SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2008-12-23
Uroczyste podsumowanie roku w SKKK.

Z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, sponsorów, wielu innych zaproszonych gości i dziennikarzy Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai uroczyście podsumował mijający już rok sportowy. No i trzeba przyznać, że było co podsumowywać. W 2008 roku sieradzcy karatecy zdobyli na różnego rodzaju imprezach aż 32 medale. O wielkim sukcesie może mówić chociażby Arkadiusz Sieczka. Jeden z podstawowych zawodników SKKK został w tym roku wagowym Mistrzem Polski. Bardzo dobrze radzili sobie również inni, jak: Marcin Sieczka, Radosław Kosicki, Michał Rogowski, Mateusz Matuszewski, Konrad Jakubowski, Ewa Helman czy Iga Wajgelt. – Waszemu klubowi można gratulować nie tylko tylu medali, ale i rosnącej w Sieradzu popularności karate kyokushin o czym najlepiej świadczy tak wielka grupa trenujących – mówił Jacek Walczak, prezydent Sieradza. Trzeba tu dodać, że tak w Sieradzu jak i Kaliszu, Błaszkach, Kępnie, Wieruszowie czy Liskowie w barwach SKKK ćwiczy prawie trzysta osób. Tradycyjnie już Zarząd klubu dziękował specjalnymi dyplomami i ciepłymi słowami tak za indywidualny dorobek karateków, jak i za wsparcie oraz całoroczną współpracę władz, sponsorów czy sieradzkiego MOSiRu. Uhonorowano w ten sposób prezydenta Sieradza, starostę sieradzkiego, firmy Pakpol, Brunox, Eko – Serwis i Ubojnię Drobiu Wyrębski. My zwyczajnie staramy się robić swoje, a poprzez dobre wyniki na macie propagować karate i to nawet wśród kilkulatków. Tutaj ogromne podziękowania dla Rodziców, którzy poświęcają swój wolny czas, by przychodzić z dziećmi na popołudniowe treningi – mówił Robert Wajgelt, wice prezes klubu ds. szkoleniowych. I tu ciekawostka. Wajgelt po kilkuletniej przerwie w końcówce roku zdecydował się na ponowny start w zawodach. Stało się tak w Gliwicach, gdzie rozegrano Mistrzostwa Polski w kategorii open. Do rywalizacji na Śląsku stanęli też Arkadiusz Sieczka i Radosław Kosicki. Wszystkim brakło naprawdę niewiele, by wrócić do domu z medalami. Cała trójka weszła do ósemki przegrywając potem przez wskazanie sędziów. Świetną walkę stoczył Arek eliminując z zawodów brązowego medalistę tej imprezy sprzed roku. Co ciekawe, rywal z Tarnowskich Gór był od sieradzanina cięższy o prawie 50 kg. Bez względu na wynik sportowy wszyscy uczestnicy zawodów podkreślali jej profesjonalne przygotowanie. Była to ostatnia w tym roku impreza sportowa w kyokushin w Polsce.

Cóż, na koniec nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim internautom i sympatykom karate zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, oraz szczęśliwego nowego 2009 roku. Osu !

galeria

2008-12-15
Rok sportowy 2008 w powiecie podsumowany !

Lekkoatleci, piłkarze czy wreszcie sieradzcy karatecy spotkali się w gościnnych progach Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, by wspólnie podsumować osiągnięcia sportowe mijającego powoli roku. Miło nam poinformować, że zaproszenie dla przedstawicieli SKKK nie było przypadkowe. W gronie wyróżnionych i nagrodzonych za tegoroczne osiągnięcia sportowców i trenerów znaleźli się: Beata Wajgelt, Robert Wajgelt, Marcin Sieczka, Arkadiusz Sieczka i Mikołaj Rogowski. Trzeba tu podkreślić, że prestiżu uroczystości organizowanej przez starostę sieradzkiego dodała niewątpliwie obecność Jolanty Chełmińskiej, wojewody łódzkiego. – Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za wylewany na treningach pot, czujne trenerskie oko i wreszcie sportowe wyniki – mówił Dariusz Olejnik, starosta sieradzki. Wiele ciepłych słów skierował wspólnie z wojewodą pod adresem karateków, którzy za sprawą kilkudziesięciu tytułów mistrzowskich, medali, dyplomów i wyróżnień zdobywanych tak w kraju jak i za granicą zwyczajnie rosną w siłę z każdym rokiem sportowym. – Bardzo nas cieszy, że włodarze powiatu pamiętają o nas i co roku mówią "dziękuję" – cieszył się Robert Wajgelt, wice prezes SKKK dodając, że tak naprawdę dla prawdziwego sportowca tuż po dobrym wyniku liczy się pamięć i symboliczne podziękowanie za codzienny wysiłek. – Trudno nie dziękować, skoro poprzez dobre wyniki naszych sportowców wspaniale promujemy cały nasz region – podsumowała na koniec wojewoda Chełmińska. Uroczystość w BWA uświetnił świąteczno – noworoczny toast i skromny poczęstunek.

galeria

2008-12-14
Krakowska "Gwiazdka" z czterema medalami !

Końcówka roku z miłym akcentem dla sieradzkich karateków. W minioną sobotę reprezentacja klubu wybrała się na Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Karate Kyokushinkai w Krakowie. Zawody w mieście smoka wawelskiego przyniosły im aż cztery cenne medale, które będzie można dopisać do tegorocznego dorobku sportowego. Krążek z najcenniejszego kruszcu walcząc w lekkim kontakcie zdobył Mikołaj Rogowski. Ten utalentowany junior młodszy już po raz kolejny potwierdza, że jest w bardzo dobrej formie. Niech zresztą przemówi klubowa statystyka. Widać w niej wyraźnie, że to już czwarte złoto Mikołaja w tym roku. Gratulujemy ! Oprócz niego na podium w Krakowie stanęło jeszcze troje sieradzkich karateków. Iga Wajgelt w lekkim kontakcie 14-15 lat młodzików zajęła trzecie miejsce. W konkurencji kata młodzików Michał Pietrus też na trzecim miejscu. No i jeszcze Ida Wajgelt, jedna z najmłodszych zawodniczek SKKK. W konkurencji kata 6-7 lat również zajęła trzecie miejsce. W Krakowie wystartowali ponadto i doszli do "ósemki": Karolina Kruk, Adrian Kubicki, Michał Pietrus i Konrad Jakubowski. – Bardzo mnie cieszy, że to właśnie w Krakowie, gdzie swoją siedzibę mają władze naszej Organizacji sięgnęliśmy aż po cztery medale. Tym bardziej, że w zawodach wzięło udział 178 zawodników z 17 klubów karate – mówi sensei Robert Wajgelt, trener sieradzkich karateków kyokushin. Warto dodać, że to nie ostatnie w tym roku zawody karate z udziałem zawodników SKKK. Ale o tym napiszemy więcej następnym razem.

galeria

2008-12-01
Kimona w Brnie i Płocku

Sportowych wypraw ciąg dalszy. W minioną sobotę zawodnicy SKKK wybrali się na dwie poważne imprezy, w tym zagraniczną. Ale zacznijmy od Mazowsza, gdzie pojechali, by powalczyć o medale podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Płocka. W składzie reprezentacji znaleźli się: Jakub Piątowski, jako opiekun i sędzia oraz Małgorzata Kos startująca w konkurencji kata rocznik 98, Bartek Fichowski /kata rocznik 97/, Filip Fichowski /lekki kontakt -55kg/ i Mikołaj Rogowski /lekki kontakt -70/, który wywalczył złoty medal potwierdzając tym samych swoją wysoką formę. Przypomnijmy, że Mikołaj już w Sieradzu podczas Pucharu Polski też zdobył najcenniejszy krążek. Jedyna kobieta w tym gronie, czyli Małgosia otarła się o podium zajmując najbardziej nie lubiane przez sportowców 4-te miejsce. Bracia Fichowscy dopiero zaczynają swoja przygodę z poważnymi zawodami i jak mówią ich opiekunowie z SKKK jeżdżą jeszcze po naukę. Kolejna czwórka sieradzkich karateków weekend spędziła w malowniczym Brnie, gdzie odbyło się Budo Show. Nasi seniorzy zostali tam zaproszeni przez organizatorów imprezy i Czeską Organizację Karate. W Brnie zaprezentowali się: Ewa Helman, Krzysztof Kotarski i Radosław Kosicki. Na czele tej trójki stanął oczywiście trener Robert Wajgelt. Sieradzanie stoczyli podczas tej ciekawej i z rozmachem przygotowanej imprezy trzy walki. Dwie z nich udało się im wygrać. W kategorii kobiet Ewa zwyciężyła w dogrywce z zawodniczką z Brna. Radek za sprawą nokautu w dogrywce przed czasem wygrał z Michałem Zezulką z Brna. Z późniejszych wypowiedzi Czecha wynikało, że "zderzył się z lokomotywą". Nasz trzeci karateka po wyrównanej walce przegrał przez wskazanie sędziów, również z reprezentantem Republiki Czeskiej. – spotkaliśmy się z prawdziwym profesjonalizmem organizatorów Budo Show i dlatego tym bardziej chcielibyśmy podziękować za zaproszenie do udziału – komentował po powrocie do kraju Robert Wajgelt. Budo Show okazało się imprezą na wysokim poziomie sportowym, okraszoną różnymi atrakcjami jak pokaz kulturystyki, karate shotokan i takewondo oraz czeskiej policji i wojska.

galeria

2008-11-27
VIII MISTRZOSTWA EUROPY OPEN KYOKUSHIN KARATE WARNA 2008

Czwarta sobota listopada minęła pod znakiem zaciętej rywalizacji najlepszych karateków z niemal całej Europy. W Warnie odbyły się bowiem VIII Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Open, VIII Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate Kata, II Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Oldboyów oraz II Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Juniorów. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 17 krajów. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero. Wśród wspomnianych karateków nie zabrakło oczywiście i Polaków. Nam zaś miło podkreślić, że kadrę narodową na zawody oparto m.in. o reprezentanta SKKK Marcina Sieczkę. Zawodnik co prawda nie zaliczy swojego występu do udanych, ale sprawiedliwie trzeba tu oddać fakt, że w kategorii "open" stanąć "na pudle" nie udało się żadnemu Polakowi, z mistrzem Europy Krzysztofem Habraszką na czele. – To była kolejna już tegoroczna ciekawa i dobrze zorganizowana impreza Kyokushin karate – komentuje Robert Wajgelt, wice prezes SKKK, który co prawda nie kryje rozczarowania porażką Marcina, ale i podkreśla, że to po prostu sport i nie zawsze można zgarniać medale. Jest też coś na otarcie łez dla Wajgelta, który – przypomnijmy – od kilku lat prowadzi kadrę narodową Republiki Czeskiej. Olah Vladan ze Slavicina w kategorii junior -65 kg zdobył brązowy medal. To kolejny już przykład na to, że opieka Roberta Wajgelta nad reprezentacją naszych południowych sąsiadów przynosi wreszcie konkretne efekty i sportowe triumfy Czechów na najpoważniejszych międzynarodowych imprezach karate Kyokushin. Warto też podkreślić, że w Warnie w charakterze tłumacza naszej ekipie towarzyszył Marek Urbański, prezes SKKK. Organizatorem mistrzostw w Warnie była Bułgarska Organizacja Kyokushin Karate, prowadzona przez shihan Hristo Traikova.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna