SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2009-01-23
Letnie zgrupowanie już zaklepane !

To na pewno dobra wiadomość dla tych, którzy zadawali sobie pytanie: co z letnim zgrupowaniem pod skrzydłami SKKK. Miło nam już dziś poinformować, że takowe na pewno będzie. Jak informuje Sensei Beata Wajgelt, kierowniczka wszystkich zgrupowań, tegoroczne odbędzie się w dniach 21.06.09 – 04.07.09. w przytulnym ośrodku sportowym, tuż obok przepięknej Puszczy Nadnoteckiej. Warto tu podkreślić, że zgrupowania organizowane przez SKKK odbywały się tam już przez 15 lat ! Ośrodek oferuje naprawdę komfortowe warunki dla chcących aktywnego wypoczynku. Jest tam chociażby basen, hala sportowa, bieżnia, boiska tartanowe czy wreszcie przystań kajakowa. Ci, którzy już poczuli chęć wyjazdu na letnie zgrupowanie mogą pytać o szczegóły pod klubowymi numerami telefonów, lub za pomocą poczty elektronicznej w godzinach 10:00 - 16:00 /kontakt do odnalezienia na tej stronie/. Pomocą będą też służyli instruktorzy. Więcej o zgrupowaniu już wkrótce i w naszych aktualnościach !2008-12-23
Uroczyste podsumowanie roku w SKKK.

Z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, sponsorów, wielu innych zaproszonych gości i dziennikarzy Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai uroczyście podsumował mijający już rok sportowy. No i trzeba przyznać, że było co podsumowywać. W 2008 roku sieradzcy karatecy zdobyli na różnego rodzaju imprezach aż 32 medale. O wielkim sukcesie może mówić chociażby Arkadiusz Sieczka. Jeden z podstawowych zawodników SKKK został w tym roku wagowym Mistrzem Polski. Bardzo dobrze radzili sobie również inni, jak: Marcin Sieczka, Radosław Kosicki, Michał Rogowski, Mateusz Matuszewski, Konrad Jakubowski, Ewa Helman czy Iga Wajgelt. – Waszemu klubowi można gratulować nie tylko tylu medali, ale i rosnącej w Sieradzu popularności karate kyokushin o czym najlepiej świadczy tak wielka grupa trenujących – mówił Jacek Walczak, prezydent Sieradza. Trzeba tu dodać, że tak w Sieradzu jak i Kaliszu, Błaszkach, Kępnie, Wieruszowie czy Liskowie w barwach SKKK ćwiczy prawie trzysta osób. Tradycyjnie już Zarząd klubu dziękował specjalnymi dyplomami i ciepłymi słowami tak za indywidualny dorobek karateków, jak i za wsparcie oraz całoroczną współpracę władz, sponsorów czy sieradzkiego MOSiRu. Uhonorowano w ten sposób prezydenta Sieradza, starostę sieradzkiego, firmy Pakpol, Brunox, Eko – Serwis i Ubojnię Drobiu Wyrębski. My zwyczajnie staramy się robić swoje, a poprzez dobre wyniki na macie propagować karate i to nawet wśród kilkulatków. Tutaj ogromne podziękowania dla Rodziców, którzy poświęcają swój wolny czas, by przychodzić z dziećmi na popołudniowe treningi – mówił Robert Wajgelt, wice prezes klubu ds. szkoleniowych. I tu ciekawostka. Wajgelt po kilkuletniej przerwie w końcówce roku zdecydował się na ponowny start w zawodach. Stało się tak w Gliwicach, gdzie rozegrano Mistrzostwa Polski w kategorii open. Do rywalizacji na Śląsku stanęli też Arkadiusz Sieczka i Radosław Kosicki. Wszystkim brakło naprawdę niewiele, by wrócić do domu z medalami. Cała trójka weszła do ósemki przegrywając potem przez wskazanie sędziów. Świetną walkę stoczył Arek eliminując z zawodów brązowego medalistę tej imprezy sprzed roku. Co ciekawe, rywal z Tarnowskich Gór był od sieradzanina cięższy o prawie 50 kg. Bez względu na wynik sportowy wszyscy uczestnicy zawodów podkreślali jej profesjonalne przygotowanie. Była to ostatnia w tym roku impreza sportowa w kyokushin w Polsce.

Cóż, na koniec nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim internautom i sympatykom karate zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego nowego 2009 roku. Osu !

galeria

2008-12-15
Rok sportowy 2008 w powiecie podsumowany !

Lekkoatleci, piłkarze czy wreszcie sieradzcy karatecy spotkali się w gościnnych progach Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, by wspólnie podsumować osiągnięcia sportowe mijającego powoli roku. Miło nam poinformować, że zaproszenie dla przedstawicieli SKKK nie było przypadkowe. W gronie wyróżnionych i nagrodzonych za tegoroczne osiągnięcia sportowców i trenerów znaleźli się: Beata Wajgelt, Robert Wajgelt, Marcin Sieczka, Arkadiusz Sieczka i Mikołaj Rogowski. Trzeba tu podkreślić, że prestiżu uroczystości organizowanej przez starostę sieradzkiego dodała niewątpliwie obecność Jolanty Chełmińskiej, wojewody łódzkiego. – Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za wylewany na treningach pot, czujne trenerskie oko i wreszcie sportowe wyniki – mówił Dariusz Olejnik, starosta sieradzki. Wiele ciepłych słów skierował wspólnie z wojewodą pod adresem karateków, którzy za sprawą kilkudziesięciu tytułów mistrzowskich, medali, dyplomów i wyróżnień zdobywanych tak w kraju jak i za granicą zwyczajnie rosną w siłę z każdym rokiem sportowym. – Bardzo nas cieszy, że włodarze powiatu pamiętają o nas i co roku mówią "dziękuję" – cieszył się Robert Wajgelt, wice prezes SKKK dodając, że tak naprawdę dla prawdziwego sportowca tuż po dobrym wyniku liczy się pamięć i symboliczne podziękowanie za codzienny wysiłek. – Trudno nie dziękować, skoro poprzez dobre wyniki naszych sportowców wspaniale promujemy cały nasz region – podsumowała na koniec wojewoda Chełmińska. Uroczystość w BWA uświetnił świąteczno – noworoczny toast i skromny poczęstunek.

galeria

2008-12-14
Krakowska "Gwiazdka" z czterema medalami !

Końcówka roku z miłym akcentem dla sieradzkich karateków. W minioną sobotę reprezentacja klubu wybrała się na Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Karate Kyokushinkai w Krakowie. Zawody w mieście smoka wawelskiego przyniosły im aż cztery cenne medale, które będzie można dopisać do tegorocznego dorobku sportowego. Krążek z najcenniejszego kruszcu walcząc w lekkim kontakcie zdobył Mikołaj Rogowski. Ten utalentowany junior młodszy już po raz kolejny potwierdza, że jest w bardzo dobrej formie. Niech zresztą przemówi klubowa statystyka. Widać w niej wyraźnie, że to już czwarte złoto Mikołaja w tym roku. Gratulujemy ! Oprócz niego na podium w Krakowie stanęło jeszcze troje sieradzkich karateków. Iga Wajgelt w lekkim kontakcie 14-15 lat młodzików zajęła trzecie miejsce. W konkurencji kata młodzików Michał Pietrus też na trzecim miejscu. No i jeszcze Ida Wajgelt, jedna z najmłodszych zawodniczek SKKK. W konkurencji kata 6-7 lat również zajęła trzecie miejsce. W Krakowie wystartowali ponadto i doszli do "ósemki": Karolina Kruk, Adrian Kubicki, Michał Pietrus i Konrad Jakubowski. – Bardzo mnie cieszy, że to właśnie w Krakowie, gdzie swoją siedzibę mają władze naszej Organizacji sięgnęliśmy aż po cztery medale. Tym bardziej, że w zawodach wzięło udział 178 zawodników z 17 klubów karate – mówi sensei Robert Wajgelt, trener sieradzkich karateków kyokushin. Warto dodać, że to nie ostatnie w tym roku zawody karate z udziałem zawodników SKKK. Ale o tym napiszemy więcej następnym razem.

galeria

2008-12-01
Kimona w Brnie i Płocku

Sportowych wypraw ciąg dalszy. W minioną sobotę zawodnicy SKKK wybrali się na dwie poważne imprezy, w tym zagraniczną. Ale zacznijmy od Mazowsza, gdzie pojechali, by powalczyć o medale podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Płocka. W składzie reprezentacji znaleźli się: Jakub Piątowski, jako opiekun i sędzia oraz Małgorzata Kos startująca w konkurencji kata rocznik 98, Bartek Fichowski /kata rocznik 97/, Filip Fichowski /lekki kontakt -55kg/ i Mikołaj Rogowski /lekki kontakt -70/, który wywalczył złoty medal potwierdzając tym samych swoją wysoką formę. Przypomnijmy, że Mikołaj już w Sieradzu podczas Pucharu Polski też zdobył najcenniejszy krążek. Jedyna kobieta w tym gronie, czyli Małgosia otarła się o podium zajmując najbardziej nie lubiane przez sportowców 4-te miejsce. Bracia Fichowscy dopiero zaczynają swoja przygodę z poważnymi zawodami i jak mówią ich opiekunowie z SKKK jeżdżą jeszcze po naukę. Kolejna czwórka sieradzkich karateków weekend spędziła w malowniczym Brnie, gdzie odbyło się Budo Show. Nasi seniorzy zostali tam zaproszeni przez organizatorów imprezy i Czeską Organizację Karate. W Brnie zaprezentowali się: Ewa Helman, Krzysztof Kotarski i Radosław Kosicki. Na czele tej trójki stanął oczywiście trener Robert Wajgelt. Sieradzanie stoczyli podczas tej ciekawej i z rozmachem przygotowanej imprezy trzy walki. Dwie z nich udało się im wygrać. W kategorii kobiet Ewa zwyciężyła w dogrywce z zawodniczką z Brna. Radek za sprawą nokautu w dogrywce przed czasem wygrał z Michałem Zezulką z Brna. Z późniejszych wypowiedzi Czecha wynikało, że "zderzył się z lokomotywą". Nasz trzeci karateka po wyrównanej walce przegrał przez wskazanie sędziów, również z reprezentantem Republiki Czeskiej. – spotkaliśmy się z prawdziwym profesjonalizmem organizatorów Budo Show i dlatego tym bardziej chcielibyśmy podziękować za zaproszenie do udziału – komentował po powrocie do kraju Robert Wajgelt. Budo Show okazało się imprezą na wysokim poziomie sportowym, okraszoną różnymi atrakcjami jak pokaz kulturystyki, karate shotokan i takewondo oraz czeskiej policji i wojska.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna