SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2008-03-19
Kimona na Euro 2012 w mundurze.

To była kolejna duża prezentacja Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. 14. marca ponad 60-ciu zawodników naszego klubu wzięło udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych i Administracji "Euro 2012 w Mundurze". Nie grali co prawda w piłkę, ale w ramach dodatkowych atrakcji dla publiczności pokazali o co chodzi w kyokushin. W hali Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu, gdzie odbywała się impreza, zaprezentowali się nasi najlepsi instruktorzy oraz kilkudziesięciu najmłodszych adeptów karate. - Przyłożyliśmy się do tego pokazu solidnie tym bardziej, że ze względu na charakter imprezy mieliśmy publiczność z niemal całej Polski – mówił sensei Robert Wajgelt, wice prezes SKKK. Karatecy pokazali jak wygląda codzienny trening z najmłodszymi zawodnikami klubu. Ale popisywali się też i ci najstarsi, tak wiekiem jak i doświadczeniem sportowym. - Bardzo fajnie, choć i niełatwo wystąpić przed tak szeroką publicznością, ale daliśmy radę - śmiał się już po występie sempai Piotr Pawelec. Warto dodać, że pokaz karate Kyokushin na Euro 2012 w Mundurze szeroko pokazała m.in. TVP INFO z Łodzi. W specjalnym reportażu z turnieju białe kimona było widać kilkakrotnie. Specjalne podziękowania mamy też dla Rodziców, których dzieci trenują w SKKK, a które w komplecie dotarły na nasz pokaz w ramach piątkowych atrakcji na Euro 2012 w Mundurze. Dziękujemy !

galeria

2008-03-11
XXVII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego.

W Ząbkowicach Śląskich w sobotę 8 marca, a więc w Międzynarodowy Dzień Kobiet, których nie brakuje wśród ćwiczących karate Kyokushin i którym przy tej okazji składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, odbyły się rekordowe zawody. Rekordowe z dwu powodów: po pierwsze do Ząbkowic wyjechała rekordowo liczna ekipa SKKK i przywiozła rekordowa w historii naszego klubu ilość medali. Osiem różnych krążków zdobyli kolejno: wśród juniorów młodszych brązowy medal wywalczył w kategorii -70 kg lekki kontakt Adrian Kubicki; drugi brązowy medal w lekkim kontakcie seniorów open wywalczył Krzysztof Mazur; w kategorii full kontakt open nasi zawodnicy zdobyli trzy medale: brązowy Piotr Pawelec, srebrny Marcin Sieczka i złoty Radosław Kosicki. Także w kategorii full kontakt -70 kg Arkadiusz Sieczka zdobył złoty medal a Mateusz Matuszewski w kategorii -65 kg wywalczył srebrny medal. Naszym rodzynkiem w kategorii full kontakt kobiet -55 kg była Ewa Helman, która wywalczyła srebrny medal. Drużynowo zdobyliśmy trzecie miejsce. Na sukces ekipy pracowali też: Magdalena Mizerska, Sebastian Gajewski, Kamil Pruski, Krzysztof Kotarski, Michał Martynów i Mikołaj Rogowski. Startujących zawodników filmowała Iga Wajgelt. Sędziowali Marek Urbański i Jakub Piątowski. Kierownikiem ekipy był Sensei Robert Wajgelt.

galeria

2008-03-04
Kolejny pracowity weekend.

Kolejny pracowity weekend rozpoczął się od rozstrzygnięcia w piątkowy wieczór plebiscytu „Siedmiu Dni” i „Naszego Radia”. Obecni na uroczystym spotkaniu Sensei Robert Wajgelt i sensei Marcin Sieczka pogratulowali tytułu Najpopularniejszego Sportowca Łukaszowi Markiewiczowi (Warta Sieradz), a tytułu Najpopularniejszego Trenera Zbigniewowi Rosiakowi (MULKS MOS Sieradz). Już rano następnego dnia kadrowicze SKKK pod wodzą Sensei Wajgelta: Marek Urbański, Radosław Kosicki, Ewa Roter, Michał Martynów, Krzysztof Mazur i Kaja Urbańska trenowali z kadrą Czech w Pradze. Wspólne treningi u sensei Jirego Potysza cieszą się dużą popularnością i przynoszą wszystkim ogromna satysfakcję, gdyż mimo litrów potu dają wiele korzyści i satysfakcji ćwiczącym. Treningi uzupełniono zwiedzaniem wspaniałej starówki w Pradze, a wieczorem w niedziele już wszyscy byli w domu.

galeria

2008-02-21
Finał akademii zimowej.

W ciągu ostatnich czterech tygodni, jak co roku, sieradzcy karatecy prowadzili zimową akademię karate w Sieradzu i Kaliszu. Pierwsza odsłona odbyła się w Kaliszu od 28 stycznia do 8 lutego, gdzie w pięknej hali „Winiary” ponad 20 dzieci i młodzieży zgłębiało arkana szlachetnej sztuki samoobrony. Zajęcia odbywały się głównie z instruktorami sekcji kaliskiej i zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów uczestnictwa, które wręczył Sensei Robert Wajgelt w imieniu dyrektora MOSiR-u Kalisz. Podobny charakter miały zajęcia w Sieradzu, które trwały od 11 do 20 lutego. W hali sportowej na ul. Łokietka, dzięki uprzejmości MOSiR Sieradz, pod fachową opieką instruktorów oraz czujnym okiem opiekunów kilkadziesiąt osób pożytecznie spędziło zimowe ferie. Na zakończenie Sensei Beata Wajgelt, prowadząca zajęcia wraz z Sensei Robertem Wajgeltem, w imieniu dyrektora MOSiR-u pana Maciejewskiego rozdała dyplomy, zachęcając do udziału w letniej akademii, która, jak co roku jest planowana w sierpniu, na koniec wakacji. Wszystkich czytelników naszej strony zachęcamy także do obejrzenia galerii zdjęć pamiątkowych, na których uwieczniono obie akademie. Osu!

galeria

2008-01-28
Ferie z karate.

Już po raz kolejny SKKK przy współpracy OSRiR w Kaliszu zaprasza Was na zimową akademię karate. To ciekawa forma zajęć rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. ćwiczenia ogólnorozwojowe, samoobrona, słówka japońskie, historia karate to najważniejsze elementy akademii. Zajęcia będą się odbywały w hali Winiary Arena w każdy wtorek i czwartek od 15:30. Pierwszy trening 29.stycznia. Warto podkreślić, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Wystarczą dobre chęci i strój sportowy. Do zobaczenia na akademii karate w Kaliszu !poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna