SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2007-09-10
Mount Sieraków!

Wśród karateków uprawiających Kyokushinkai szczególna sławę mają legendarne obozy treningowe na górze Mitsumine w Japonii, gdzie najlepsi zawodnicy z całego świata szlifują formę pod okiem samego kancho Matusi, a dawniej sosai Oyamy.
W Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai są już owiane legendą obozy treningowe w Sierakowie, gdzie hartowała się kadra klubu, i gdzie wszyscy przechodzili test na samuraja. Z biegiem lat reżym treningowy w Sierakowie złagodniał, ale w ostatnią niedziele zakończyło się zgrupowanie ścisłej kadra na czele z sensei Marcinem Sieczką i sempai Krzysztofem Kotarskim oraz Mateuszem Koniecznym. Kadra SKKK wróciła z Sierakowa, opowiadając, że sensei Robert Wajgelt w trosce o dobre przygotowanie swoich zawodników do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski oparł się na najlepszych wzorcach szkoły japońskiej. Długie rajdy rowerowe, wielokilometrowe biegi, tysiące przysiadów, „brzuszków”, setki pompek, dziesiątki walk zahartowały ciała i charaktery naszych zawodników. Chyba jeszcze nigdy nasi tak ciężko nie ćwiczyli. Podkreślić trzeba, że sensei Wajgelt starał się nie tylko ukształtować sferę fizyczna, ale pracował również nad sfera mentalną, wiedząc, że we współczesnym sporcie jest ona równie ważna, o ile nie ważniejsza, niż ta pierwsza.
Mamy nadzieje, że po tak ciężkich treningach znajdzie odbicie w rzeczywistości przysłowie, mówiące, że „bez pracy nie ma kołaczy” i nasi zawodnicy zdobędą medale na tych najważniejszych imprezach. Osu!

galeria

2007-08-30
Zakończenie Letniej Akademii Karate.

Zbliża się koniec wakacji, a z nim koniec Letniej akademii Karate, jaka jak co roku prowadził Sieradzki Klub Kyokushinkai, tym razem pod hasłem „Narkotykom Nie!”.
Problemy związane z narkotykami zostały omówione przez sempai Ireneusza Pietrusa, w życiu zawodowym pedagoga szkolnego, specjalistę w przeciwdziałaniu uzależnieniom narkotykowym. Licznie uczestniczące w zajęciach dzieci i młodzież mogli też wysłuchać wykładu prezesa Marka Urbańskiego o historii sztuk wali a w szczególności karate. Zajęcia praktyczne z samoobrony, z zwłaszcza karate prowadzili, jak zwykle instruktorzy SKKK, którzy prowadzili także cieszące się popularnością zajęcia z tae-bo oraz aerobiku, prowadzone przez sensei Beatę Wajgelt.
Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników Akademii była wycieczka do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego nad Wartą przygotowana doskonale przez Państwa Jolantę i Ireneusza Pietrusów, gdzie zwiedzano tamtejsze jaskinie. Jednak „gwoździem programu” były odwiedziny w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta hodowlane, uczestniczyły w meczu piłki nożnej, a miłym zakończeniem było wspaniałe ognisko, przygotowane przez właścicieli gospodarstwa, podczas którego wszyscy z wielkim smakiem spałaszowali upieczone na ogniu kiełbaski.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy Akademii otrzymali na pamiątkę drobne upominki od Klubu w postaci dyplomu, plakatu, informatora oraz breloczka i smacznej czekolady.
Plonem naszych wysiłków jest niewątpliwie uwrażliwienie dzieci i młodzieży na istniejące zagrożenie narkotykowe, a także podniesienie poziomu sprawności ruchowej wszystkich uczestników. Dodatkowym efektem może być to, że ci, którzy zasmakowali w naszym karate kyokushinkai, przybędą do naszego klubu już we wrześniu i rozpoczną naukę karate.
Żegnając wszystkich sensei Wajgelt już teraz zaprosił na zimową akademie Karate a za rok – tradycyjnie - znowu na letnią. Osu!

galeria

2007-08-15
Rusza Letnia Akademia Karate pod hasłem „NARKOTYKOM NIE"!

Kolejny raz z rzędu od 20. sierpnia rusza Letnia Akademia Karate prowadzona przez SKKK przy współpracy Urzędu Miasta Sieradz i MOSiR-u w Sieradzu, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Na spotkaniach Akademii oprócz treningów karate i samoobrony będą wykłady z zakresu kultury i historii Japonii. Ponieważ w zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy – starsi i młodsi mieszkańcy naszego grodu i okolicy! Warto przypomnieć, że w Letnich Akademiach do tej pory uczestniczyło ponad 1000 !!! osób, co świadczy o dużym zainteresowaniu tą formą rekreacji i miłego spędzania w zdrowy sposób wolnego czasu.
Nowym tematem wprowadzonym od tego roku, lecz niesłychanie aktualnym, jest przeciwdziałanie zagrożeniom wywołanym przez różnego rodzaju używki, a przede wszystkim przez narkotyki. Zagospodarowanie czasu wolnego w formie Letniej Akademii Karate - imprezy profilaktyczno-sportowej z elementami profilaktyki zagrożeń będzie realizowane poprzez rozwijanie zainteresowań w zakresie karate Kyokushin i propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.
Przypominamy także, że jak co roku będzie zorganizowana specjalna grupa dla Pań, które na bazie karate Kyokushin zapoznają się z elementami praktycznej samoobrony a także zyskają okazję do poprawy sylwetki i nabrania kondycji fizycznej oraz zdrowia, które jest przecież najcenniejsze, podczas zajęć z aerobiku i tae-bo, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską.
Zajęcia Akademii w Sieradzu odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki od 20 VIII 2007 r. do 29 VIII 2007 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Łokietka w godz. 16.00 – 18.00.
Zajęcia Akademii w Kaliszu odbywać się będą we wtorki i czwartki od 21 VIII 2007 r. do 30 VIII 2007 r. w Hali Arena Winiary w godz. 17.00 – 19.00.

WSZYSTKICH CHęTNYCH ZAPRASZMY !!!2007-08-12
Udane zgrupowanie w Javorniku.

Ostatni weekend czołowi zawodnicy SKKK i sensei Robert Wajgelt spędzili w czeskim Jaworniku, gdzie zgromadziła się Narodowa Kadra Czech w Karate Kyokushinkai. Sensei Wajgelt miał, jako trener – koordynator kadry Czech – możliwość dokonania oceny stanu zaawansowania wyszkolenia i wytrenowania grupy czeskich karateków, z których zostanie wyłoniona reprezentacja na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Riesa w Niemczech. Podczas zajęć nacisk położono przede wszystkim na elementy walki oraz na kata, stanowiące „piętę achillesową” jeszcze wielu zawodników. Przy okazji wspólnie z sensei Jirzim Potysem przeprowadzili egzamin na wyższe stopnie i tu przydały się nowo poznane techniki i kombinacje, które testowano na kończących każdy egzamin w Kyokushin walkach. Zgrupowanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, czego najlepszym wyrazem była „integracyjna dyskoteka”, na której cała 50-osobowa grupa doskonale się bawiła. Na zakończenie obozu Polacy otrzymali zaproszenie na ponowne spotkanie w Czechach, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i wspólnie trenować karate.

galeria

2007-07-30
Piąty czarny pas w SKKK!

Od środy 18 do niedzieli 22 lipca dwoje reprezentantów naszego klubu brało udział w 34. Letnim Wschodnioeuropejskim Obozie Karate Kyokushinkai w Krakowie. Pod czujnym okiem sekretarza światowej Organizacji Kyokushin shihan Katsuhito Gorai, zajęcia z ponad 320 karateka, pochodzących z połowy Europejskich krajów – od Norwegii do Rumunii i od Niemiec do Białorusi –prowadził mistrz świata w karate i wicemistrz świata w K-1 shihan Francisco Filho z Brazylii. Nad całością miał pieczę, jak zwykle, shihan Andrzej Drewniak – sekretarz Europejskiej Organizacji karate. Wyjazd naszych przedstawicieli miał na celu przede wszystkim podniesienie poziomu umiejętności poprzez kontakt z najlepszymi instruktorami karate europejskiego i światowego. Zdobyte w Krakowie umiejętności oraz nowa wiedza będą następnie przekazywana systematycznie na treningach młodym adeptom karate w naszym klubie. Wymiernym efektem tego wyjazdu jest zdobycie przez Beatę Wajgelt stopnia 1 dan, która od tej chwili może używać zaszczytnego tytułu sensei! Jest to już piąty czarny pas w SKKK, ale pierwszy zdobyty przez kobietę!

Bardzo serdecznie dziękuję sensei Robertowi Wajgeltowi za trud, jaki włożył w przygotowanie mnie do tego jedynego i najważniejszego dla każdego karateka egzaminu w życiu – egzaminu na czarny pas! Zanim jednak do tego doszło, przez 17 lat moich treningów cierpliwie przekazywał mi swoją wiedzę o karate, korygował błędy i uczył cierpliwości – zalety chyba najważniejszej u karateki, jak o tym ostatnio wspomniał shihan Drewniak na ostatnim treningu w Krakowie!
Dziękuję także wszystkim członkom naszego klubu, z którymi miałam przyjemność wspólnie podnosić swoje wyszkolenie na salach treningowych. Pozdrawiam wszystkich czytelników naszej strony internetowej oraz sympatyków naszego klubu. Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości w działaniach i zamierzeniach oraz szczęścia osobistego! Osu!

Sensei Beata Wajgelt

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna