Stolarczyk. Zajęcia były wyczerpujące ale satysfakcjonujące, a po całym dniu ciężkiej pracy mogliśmy zrelaksować się i nabrać sił w jacuzzi bądź saunie na kolejny dzień. Podczas zgrupowania w dniach 20-22 kwietnia 2012 roku odbyły się kursy sędziowskie. W kursie na sędziego krajowego wzięła udział nasza instruktorka a za razem zawodniczka Iga Wajgelt. Zajęcia obejmujące teorię i praktykę sędziowania prowadzili shihan: Andrzej Drewniak i Andrzej Krawontka. Jednocześnie po raz pierwszy w Polsce odbył się Międzynarodowy Kurs Sędziów z udziałem shihana Javier Lezkano 5 dan z Hiszpanii. Na zakończenie odbyły się egzaminy w języku polskim i angielskim. Kolejnym wydarzeniem było Seminarium kata z udziałem Mistrza Świata i Europy shihan Javier Lezkano. Shihan Lezkano zaprezentował nowe koncepcje szkolenia w kata z wykorzystaniem interpretacji Bunkai. W sobotę, 21 kwietnia 2012 roku odbyła się Sayonara połączona z ogniskiem, w której brali udział wszyscy uczestnicy Zgrupowania Kadry Narodowej, kursów sędziowskich i oczywiście seminarium. Wyjazd naszych zawodników był jak najbardziej udany, wrócili zadowoleni i przygotowani do zbliżających się Mistrzostw Polski, a następnie do Mistrzostw Europy.2012-03-28
Ministerialne uznanie.

Wyjątkowe wyróżnienie spotkało głównego szkoleniowca a zarazem Prezesa Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai – sensei Roberta Wajgelta 4dan. W uznaniu zasług w dziedzinie propagowania sportu, a szczególnie rozwoju sportów walki w regionie oraz w kraju został on uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki Panią Joannę Mucha Nagrodą Zespołową II Stopnia. Nagroda ta została przyznana za osiągnięcia sportowe sieradzkiego szkoleniowca w minionym – 2011 roku. W ubiegłym roku podopieczni sensei Wajgelta startowali z wieloma sukcesami w zawodach krajowych i zagranicznych, jednak największe osiągnięcia przyniosły Mistrzostwa Europy w Warnie. Z 30 medali zdobytych przez reprezentantów Polski trzy, jeden złoty i dwa brązowe, trafiły do Sieradza.
Wyrazem uznania dla umiejętności trenerskich szefa sieradzkiego klubu była również ubiegłoroczna nominacja na trenera kadry narodowej. Przy okazji wspomnieć warto, że nie jest to jego debiut w roli szkoleniowca reprezentacji narodowej – w latach 2003-2009 prowadził z sukcesami kadrę Czech. Prowadzony przez niego Jan Sokup zdobył podczas Mistrzostw Świata w Japonii w 2007 roku wicemistrzostwo świata.
Wprawdzie nagroda została przyznana imiennie – to, jak podkreśla Robert Wajgelt, ubiegłoroczne sukcesy są efektem wieloletniej wytrwałej i konsekwentnej pracy kadry instruktorskiej Marka Urbańskiego 2dan, Beaty Wajgelt 1dan, Marcina Sieczki 1dan, Piotra Pawelca 1dan, Jakuba Piątowskiego 1dan, Kamila Kołodziejczyka 1kyu, Szymona Kołodziejczyka 2kyu, Krzysztofa Kotarskiego 2kyu, Igi Wajgelt 2kyu, działaczy oraz oczywiście zawodników. Sieradzcy karatecy od lat występują z sukcesami w rywalizacji krajowej i międzynarodowej, zaś działacze i szkoleniowcy robią wszystko, co w ich mocy, by zapewnić im optymalne warunki do stałego rozwoju. To w praktyce oznacza nieustanne borykanie się z trudnościami, przede wszystkim finansowymi, ale również organizacyjnymi. Jednak dzięki zaangażowaniu grupy ludzi, którzy od lat związani są z klubem oraz współpracy z Urzędem Miasta w Sieradzu i Starostwem Powiatowym udaje się te trudności pokonywać. Wprawdzie karate nie dorównuje popularnością piłce nożnej czy lekkoatletyce, jednak od wielu lat, ta stawiająca swym adeptom wysokie wymagania dyscyplina, przyciąga nowe roczniki dzieci i młodzieży, co daje nadzieję na dalszy rozwój klubu. Od 20 lat głównymi ośrodkami SKKK są Sieradz i Kalisz jednak nie należy zapominać o sekcjach działających w Błaszkach, Wieruszowie, Kępnie czy Złoczewie.
Z pewnością podstawowym miernikiem wartości klubu są sukcesy sportowe. Zdobycze medalowe w rywalizacji krajowej i na arenie międzynarodowej podnoszą jego prestiż, są doskonałą promocją miasta i regionu. Pamiętać jednak również należy o wychowawczym aspekcie pracy kadry instruktorskiej. Wszak karate to sztuka walki,w której na równi ze sprawnością fizyczną liczą się zasady zawarte w przysiędze dojo.

Laureatowi ministerialnej nagrody serdecznie gratulujemy wyróżnienia,zaś karatekom życzymy dalszych sukcesów !2012-03-12
Pasjonująca niedziela we Wrocławiu.

W niedzielę 11 marca 2012r. odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego we Wrocławiu. Zawody były organizowane przez Wrocławski Klub Karate Kyokushin pod kierownictwem sensei Agnieszki i sensei Sylwestra Sypieni. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W mistrzostwach brało udział ok. 140 zawodników z ośrodków znajdujących się na dolnym Śląsku. Nie zabrakło również reprezentantów naszego klubu: Igi Wajgelt, Magdaleny Mizerskiej, Krzysztofa Kotarskiego, Michała Ochockiego, Macieja Kołeczka, Alberta Kotarskiego, Damiana Popera i Jakuba Kaczmarka. Opiekunem grupy był instruktor sensei Piotr Pawelec, a sędzią maty sensei Marek Urbański. Z naszą drużyną pojechali kibice Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, którzy swoim dopingiem wspierali naszych zawodników. Nie wróciliśmy z pustymi rękoma, II miejsce wywalczyła Iga Wajgelt w kata seniorek, srebrny medal dla Alberta Tokarskiego oraz brązowy dla Damiana Popera w kumite semi-kontakt -65kg, Krzysztof Kotarski wywalczył III miejsce w kumite seniorów open. Walki były spektakularne, całe mistrzostwa przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna