SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2008-09-29
XII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza już za nami.

W zawodach rozegranych w hali widowiskowo - sportowej II LO w Sieradzu wzięło udział ponad stu zawodników z aż 14-stu ośrodków z Polski i Republiki Czech. Otwarcia zawodów dokonali Jacek Walczak, prezydent Sieradza i Władysław Maciejewski, dyrektor MOSiR-u w Sieradzu. Sędzią głównym zawodów był Sensei Eugeniusz Dadzibug 4 dan. Turniej obserwowało około dwustu widzów. Zawody w Sieradzu udały się tak pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Zapamiętano miłą atmosferę i sprawną organizację. – To najlepiej zorganizowane zawody, w których przyszło mi nie tylko wygrać, ale i po prostu uczestniczyć – mówił tuż po zejściu z maty po finałowej walce Olah Vladan ze Slavicina w Republice Czech, który w Sieradzu wywalczył złoto w kumite juniorów młodszych w kategorii -60 kg. Czesi wywieźli w sumie z Sieradza 5 medali. Warto tu przypomnieć, że na co dzień to karatecy, którzy w przyszłości być może staną się podopiecznymi Senseia Roberta Wajgelta. To dlatego, że Wajgelt - na co dzień wice prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai - od pięciu lat jest również trenerem kadry narodowej Czech. Póki co z jego opieki mogą się cieszyć przede wszystkim sieradzcy karatecy, jak chociażby Michał Pietrus, który na zawodach zdobył złoty medal w kata 14 – 15 lat oraz kumite młodzików w kategorii -50 kg. Na podium stawali także: Ida Wajgelt, Iga Wajgelt /złoto/, Aleksandra Stawieraj, Małgorzata Kos, Mikołaj Rogowski /srebro/ oraz Magdalena Mizerska, Mateusz Konieczny, Konrad Jakubowski, Iga Wajgelt /brąz/. – Bardzo się cieszę, że taka impreza od kilkunastu już lat przyciąga do Sieradza nie tylko kraj, ale i zagranicę – mówił tuż po zakończeniu turnieju Jacek Walczak, prezydent Sieradza. I nie ukrywał jednocześnie, że dla grodu nad Wartą sporym prestiżem będą zapowiadane na kwiecień 2009 roku Mistrzostwa Polski seniorów. – Dołożymy wszelkich starań żeby ta impreza na długo zapadła w pamięci tak zawodników i trenerów jak i władz związku karate czy wreszcie kibiców – dodał Walczak. Drużynowo w 12. Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza triumfowała ekipa z Krakowa /16 medali/ przed Sosnowcem /13 medali/ i Sieradzem /11 medali/. Podsumowując zawody trzeba też podkreślić, że jak co roku w Sieradzu nie zabrakło atrakcji towarzyszących zawodom. Tym razem była to pokazowa walka w wykonaniu Mistrzów Polski Marcina Sieczki i Radosława Kosickiego, zakończona zresztą remisem. – Kilkunastoletnie już doświadczenie pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i po prostu "brać się za bary" z kolejną taką imprezą. Dlatego już teraz w imieniu klubu jak i całego miasta zapraszam do Sieradza za rok – mówił po uroczystej dekoracji triumfatorów turnieju Robert Wajgelt, wiceprezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, który zorganizował zawody. Na koniec – za pomoc w przygotowaniu zawodów podziękowania dla Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu, sponsorów i patronów medialnych turnieju.

galeria

2008-09-25
XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA

Po raz kolejny w Sieradzu odbędzie się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. Zapowiadają się bardzo ciekawe zawody, zgłosiło się wiele ekip z całej Polski oraz ekipa z Czech. Zawody rozegrane będą w konkurencjach kata, gdzie zaprezentują się dzieci w wieku 6-17 lat; a w konkurencji kumite-lekki kontakt młodzicy i juniorzy młodsi w wieku 14-17 lat. Trzecią konkurencja będzie kumite, w którym wystartują juniorzy w wieku 18-21 lat. Atrakcją zawodów będzie walka pokazowa Mistrzów Polski. Zapraszamy w sobotę 27 września o godz. 10.30 do Hali Sportowej II LO, wejście od strony ul. Broniewskiego. Wstęp wolny ! !2008-09-08
Przyjemne z pożytecznym, czyli letnie zgrupowanie 2008

Choć to wakacje pod kątem sportowym w SKKK nie zwalniano tempa. Na całe dwa tygodnie spora grupka naszych zawodników i trenerów wybrała się na dwutygodniowe zgrupowanie w Sierakowie. Przyjazna atmosfera, przepiękne jezioro Jaroszewskie i typowo letnia pogoda sprzyjała temu, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wakacyjny wypoczynek poprzeplatać intensywnymi, ale i ciekawymi treningami. Uczestnicy zgrupowania mieli cztery treningi dziennie. Częstokroć już o 6:00 rano trzeba było ruszyć do biegu na 15 km. Po śniadanku trening dla dzieci kata, pozostali pracowali zaś nad elementami walki oraz rywalizowali w sparingach. Popołudniu kolejny trening dla dzieci poświęcony szczegółom i zawiłościom kata. Starsi zawodnicy trenowali z kolei przed dwie godziny z workami i tarczami. Czwarty trening dnia odbywał się już na basenie. Starsi musieli przepłynąć 50 długości basenu, czyli dobrze ponad kilometr. Chwile wytchnienia łapano m.in. podczas wycieczki do huty szkła. Można też było zwiedzać okolicę czy też wybrać się na wycieczkę kajakiem. Wspólne wieczory poświęcano oglądaniu materiałów szkoleniowych, ale też zabawie na dyskotekach czy karaoke. To co na to zgrupowanie zaplanowano - udało się zrealizować w stu procentach. Wielka w tym zasługa szkoleniowców: Sensei Beaty i Sensei Roberta. Dokładając do tego wspaniałą atmosferę jaka panowała tak podczas jak i po treningach – podobne wyprawy za sprawą SKKK można uznać za niemal pewne.

galeria

2008-08-31
Letnia Akademia Karate Kyokushinkai

Przez ostatnie dwa tygodnie wakacji dzieci, młodzież i dorośli mogli spędzić na zajęciach Letniej Akademii Karate, którą, jak co roku urządził OSiR wspólnie z Kaliską Sekcją Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai w pięknej sali Arena Winiary. Chętni mogli się zapoznać z podstawami karate i samoobrony oraz z używanym przy okazji słownictwem japońskim, posłuchać nieco o Japonii i Japończykach, nabrać siły i kondycji, a wszystko w formie zabawy, także przy muzyce. Zajęcia prowadzili instruktorzy SKKK – mistrzowie z czarnymi pasami - medaliści licznych zawodów krajowych i zagranicznych. Przez salę szkoły przy ul. H. Sawickiej przewinęło się wiele dzieci, z których, jeżeli trafią potem na treningi – także mogą wyrosnąć nowi mistrzowie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akademii otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy, zaświadczające o poczynieniu pierwszego kroku na długiej drodze karate-do.

       

2008-08-31
Letnia Akademia Karate Kyokushinkai

Przez ostatnie dwa tygodnie wakacji dzieci, młodzież i dorośli mogli spędzić na zajęciach Letniej Akademii Karate, którą, jak co roku urządził MOSiR wspólnie z Sieradzkim Klubem Karate Kyokushinkai. Chętni mogli się zapoznać z podstawami karate i samoobrony oraz z używanym przy okazji słownictwem japońskim, posłuchać nieco o Japonii i Japończykach, nabrać siły i kondycji, a wszystko w formie zabawy. Zajęcia prowadzili instruktorzy SKKK – mistrzowie z czarnymi pasami - medaliści licznych zawodów krajowych i zagranicznych. Przez salę szkoły przy ul. Łokietka przewinęło się wiele dzieci, z których, jeżeli trafią potem na treningi – także mogą wyrosnąć nowi mistrzowie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy akademii otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy, zaświadczające o poczynieniu pierwszego kroku na długiej drodze karate-do.

       

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna