SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2010-11-15
"Kolejne medale"

Tym razem zawodnicy SKKK przywieźli je z zawodów w Grodzisku Wielkopolskim. O sporym sukcesie może mówić Iga Wajgelt, która w swojej kategorii wagowej zdobyła złoto w kumite i brąz w kata. Igę uznano też najlepszą zawodniczką zawodów. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zajął ponadto pierwsze miejsce drużynowo w kumite. Medale w tych zawodach zdobyli: złoto w kumite przypadło dla Filipa Fichowskiego, Filipa Kukotko i wspomnianej Igi Wajgelt. Srebrne medale zdobyli: Iga Królewicz w kumite i Ida Wajglet w kata; brąz wywalczyli: Patryk Szubert w kumite oraz Jakub Kaczmarek w kata. Bez medalu, ale bardzo blisko byli Bartosz Fichowski, Agnieszka Olejnik i Michał Ochocki. GRATULUJEMY! W wyjeździe wziął udział jako opiekun Piotr Pawelec oraz rodzice Filipa Kukotko i Filipa Fichowskiego, ponadto jako sędziowie wzięli udział sensei Beata i Robert Wajgelt. Dziękujemy wymienionym rodzicom za pomoc przy wyjeździe. W zawodach wzięło udział 172 zawodników z 14 ośrodków karate. Organizatorem był sensei Krzysztof Szeffner.

galeria

2010-11-10
Starcie europejskie w Gorzowie.

Za nami X Mistrzostwa Europy Wszechwag Kyokushin Karate oraz V Mistrzostwa Europy Juniorów. W zawodach wzięło udział 94 karateka z 16 krajów. W reprezentacji Polski znalazło się dwoje zawodników z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Trzeba podkreślić, że w tej roli byli to debiutanci. Do Gorzowa pojechali Iga Wajgelt (w kat.+55kg) i Konrad Jakubowski (+80kg). Oboje byli blisko strefy medalowej i oboje stoczyli wyrównane walki przegrywając przez wskazanie sędziego. Igę sklasyfikowano na 5 pozycji. Konrad stoczył pojedynek, który można określić jako sportowy horror zajmując ostatecznie 6 miejsce. - Mocno zdziwiła mnie ocena sędziowska tej walki. Zdziwiła do tego stopnia, że zdecydowałem się złożyć protest - opowiada Robert Wajgelt 4 dan, prezes SKKK. Wszystko zaczęło się od tego, że sędzia główny nie zauważył i nie uznał prawidłowego ataku Jakubowskiego na głowę przeciwnika, choć sygnalizowało to dwóch bocznych sędziów. Podczas wskazania sędziujący Francuz uznał sieradzanina za przegranego. Shihan Antonio Pineira, do którego trafił protest Wajgelta zdecydował o dodatkowej minucie w tym pojedynku. Walka znów nie przyniosła rozstrzygnięcia i po raz kolejny Jakubowski przegrał przez wskazanie. - Szkoda, bo zwycięzca nie wyszedł juz potem na matę, za to mój podopieczny był gotów uczestniczyć w kolejnym pojedynku - dodaje prezes Wajgelt. Widownia Mistrzostw Europy liczyła grubo ponad tysiąc osób, z czego połowa to goście zagraniczni. Gośćmi honorowymi byli Prezydent Światowej Federacji Kyokushin shihan Loek Hollander, shihan Antonio Pinero oraz shihan Lars Hogquist. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero. Honorowy patronat nad ME w Gorzowie objęła Ambasada Japonii. Organizatorem imprezy był Gorzowski Klub Kyokushin Karate. Na koniec warto dodać, że owocem wyprawy na te prestiżowe zawody stał się pozytywnie ukończony kurs, na mocy którego Robert Wajgelt zdobył uprawnienia międzynarodowego sędziego głównego. Gratulujemy !

wyniki

2010-11-09
MISTRZOSTWA EUROPY W GORZOWIE - TRANSMISJA W TVP SPORT
TVP Sport wyemituje godzinną transmisje z Mistrzostw Europy Kyokushin Karate w Gorzowie.
Transmisje zaplanowane są na: niedzielę o 21:25, powtórka w czwartek o 8:05 i w sobotę o 11:45

2010-11-04
Nasi jadą na ME w Gorzowie.

Dla młodych sieradzkich karateków to będzie najważniejsza impreza sportowa w roku. W najbliższą sobotę dwójka reprezentantów SKKK wystąpi w barwach klubowych, ale przede wszystkim narodowych podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w Gorzowie Wlkp. Powołanie do kadry dostała trójka zawodników: Arkadiusz Sieczka, Iga Wajgelt i Konrad Jakubowski junior /tata Konrad też uprawia karate/. Do Gorzowa niestety nie pojedzie zmagający się z chorobą Arek co trochę martwi, bo to jeden z najbardziej utytułowanych sieradzkich karateków. - Ale to nie znaczy, że ci młodsi nie spróbują wykorzystać swojej szansy na medal - mówi Robert Wajgelt, prezes SKKK. Środa minęła kadrowiczom pod znakiem ostatniego wzmożonego przed startem treningu; teraz już właściwie tylko skupienie wewnętrzne i w sobotę pierwsza rywalizacja na macie. - co prawda nie w barwach narodowych, ale startowałem już za granicą /w Belgradzie - red./ i nie kryję, że dzięki temu czuję się trochę "otrzaskany" takiego maksymalnego stresu w rywalizacji na szczeblu europejskim więc chyba nie będzie - oceniał dziś na antenie Naszego Radia Konrad Jakubowski. Cóż, trzymamy zatem kciuki za sieradzkich debiutantów w Kadrze Polski ! O efektach startu Igi i Konrada napiszemy tuż po ME w Gorzowie.2010-10-20
Biegi podsumowane.

Kilka dni temu już na spokojnie po sportowych emocjach na roboczo spotkali sie organizatorzy 2-go Biegu Łącznościowca w Sieradzu. Organizację takiej imprezy rok temu zaproponował gen. bryg. Mirosław Siedlecki. Dowódca 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia prywatnie jest miłośnikiem biegania i to przez wielkie "B". W Sieradzu co prawda nie ma jeszcze dajmy na to maratonu, ale Bieg Łącznościowca mimo, że to dopiero dwie edycje wyraźnie "chwycił". Dlatego członkowie sztabu organizacyjnego spotkali się, by już na spokojnie zrobić przysłowiową "burzę mózgów". - Mamy nowe pomysły co do formuły tej imprezy odbywającej się zresztą równolegle z mającymi długą tradycję Biegami Ulicami Sieradza - mówi Robert Wajgelt, dyrektor Biegu Łącznościowca. I od razu zastrzega, że na razie nic więcej nie zdradzi, bowiem po pierwsze chodzi o to, by za rok była fajna niespodzianka dla miłośników biegów ulicznych, a po drugie ażeby zwyczajnie niczego nie zapeszać.
- Łatwo coś obiecać, ale potem z realizacją może być różnie. To co planujemy chcemy mieć najpierw "przyklepane". Dopiero wtedy możemy się chwalić - wyjaśnia tajemniczo st. chor. szt. Paweł Angelus, organizator Biegu Łącznościowca z ramienia 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalsze szczegóły. I przy okazji już zaprosić na przyszłoroczny III bieg Łącznościowca w Sieradzu.poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] nastepna