SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2007-07-15
Karatecy nad Bałtykiem!

Początek wakacji nasi karatecy spędzili pracowicie podnosząc swoje umiejętności po raz pierwszy w historii naszego klubu nad Morzem Bałtyckim, a dokładnie w Mielnie. Pięćdziesięciu karateka wraz z grupą instruktorów szlifowało swoje umiejętności, poznając nowe kata, ćwicząc z przyborami, ale przede wszystkim odpoczywając i oddychając morskim powietrzem, przesyconym jodem. Liczne spacery i wycieczki wiodły nie tylko nad morze, lecz miały na celu również poznanie okolicy pod względem geograficznym i historycznym. Zadbali o to już wcześniej organizatorzy wyjazdu, przygotowując bogaty program wycieczek i szkoleń. Karatecy zwiedzili m.in. Mielno, latarnię w Gąskach, Kołobrzeg, w którym główna atrakcją dla dzieci (nie tylko! – prosimy odwiedzić naszą galerie zdjęć) była wizyta w Aquaparku. Uczestnicy wyjazdu odbyli także rejs statkiem po Bałtyku. Niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych, był nocny trening, a wcześniej chrzest i pasowanie na prawdziwych samurajów.
W programie pobytu były także zajęcia z profilaktyki zagrożeń, czyhającej na współczesnego człowieka, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
Uzupełnieniem pobytu nad morzem było oczywiście plażowanie, kąpiele w morzu, oczywiście pod okiem wykwalifikowanego ratownika, a także liczne gry i zabawy, które scementowały grupę dzieci i młodzieży z wszystkich filii naszego klubu! Ulubiona zabawa wszystkich uczestników były śpiewy z karaoke, podczas których ujawniły się nieodkryte do tej pory talenty wokalne, na miarę festiwalu w Kołobrzegu lub Opolu!
Instruktorzy i wychowawcy SKKK serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży uczestniczącej w Letnim Zgrupowaniu Szkoleniowym Mielno 2007 za doskonałą atmosferę i dobrą zabawę podczas pobytu nad Bałtykiem, a Rodzicom i Opiekunom naszych wychowanków za doskonałą współpracę!
Zapraszamy za rok ponownie nad Bałtyk! Osu!

galeria

2007-06-20
Z bieżących wydarzeń w klubie.

Z udziałem dyrektora MOSiR-u w Sieradzu pana Władysława Maciejewskiego oraz prawie 150 karateka z naszego klubu 04. czerwca br., odbyło się podsumowanie roku szkoleniowego 2006/2007, połączone z Nadzwyczajnym Walnym Zebraniem SKKK, podczas którego omówiono osiągnięcia sportowe i szkoleniowe, a także dokonano zmian w statucie SKKK. W miłej atmosferze dyr. Maciejewski wręczył wyróżniającym się zawodnikom dyplomy, życząc dalszych sukcesów sportowych.
Dwa dni później, w środę, na zaproszenie radnej miejskiej pani Jolanty Pietrus nasz instruktor sensei Marcin Sieczka wspomagał organizatorów festynu przy ul. Mickiewicza w Sieradzu, prowadząc różnorodne konkurencje sportowe, m.in. rzut beretem, włączając się w cykl imprez kulturalno-oświatowych odbywanych na terenie całego miasta.

galeria

2007-06-20
SKKK na sieradzkich festynach.

Nasz klub zgodnie ze swoimi założeniami statutowymi stara się zaistnieć w świadomości mieszkańców naszego grodu, akcentując swoją obecność na wszelkiego rodzaju festynach, urządzanych ostatnio przez władze samorządowe, szkoły i organizacje charytatywne. Pokazując młodzieży i dorosłym na przykładzie karate, jak można zdrowo i pożytecznie spędzać czas, włączamy się w nurt pracy na rzecz społeczeństw Sieradza.
Ostatnimi przykładami tego rodzaju działalności SKKK są pokazy karate połączone z prelekcjami w sieradzkich przedszkolach Nr 3 i 4 oraz na dużej, corocznej imprezie charytatywnej, organizowanej na rzecz Hospicjum Sieradzkiego przez grono uczniów Gimnazjum Nr 3.2007-06-12
Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Częstochowy.

Nasi karatecy wrócili z tarczą z bardzo ciekawego i licznie obsadzonego (ponad 200 zawodników z 20 klubów z Polski, Francji i Austrii). Zdobyliśmy cztery medale: srebrny Mikołaj Rogowski w kumite-lekki kontakt, brązowy medal Bartek Resterniak także w kumite lekki-kontakt oraz Małgosia Kos i Iga Wajgelt w konkurencji kata oczywiście w swoich kategoriach wiekowych. Trzeba jeszcze wspomnieć o Michale Pietrusie, który zajął wysokie czwarte miejsce także w kata. W zawodach wystąpili również inni nasi zawodnicy: Damian Poper, Kacper Różański, Michał Ochocki, Mikołaj Piątowski, Mateusz Romek, Jan Mikołajewicz, Albert Tokarski oraz Adrian Kubicki. Choć nie udało im się zając medalowych miejsc, to udział w tak dużej imprezie przysporzył im wielu doświadczeń, które z pewnością zaowocują podczas następnych startów. Następny taki poważny sprawdzian odbędzie się w Sieradzu podczas kolejnych corocznych zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. Liczymy na więcej medali!
Sensei Wajgelt jest bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych, którzy poświęcają swój czas uprawianiu sztuki karate. Według niego ci młodzi ludzie mogą być przykładem dla swoich rówieśników, racjonalnego wykorzystania czasu i dzielenia go pomiędzy naukę, sport i rozrywki, np. internet. Być może z tej grupy wyrosną przyszli medaliści Mistrzostw Polski a może nawet Europy lub świata…2007-06-11
Konsultacja Kadry Narodowej Kyokushin w Krakowie.

W ubiegły piątek w Krakowie pod okiem samego shihan Andrzeja Drewniaka odbyła się Konsultacja Kadry Narodowej Polski z udziałem ponad 60 zawodników z całego kraju oraz ogólnopolski egzamin na stopnie kyu. Z naszego klubu wzięły w nim udział 4 osoby: sensei Robert Wajgelt oraz jego zawodnicy – Krzysztof Kotarski, Michał Martynów i Mateusz Matuszewski, który w pięknym stylu zdobył swój kolejny stopień wtajemniczenia w karate. Wyczerpujący egzamin, a później ciężkie godzinne walki naszym bardzo dobrze przygotowanym zawodnikom nie sprawiły poważniejszych kłopotów i wrócili w doskonałych humorach do domu, ponieważ udział w takich konsultacjach, stanowiących fragment cyklu przygotowań do turniejów, pozwala im osiągnąć wysoki poziom sportowy.poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna