SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2009-07-20
Letnie zgrupowanie rekreacyjno - sportowe Sieraków 2009.

Letnie wakacje dla członków SKKK rozpoczęły się mocnym uderzeniem. Po raz kolejny w Sierakowie ponad 60 karateków odpoczywało po trudach całego roku szkolnego. Oczywiście wszyscy ćwiczyli karate, ale obóz był rekreacyjny! Treningi były połączone z zabawą i rozrywką: gry, konkursy, wycieczki, w tym zwiedzanie stadniny koni, wyprawy kajakowe po jeziorze Jaroszewskim dawały wiele radości wszystkim uczestnikom obozu. Jednak największą popularnością cieszyły się codzienne odwiedziny na basenie. Wreszcie ważny był też aspekt integracyjny: wielu naszych młodych Kolegów i Koleżanek widziało się po raz pierwszy dłużej niż tylko na egzaminach. W tym wszystkim przykładem zaangażowania dla karate świecili instruktorzy Sensei Robert Wajgelt, Sensei Beata Wajgelt, Ewa Helman, Piotr Pawelec i Krzysztof Kotarski i grupa zawodnicza, szlifująca pod ich okiem wyższe formy karate. Codziennie w ruch szły worki, tarcze, a nawet zrobiona osobiście przez Sensei Wajgelta według starych japońskich wzorów makiwara, oblegana przez prawdziwych twardzieli, hartujących seiken - broń każdego karateki. I jak co roku Sensei Wajgelt mianował na obozie nowych samurajów, czyli nowicjuszy obozowych, którzy musieli udowodnić swoje męstwo i ducha walki. Miło nam donieść, że znów wszyscy przeszli ten test bez zmrużenia oka! Po dwu tygodniach, które szybko minęły, nasi samuraje trafili w stęsknione ramiona rodziców i dziadków, obiecując, że we wrześniu, zjawią się w swoich salach, aby dalej ćwiczyć Kyokushin! Osu!

galeria

2009-07-19
Pracowite I półrocze w SKKK.

Po zimowej akademii Karate w Sieradzu i Kaliszu i pierwszych zawodach, w których od początku roku brali udział nasi karatecy głównym tematem pracy w naszym klubie były przygotowania i realizacja XXXVI MP wagowych w Karate Kyokushin. SKKK zrealizował to zadanie w zgodnej ocenie widzów, startujących zawodników i władz Sieradza bardzo dobrze. W aspekcie sportowym liczono oczywiście na więcej, ale dla popularyzacji karate zrobiliśmy bardzo dużo, a i prestiż naszego klubu znacznie zyskał.
Po tej wielkiej imprezie pojawiliśmy się znów na arenie krajowej i międzynarodowej, biorąc udział w MP Juniorów w Kielcach, na międzynarodowych zawodach w Pradze Czeskiej i przede wszystkim na Mistrzostwach Europy w Kijowie, gdzie sieradzkimi akcentami byli Arkadiusz Sieczka jako zawodnik polskiej reprezentacji i Sensei Robert Wajgelt jako trener-selekcjoner reprezentacji Czech. Niebagatelne znaczenie miała tez możliwość poznania w Kijowie wielu wybitnych osób w europejskim i światowym Kyokushin, a także wymiany poglądów i metod szkoleniowych z najlepszymi na "Starym Kontynencie".
Jednocześnie bez przerwy trwała praca szkoleniowa w sekcjach naszego klubu, której niejako uwieńczeniem był Letni Obóz w Sierakowie, w którym uczestniczyło ponad 60 osób z całego klubu. Stanowił on platformę, na której spotykają się i lepiej poznają między sobą nasi młodzi adepci karate. Jest to też świetna forma rekreacji i wypoczynku po ciężkim roku szkolnym zaraz na początku wakacji. A po wakacjach wszyscy, miejmy nadzieję w dobrych humorach i wypoczęci, spotykamy się w naszych dojo, by dalej „kultywować ducha karate! Osu!2009-05-23
Mistrzostwa Europy Kijów 2009

Dnia 23.05.2009 w Kijowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W imprezie uczestniczyło 118 zawodników z 21 krajów. Organizatorem była Ukraińska Organizacja Karate Kyokushin, kierowana przez shihan Stanislava Blizniuka. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero. Reprezentacja Polski, w której skład wchodziło 14 zawodników walczących w 7 kategoriach wagowych, zdobyła 7 medali. Kierownikiem reprezentacji był shihan Andrzej Drewniak, a trenerem sensei Eugeniusz Dadzibug.

Miło nam donieść, że sieradzkim akcentem na Mistrzostwach był udział Arkadiusza Sieczki w kategorii -70 kg. Nasz utytułowany zawodnik (przypominamy, że w 2008 r. zdobył Mistrzostwo Polski) zremisował swoją walkę z reprezentantem gospodarzy i Ukrainiec przez wskazanie sędziów przeszedł do dalszej rundy. Drugim Sieradzaninem na imprezie był Sensei Robert Wajgelt, członek Zarządu PZK i jednocześnie trener kadry Czech. Stała obecność przedstawicieli naszego klubu na mistrzostwach najwyższej rangi w Europie jest dowodem uznania poziomu wyszkolenia naszych zawodników oraz znaczenia SKKK w Polsce.2009-05-09
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kielcach

W dniu 9 maja 2009 r. nasza skromna reprezentacja wzięła udział w corocznej imprezie dla młodszych juniorów. Tym razem Katarzyna Pytel, Karolina Kruk, Mikołaj Rogowski i Konrad Jakubowski wraz z Sensei Robertem Wajgeltem pojechali do Kielc. Cała czwórka spisała się bardzo dzielnie na tatami, ale w silnej konkurencji tylko Konrad Jakubowski przebił się do pierwszej ósemki turnieju. Ponieważ zaangażowanie na treningach i wola walki naszych reprezentantów mogą być przykładem dla innych na treningach, jesteśmy pewni, że już za rok znacząco poprawią swoje osiągnięcia.2009-04-29
To były dwa dni wielkich emocji sportowych !

W miniony weekend w Sieradzu rozegrano 36. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów. W gronie 120-stu zawodników z 62 klubów, którzy wzięli udział w rywalizacji znalazła się siódemka reprezentantów Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Przez gęste sito eliminacji do półfinałów zdołał się ostatecznie przedrzeć Marcin Sieczka, który w kategorii + 90 kg zdobył brązowy medal. Przed wielką szansą na podium był też Radosław Kosicki, który pierwszą walkę eliminacyjną wygrał przed czasem, ale w drugiej tak nieszczęśliwie upadł, że uszkodził wiązadła kolana i zamiast z medalem na szyi do domu - z zawodów pojechał na noszach do szpitala. Z listy startowej odpadł ubiegłoroczny mistrz Polski Arkadiusz Sieczka, któremu odnowiła się stara kontuzja. "Nie chcę ryzykować, bo niebawem czekają mnie Mistrzostwa Europy. To tam będzie szansa na bardzo cenne trofeum, a jakakolwiek kontuzja mogłaby mi odebrać szansę na start w tak prestiżowych zawodach" - mówił obserwujący zmagania karateków z widowni Arek. Warto podkreślić, że do Sieradza zjechała sama sportowa śmietanka kyokushin. Na podium stanęła m.in. Ewa Pawlikowska, trzykrotna mistrzyni świata, która zdobyła złoto w kumite kobiet - 55 kg. - To fantastycznie zorganizowana impreza, która naprawdę zrobiła na wielu z nas spore wrażenie - mówiła utytułowana zawodniczka z Nowego Targu. Ten organizacyjny profesjonalizm podkreślał też Shihan Andrzej Drewiniak, v-ce prezes Polskiego Związku Karate.
- To już poziom europejski. Jest profesjonalna scena z tatami, fantastyczna gra świateł i dźwięku, wreszcie zaplecze logistyczne z prawdziwego zdarzenia i ten klimat prawdziwie sportowej rywalizacji. Gratuluję organizatorom, bo takiej imprezy w Sieradzu jeszcze nie widziałem - podkreślał prezes Drewniak. Drużynowo w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Seniorów rozegranych w Sieradzu wśród kobiet triumfowały Tarnowskie Góry przed Nowym Targiem i Wrocławiem. Wśród mężczyzn Wrocław przed Warszawą i Tarnowskimi Górami. Zawody zorganizował Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai i Urząd Miasta w Sieradzu. Współorganizatorzy to sieradzki MOSiR i Szkoła Podstawowa nr 10, w której gościnnych progach rozegrano mistrzostwa. Warto też podkreślić, że na pewno nie udałoby się ich zorganizować gdyby nie pomoc wielu lokalnych Sponsorów.

Galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna