SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2011-07-07
Letnie zgrupowanie w obiektywie.

Międzynarodowe Letnie Zgrupowanie organizowane przez Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai już za nami. Tym razem "białe kimona" było widać w Świnoujściu. Nad Bałtyk na lipcowe zgrupowanie pojechali sieradzanie, ale też uczestnicy z Czeskiej Republiki oraz Siechnickiego Klubu Karate Kyokushin. Mimo, ze to wakacje, kadra trenerska w składzie: sensei Robert Wajgelt 4dan, sensei Peter Drosc 2dan, sensei Ryszard Szuber 2dan oraz instruktor Piotr Pawelec i Krzysztof Kotarski potrafiła dać niezły "wycisk". Zawodnicy rozpoczynali dzień już o godz. 6.00 ranno biegiem na dystansie 10km. Nacisk na zajęciach instruktorzy kładli głównie na doskonalenie kata i elementów walki. Nie samym karate człowiek jednak żyje. Dlatego mimo. iz na trening trzeba było wyść trzy razy dziennie - znalazł się też czas na zwiedzanie pięknej nadmorskiej okolicy. Udało się zobaczyć wiatrak morski czy też wieżę widokową. Jednak jedną z największych atrakcji był dwugodzinny rejs statkiem i promem połączony ze zwiedzaniem kabiny kapitana. Na zakończenie zgrupowania odbył się jeszcze trening nocny z widokiem wschodzącego nad Bałtykiem słońca. Wszyscy wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni. A my zapraszamy do Świnoujścia już za rok !.

galeria

2011-06-19
Czas na wakacyjną przerwę.

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jutro oficjalne wręczenie świadectw i... wakacje! Uczniowie będą mieli teraz dwa miesiące wolnego, studenci tradycyjnie odpoczną miesiąc dłużej. Letnia laba nie oznacza jednak, że i my zamkniemy klub na cztery spusty. Jak co roku będzie letnie zgrupowanie karateków na obozie, którego główne cele to trening, ale też rekreacja, odpoczynek i poznawanie nowych zakątków kraju. Tym razem wybieramy się do urokliwego Świnoujścia, byliśmy tam zresztą w tym roku na zawodach, z których nie wróciliśmy bez sukcesów - mówi Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinaki. Zgrupowanie zaplanowano pomiędzy 24 czerwca a 4 lipca. Już pod koniec wakacji będzie też tradycyjna Letnia Akademia Karate. To już w Sieradzu. Na koniec wszystkim karatekom życzymy udanych wakacji i urlopowych wojaży! Osu!2011-06-13
Podsumowanie pierwszego półrocza działalności Klubu.

Tym razem było i uroczyście i na sportowo. Sieradzkim Klub Karate Kyokushinkai już po oficjalnym zebraniu podsumowującym pierwsze półrocze działalności Klubu. Spotkanie otworzyli prowadzili przedstawiciele zarządu: Marek Urbański, Beata Wajgelt i Robert Wajgelt. Omawiano sprawy związane z bieżącymi sprawami SKKK, ale krótko podsumowano też sportowy dorobek członków Klubu. W sali sportowej SP 9, gdzie zebrali się karatecy był też egzamin na wyższe kyu. Przystąpiło do niego kilkadziesiąt osób i wszyscy zdali ! Dodatkowo nie zabrakło też kilkudziesięciominutowych walk. Na koniec była zaś... mineralna dla wszystkich w kawiarence od prezesa Wajgelta.

galeria

2011-06-09
Srebro i dwa brązy ze Świnoujścia

Kolejne cenne krążki na koncie zawodników Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. W pierwszy weekend czerwca w Świnoujściu odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Organizatorem imprezy była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z Polski, Rosji, Niemiec i Ukrainy. Sieradzkie karate kyokushin reprezentowali Iga Królewicz, Mikołaj Rogowski i Michał Ochocki wraz z sensei Markiem Urbańskim. W sobotę na tatami wystąpił jedynie Michał Ochocki w kata młodzików. - Był bardzo skoncentrowany a stres startowy dodał mu na tyle skrzydeł, że bardzo dobrze wykonane ćwiczenia dały mu brązowy medal - powiedział po powrocie z zawodów sensei Marek Urbański, opiekun sieradzkiej ekipy. Drugiego dnia zawodów Michał "otarł się" o złoto w walce finałowej, ostatecznie zdobywając srebrny medal. W niedzielę na tatami zaprezentował się Mikołaj Rogowski. Była to piękna, wyrównana walka, prowadzona w bardzo szybkim tempie, pełna finezji technicznej, wymaganej w semikontakcie. Niestety po dogrywce sędziowie przyznali zwycięstwo rywalowi, który został zresztą potem uznany najlepszym karateka turnieju. O dużym sukcesie może też mówić Iga Królewicz, która w połączonej grupie z zawodniczkami +55 kg, uplasowała się na trzeciej pozycji.
Zdecydowanie mniej nerwowy pierwszy weekend czerwca miała inna grupa zawodników SKKK. Sieradzan zaproszono na pokazowy występ w Wieruszowie, gdzie właśnie trwały obchody tegorocznych Dni tego miasta. Klubowa elita pod przewodnictwem sensei Roberta Wajgelta jak zwykle dała z siebie wszystko pokazując podstawowe techniki karate, elementy samoobrony czy też prezentując pokazowe walki. Jak zwykle na takich pokazach duży aplauz publiczności wzbudził też pokaz tamashiwari, czyli sztuki łamania twardych przedmiotów.2011-05-25
Owocna wizyta w Kaliningradzie.

Wydarzenia w naszym klubie pędzą jedno za drugim w ekspresowym tempie. Ledwo skończyły się mistrzostwa Polski w Mielnie, już sensei Robert Wajgelt wraz z Shihan Andrzejem Drewniakiem udali się do Kaliningradu na zaproszenie Rosyjskiej Federacji Kyokushin i klubów zrzeszonych w Kaliningradzkiej Lidze Karate Kyokushinkai. Obaj polscy szkoleniowcy poprowadzili kilkudniowy obóz zakończony dwoma egzaminami. W trakcie zajęć położono nacisk na kihon i kombinacje, których nauczał Shihan Drewniak oraz kata, których tajniki przekazywał sensej Wajgelt. W wyniku ich wspólnego wysiłku promowano wiele osób na wyższe stopnie, w tym dwie na czarne pasy.
Oprócz ćwiczeń w dojo, których zwiedzono kilka, gościnni gospodarze przygotowali bogaty program towarzyszący. Goście z Polski zwiedzili historyczny Kaliningrad, jego muzea i zabytki, trafili także do Bałtijska, gdzie odbyli rejs po morzu. Niemałą część czasu zajęły też spotkania nie tylko z przedstawicielami sportu, ale także świata polityki i biznesu. W trakcie bardzo intensywnych rozmów ustalono kierunki dalszej współpracy i rozwoju miejscowego ruchu Kyokushin w tym także w Petersburgu. Planowana jest stała wymiana doświadczeń, wspólne treningi i szkolenia oraz udział w zawodach, które są planowane w Kaliningradzie. Możliwe jest także nawiązanie kontaktów z przedstawicielami Muay Thai i kickboxingu, na co tym razem nie starczyło czasu. W dalszej perspektywie być może dojdzie do organizacji Mistrzostw Europy w Kaliningradzie, co prawdopodobnie zbiegnie się ze zniesieniem obowiązku wizowego dla Obwodu Kaliningradzkiego.
Sieradzki klub już teraz dostał zaproszenie na przyszły rok, a sensei Wajgelt zrewanżował się zaproszeniem na jubileuszowy turniej w Sieradzu, organizowany jesienią, licząc na liczny udział reprezentacji z Rosji. Miejmy nadzieję, że te szerokie plany zostaną zrealizowane. Osu!poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna