SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2023-03-04
Mielec 2023

W dniu 4 marca zawodnicy Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai wzięli udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców. W zawodach uczestniczyło ponad 250 zawodników z całej Polski. Z naszego klubu brało udział 4 zawodników. Byli to : Zuzanna Duch, Lidia Szafirowicz, Magdalena Maruszewska oraz Przemysław Maruszewski. Brązowymi medalistami były kolejno Zuzanna Duch w kategorii młodzieżowiec do 55kg, oraz Lidia Szafirowicz z sekcji Błaszki w kategorii młodzieżowiec +65kg. Magdalena Maruszewska niestety nie zakwalifikowała się do strefy medalowej. Ogromnym sukcesem był występ Przemysława Maruszewskiego z sekcji Błaszki , który został Mistrzem swojej kategorii, jednocześnie kwalifikując się do Mistrzostw Europy. Serdeczne gratulacje dla wszystkich, a w szczególności dla Przemka, który już w maju tego roku będzie reprezentował nasz klub na ME. Organizatorem kwalifikacji był Mielecki Klub Karate Kyokushin. Na dzisiejszych zawodach sędziował Shihan Robert Wajgelt, natomiast sensei Beata Wajgelt sprawowała pieczę nad zawodnikami, pełniąc rolę trenera - sekundanta.

galeria

2023-02-15
Egzamin na stopnie kyu

W dniu 15 marca 2023 w Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai odbył się egzamin na stopnie kyu, w głównym dojo, w Sieradzu. W egzaminie brały udział dzieci z wszystkich sekcji SKKK. Siła, wytrwałość i skupienie towarzyszyły zdającym przez cały egzamin. Gratulujemy wszystkim którzy zdali egzamin i dziękujemy instruktorom za przygotowanie a rodzicom za zaangażowanie.

galeria

2023-01-30
Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Mielnie oraz Turniej kadetów i juniorów.

28 stycznia 2023 roku odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Mielnie oraz Turniej kadetów i juniorów, których organizatorem był Mieleński Klub Karate Kyokushin reprezentowany przez sensei Krzysztofa Stanka. W zawodowych brało udział ponad 100 zawodników. Nasz klub reprezentowali zawodnicy: Marcin Sieczka, Arkadiusz Sieczka, Przemysław Maruszewski, Magdalena Maruszewska oraz Rafał Ciepłuch. Trenerami byli shihan Robert Wajgelt oraz Beata Wajgelt. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: władze Mielna oraz Prezes Polskiej Federacji Shinkyokushin shihan Remigiusz Karpiński. Podczas uroczystego otwarcia specjalne wyróżnienia otrzymali: shihan Remigiusz Karpiński, sędzia główny shihan Wojciech Radziewicz oraz shihan Robert Wajgelt. Następne podziękowania otrzymali władze samorządowe, sponsorzy, sędziowie i przyjaciele klubu. Nasi zawodnicy zdobyli trzy medale. W kategorii kumite junior +65kg Magdalena Maruszewska uplasowała się na 3 miejscu, w kategorii kumite junior +80kg Rafał Ciepłuch uplasował się na 2 miejscu oraz Arkadiusz Sieczka w kategorii senior -85kg uplasował się na 2 miejscu. Niestety nie udało sie zawodnikom wywalczyć kwalifikacji do Mistrzostw Europy, będziemy walczyć za rok. Osu

galeria

2017-03-20
MISTRZOSTWA EUROPY KWU JUNIORÓW I DZIECI BERLIN 2017

18 marca 2017 odbyły się Mistrzostwa Europy KWU w Berlinie z udziałem ponad 500 zawodników z 24 krajów. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Europy dokonał Sekretarz KWF Andrzej Drewniak, który podkreślił aktualność motta mistrzostw TIME TO BE UNITED oraz podziękował wszystkim liderom zjednoczonego Kyokushin dzięki ktorym europejskie i światowe imprezy Kyokushin wyznaczają nowe standardy wielkości i jakości organizacyjnej imprez Kyokushin w Europie i na świecie. Głos zabierali także Sekretarz KWU Sergey Suvorov oraz Dyrektor KWU Ramil Gobbasov.
Polskę reprezentowało ponad 90 zawodników z różnych organizacji a w tym 25 osobowa grupa zawodników KWF w której funkcje trenerów pełnili shihan Rober Wajgelt. Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Ida Wajgelt, Zuzanna Duch, Kinga Tokarska oraz Przemysław Maruszewski. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Ramil Gobbasov z Rosji. W roli sushin sędziowali shihan Robert Kopciowski i Sensei Jarosław Preis. Zawodnicy KWF wywalczyli cztery medale. Zuzanna Duch z SKKK zdobyła złoty medal w kategorii 12-13 lat do 45kg, srebrny medal przypadł Jakubowi Lis w kategorii 10-11 lat plus 45kg, brązowe medale wywalczyły: Ida Wajgelt SKKK w kategorii 14-15lat ponad 60kg i Milena Marzec w kategorii 14-15 lat do 45kg. Medale wręczali shihan A.Drewniak i sekretarz S.Suvorov. W niedziele zgodnie z programem uczestnicy zwiedzali Berlin a wieczorem uczestniczyli w Sayonara. Organizatorem była Niemiecka Organizacja Kyokushinkai Kan kierowana przez sensei Alexei Demanova.

galeria

2017-03-13
XXXVI Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego

W sobotę 11 marca w hali "Słoneczna" w Ząbkowicach Śląskich zjawiło się 17 drużyn i odbyły się kolejne Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego zorganizowane przez Ząbkowicki KKK, na którego czele stoi shihan Witold Stolarczyk. W zawodach wzięła udział skromna, lecz doborowa ekipa z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai: sensei Iga Wajgelt, która oprócz walk na tatami, pełniła funkcję opiekunki grupy, sempai Ida Wajgelt, Kinga Tokarska, Klaudia Kapica, Krzysztof Kotarski, Hubert Stawieraj, Kamil Kulig oraz Wojciech Cwynar. Sensei Marek Urbański pełnił rolę sędziego a całości koordynował shihan Robert Wajgelt.
W trakcie zawodów w Ząbkowicach została przeprowadzona, połączona ze szkoleniem w praktyce tura walk wg zasad Word Karate Federation, a więc zgodna z przepisami, które będą stosowane na olimpiadzie w Tokio! Sędzią maty, prowadzącym tę część turnieju był przedstawiciel WKF Polska. W roli sędziego narożnikowego wystąpił sensei Marek Urbański, a nasi zawodnicy odnotowali pierwsze sukcesy tego dnia: Klaudia Kapica zajęła drugie miejsce w kumite open juniorek, Ida Wajgelt i Kinga Tokarska zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kumite juniorek młodszych, a sensei Iga Wajgelt drugie w kumite kobiet. Kamil Kulig w konkurencji kumite WKF juniorów młodszych open zdobył brązowy medal, a sempai Krzysztof Kotarski brązowy w kumite mężczyzn open.
Następnie rozegrano konkurencję kata. I tu Sieradzanom, a w zasadzie Sieradzankom udało się zdobyć medale: wśród juniorek młodszych bezkonkurencyjna była sempai Ida Wajgelt, a tuż za nią uplasowała się sempai Kinga Tokarska.
Kumite - esencja karate kyokushin - przyniosła także żniwo medalowe: w kumite mężczyzn -70 kg sempai Hubert Stawieraj zdobył brązowy medal; sempai Kamil Kulig w konkurencji semi kontakt juniorów -65 kg zdobył srebrny medal; w konkurencji semi kontakt juniorów +70 kg sempai Wojciech Cwynar także zdobył srebrny medal; w kumite semi kontakt juniorek młodszych -50 kg sempai Kinga Tokarska zdobyła brązowy medal, w kumie kobiet +60 kg sensei Iga Wajgelt wywalczyła medal srebrny, w kumite semi kontakt juniorek +55 kg sempai Klaudia Kapica zdobyła medal brązowy i wreszcie w kumite semi kontakt juniorek młodszych +55 kg sempai Ida Wajgelt medal srebrny.
Ten opisany dorobek punktowy złożył się na niewątpliwy sukces drużynowy, bowiem SKKK tym razem w silnej konkurencji z dolnośląskimi klubami zajął trzecie miejsce!
Gratulacje dla startujących i sędziego który przez cały dzień wydawał trafne werdykty oraz dla shihan Roberta Wajgelta, bowiem kolejny raz Sieradzanie potwierdzili, że należą do czołówki klubów w makroregionie i w Polsce.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna