SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2010-10-11
ZA NAMI XI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW OPEN I KATA ŚWINOUJŚCIE 2010

O wielkim sportowym pechu może mówić prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Robert Wajgelt po długiej przerwie pojawił się wreszcie na macie, by powalczyć jako senior o kolejny medal. Sensei Wajgelt w kategorii kumite senior +35 lat podczas walki doznał kontuzji skręcenia torebki stawowej i pęknięcia stopy. To spowodowało, że wakę musiał przerwać. - Stopa weszła między źle ułożone materace, poczułem tylko chrzęst w stawie i dla mnie było już po zawodach - opowiada pechowy karateka. W Mistrzostwach, które rozegrano w Świnoujściu 1 - 2 października wzięło udział 43 karateków z 26 ośrodków. Organizatorem imprezy była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin kierowana przez sensei Pawła Sujkę. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Włodzimierz Rój.
W kumite seniorów + 35 lat triumfował Andrzej Ogonowski z Rudy Śląskiej przed Markiem Partusiem również z Rudy i Romanem Wojciechowskim z Lublina. Jako trzeci na podium stanął również Rafał Kubicki z Chorzowa.

wyniki

2010-09-27
Złoty turniej.

Za nami Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. W sobotniej imprezie wzięło udział 136 zawodników z 14 ośrodków karate kyokushin w kraju. Sędzią głównym turnieju w Sieradzu był Shihan Andrzej Drewniak. Otwarcia dokonała w imieniu prezydenta pana Jacka Walczaka, radna pani Beata Walczak oraz z ramienia Polskiego Związku Karate wiceprezes Shihan Andrzej Drewniak. Gościem honorowym był gen. bryg. Mirosław Siedlecki. Po uroczystym otwarciu odbył się pokaz dzieci prowadzony przez instruktora Krzysztofa Kotarskiego. Na turnieju SKKK reprezentowali: Dawid Maciejczyk, Krzysztof Balcerek, Przemysław Gąska, Dawid Morka, Jakub Kaczmarek, Bartosz Fichowski, Michał Ochocki, Michał Pietrus, Ida Wajgelt, Anna Kasprzyk, Agata Fijałkowska, Klaudia Kapica, Wiktoria Smug, Agnieszka Olejnik, Mikołaj Rogowski, Marcin Bąk, Małgorzata Kos, Filip Kukotko, Filip Fichowski, Patryk Szubert, Konrad Jakubowski, Paweł Kubisiak, Iga Królewicz, Anna Kalita, Damian Poper, Artur Dominiak, Albert Tokarski. W konkurencji kata Michał Pietrus zdobył trzecie miejsce, w kumite złote medale wywalczyli Mikołaj Rogowski, Iga Królewicz, Filip Fichowski, srebrne Patryk Szubert, Filip Kukotko, Marcin Bąk, Damian Poper, brązowe Michał Pietrus, Konrad Jakubowski, Albert Tokarski, Ania Kalita, Drużynowo zwyciężył Sieradz, którego reprezentanci zdobyli aż 12 medali. Na miejscu drugim był Wrocław, a na trzecim Kraków YMCA. - Warto podkreślić, że to nasz pierwszy taki sukces od mniej więcej dwudziestu lat, dlatego tym bardziej się cieszę - komentował Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wśród zawodników biorących udział w turnieju znalazł się m.in. Patryk Sypień, syn utytułowanych w kyokushin rodziców Agnieszki i Sylwestra. Wrocławianin został zresztą uznany za najlepszego zawodnika imprezy. Tradycyjnie już najlepsi karatecy, którzy stanęli na podium otrzymywali puchary, medale, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushin reprezentowany przez senseia Roberta Wajgelta. Turniej wsparli: firma BRUNOX, AUMATUR, CUKIERNIA MICHALAK, EKO – SERWIS, RAJSPORT i DEKOR.

galeria         wyniki

2010-09-22
Karatecy na start !

Najbliższa sobota w Sieradzu pod znakiem kolejnych zmagań sportowych na macie. To za sprawą Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza. Swój akces zgłosiło 140 zawodników z 15 klubów z całego kraju. "Białe kimona" pokażą na macie jak potrafią wykonywać techniki karate (kata), powalczą też w lekkim kontakcie. Sędzią głównym zawodów w Sieradzu będzie Shihan Andrzej Drewniak. Początek sobotniej rywalizacji (25.09.10) o 10:30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10. Wejście dla kibiców od strony pływalni. Wstęp jak zwykle będzie wolny, zapraszamy !

2010-09-16
Osu na Jarmarku.

Były prezentacje poszczególnych gmin, stoiska twórców ludowych, zlot motocyklistów, ciekawe występy artystyczne, a na okrasę... m.in. białe kimona na scenie! Za nami II Sieradzki Jarmark Powiatowy. Dwudniowa impreza na placu Wojewódzkim w Sieradzu zgromadziła tłumy zwiedzających, którzy zwiedzali, oglądali, ale też i oklaskiwali - chociażby występ zawodników Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. W specjalnym pokazie przygotowanym właśnie na jarmark udział wzięli tak najmłodsi, jak i ci najbardziej doświadczeni reprezentanci SKKK. - Lubimy tego typu inicjatywy, więc niemal zawsze odpowiadamy na zaproszenia organizatorów. Karatecy w ramach pokazu na jarmarku zaprezentowali jak wyglądają zajęcia na treningach z najmłodszymi. Były też podstawowe techniki karate i na koniec " mocne uderzenie": pokazowa walka w full kontakcie i tamashiwari, czyli pokaz techniki łamania twardych przedmiotów. Sieradzcy karatecy jak zwykle zebrali burzę oklasków, publiczność doceniała zaś zwłaszcza najmłodszych adeptów sztuki karate kyokushin.2010-09-10
Wakacje z białymi kimonami.

To już kolejny rok, gdy na letnie wakacje o moc atrakcji zadbał Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai. Tak lipiec jak i sierpień stanęły pod znakiem udziału karateków w licznych pokazach na festynach i piknikach w całym regionie. Najważniejszym jednak projektem była Letnia Akademia Karate. Tradycyjnie już instruktorzy SKKK przez dwa tygodnie sierpnia prowadzili zajęcia dla wszystkich chętnych w Sieradzu, Kaliszu i Kępnie. W sumie przez sale treningowe przewinęło się ponad sto osób, od wnuczka do dziadka. Po ostatnim treningu były oczywiście podziękowania dla najwytrwalszych. Specjalne dyplomy wręczała uczestnikom w Sieradzu Kazimiera Gotkowicz, dyrektorka SP 10, w Kępnie Danuta Jerczyńska, dyrektor Gimnazjum nr 2 oraz w Kaliszu Izabela Kotkowska, dyrektor IV LO . - Bardzo nas to cieszy, że niezmiennie już od ponad 10-ciu lat wciąż jest zainteresowanie naszą propozycją aktywnego spędzania wakacji z karatekami. Część uczestników Akademii decyduje się potem wstąpić do Klubu i to też jest budujące - mówi Robert Wajgelt, prezes SKKK. Letnia Akademia Karate to oczywiście nie tylko wyczerpujące treningi jedynie dla twardzieli. To raczej wspólna sportowa zabawa, z elementami sztuk walki. Od kilku lat formuła akademii przewiduje też specjalne zajęcia z samoobrony dla pań. Do tego wszyscy mogą nauczyć się kilkunastu słówek japońskich, posłuchać o filozofii karate, wreszcie historii stylu kyokushin, który stworzył wielki Masutatsu Oyama.
Zajęcia poprowadzili: Robert Wajgelt, Beata Wajgelt, Marek Urbański, Jakub Piątowski i Krzysztof Kotarski. Kolejna Letnia Akademia Karate dopiero za rok, ale dla niecierpliwych mamy dobrą wiadomość - oczywiście w najbliższe ferie - zimowa edycja tej imprezy.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna