SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2007-04-16
Brąz Marcina!

Marcin Sieczka z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobył na odbywających się 14-15 kwietnia XXXIVMP Seniorów Karate Kyokushin w Rzeszowie brązowy medal w kategorii -90 kg. Sieradzanie po raz kolejny udowodnili, że liczą się w stawce krajowej, ponieważ od kilku lat z każdej takiej imprezy przywożą medale. Tym razem był brązowy, ale w dowód znakomitej postawy Marcin oraz jego brat Arkadiusz otrzymali powołania na kadrę Polski, przygotowującą się do Mistrzostw Europy. Wspomniany Arkadiusz tym razem nie zdobył medalu, gdyż w pierwszej walce znokautował swojego przeciwnika, ale sędziowie uznali, iż technika była za mocna! O ile nam wiadomo, taki styl walki jest natomiast preferowany na arenach międzynarodowych, np. w Japonii oraz na Mistrzostwach Europy. Nasz trzeci zawodnik Mateusz Matuszewski po niedawnym rewelacyjnym debiucie podczas Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego, także bardzo dobrze się zaprezentował wśród najlepszych w Polsce seniorów (przypomnijmy, że Mateusz ma dopiero 18 lat i cała przyszłość w karate jeszcze przed nim!), co podkreślało wielu obecnych trenerów w Rzeszowie, gdyż Mateusz tanio nie sprzedał swojej skóry, ulegając po bardzo zaciętej walce późniejszemu Mistrzowi Polski!
Wraz ze swoimi zawodnikami w treningach kadry udział będzie brał trener Robert Wajgelt. Mając obu braci „na oku” sam szlifuje swoją formę, gdyż, jak dowiedział się Wasz reporter, ma zamiar wystartować w konkurencji seniorów. Życzymy powodzenia!

galeria

2007-04-04
Zgrupowanie w Czechach.

Wciąż trwa owocna współpraca SKKK z czeskimi karatekami, którą przed kilku laty nawiązali sensei Robert Wajgelt i sensei Jiri Potis - szef Czeskiej Organizacji Kyokushin. Właśnie teraz, w ostatni dzień marca i pierwszy dzień kwietnia odbyło się w czeskim Jaworniku krótkie zgrupowanie narodowej kadry Czech, której trenerem koordynatorem jest właśnie sensei Wajgelt. Do wspólnych treningów zaproszono także kadrę sieradzkiego klubu. Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie dla grupy młodych karateków. Takie treningi i sparingi z silnymi i inaczej walczącymi partnerami niosą wiele korzyści szkoleniowych, a krótki relaks na basenie i podczas zwiedzania zamku dobrze wpłynął na ich samopoczucie. Wyniesione z jawornickiego zgrupowania doświadczenia na pewno przydadzą się na nadchodzących Mistrzostwach Polski w Rzeszowie, gdzie, przypuszczalnie uda się silna ekipa z Sieradza. Będzie to prawdopodobnie mieszanka doświadczonych zawodników z młodymi wilkami, głodnymi sukcesu. Na szczegóły poczekajmy, aż sensei Wajgelt ogłosi skład reprezentacji. Tymczasem Zarząd SKKK życzy wszystkim Czytelnikom i sympatykom naszej strony zdrowych i wesołych świąt Wielkanocnych oraz mokrego Dyngusa! Osu!

galeria

2007-03-26
SŁONECZNYCH WAKACJI !!!

Jak jedna chwila minęło 10 miesięcy naszych wspólnych, ciężkich, ale hartujących ducha i ciało wszystkich karateka treningów. Można wyrazić przekonanie, że kończąc rok szkoleniowy 2006/2007 możemy powiedzieć, iż wszyscy uczestnicy zajęć w Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai znacznie podnieśli swój poziom wyszkolenia indywidualnego, czego widomym przejawem są nowe, kolorowe pasy na kimonach oraz duża liczba medali zdobytych we wszystkich kategoriach wiekowych na różnych zawodach w całym kraju i za granicą, o czym na bieżąco informowaliśmy na naszej stronie internetowej. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt zdobycia po raz kolejny medali na Mistrzostwach Dolnego śląska, Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski, co potwierdza stałą, wysoką pozycje naszego Klubu na arenie ogólnopolskiej Przez cały rok szkoleniowy braliśmy także czynny udział w różnego rodzaju akcjach popularyzujących sport i rekreację, a ukoronowaniem naszych działań będzie Zgrupowanie sportowo-rekreacyjny w Mielnie, na który jedzie 50 karateka pod wodzą oczywiście sensei Wajgelta. Wszystkim uczestnikom życzymy ciepłej wody w Bałtyku, dużo słońca i pięknej opalenizny, która będą mogli się pochwalić po dwutygodniowym plażowaniu!
To będzie na początku wakacji. Pod koniec, w drugiej połowie sierpnia wszystkich naszych członków oraz sympatyków Klubu zapraszamy już teraz na kolejna edycję Letniej Akademii Karate, która będzie prowadzona w Sieradzu w Poniedziałki, środy, piątki w SP 9, a w Kaliszu w Hali Arena „Winiary”. PROSIMY śLEDZIć NA BIEŻĄCO KOMUNIKATY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.
POZDRAWIAMY! Osu!2007-03-14
Nasi „na kadrze”.

Przez tydzień; w Zakopanym trenowała kadra Polski karate Kyokushin. Do treningów razem z mistrzami Świata, Europy i Polski zostali zaproszeni sensei Robert Wajgelt, Marcin Sieczka oraz Arkadiusz Sieczka. Zgrupowanie miało na celu przygotowanie zawodników do Mistrzostw Świata i Europy, które są już „za pasem” w kwietniu i maju w Japonii i w Grecji. Fakt powołania do kadry zawodników z Sieradza jasno wskazuje, że maja oni duże szanse znalezienia się w ekipie na ww. zawody. Jest to bardzo optymistyczna wiadomość dla naszego Klubu.

galeria

2007-03-13
PIONURUJĄCY DEBIUT !

W sobotę 10. 03. 2007. odbyły się XXVI Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego Karate Kyokushin Wołów 2007. pod nieobecność czołowych zawodników naszego Klubu sensei Wajgelt wystawił młody narybek, który na ciężkich treningach udowodnił, że może już pokusić się o dobre miejsca wśród elity karateków z naszego okręgu. O tym, że stawka była wysoka, niech świadczy fakt, że na tatami stanął także wielokrotny mistrz Europy Sylwester Sypień. Nasi się nie przestraszyli, choć są jeszcze juniorami. I tak: Mateusz Matuszewski w swoim pierwszym starcie w życiu w kumite godnie zastąpił sensei Arkadiusza Sieczke i w jego kategorii -70 kg bezapelacyjnie zdobył złoty medal! Dwa brązowe medale zdobyli jego koledzy: Mateusz Konieczny w kategorii -75, a Mikołaj Rogowski w kategorii lekki kontakt -60 kg. Te trzy medale złożyły się na sukces drużynowy, plasując nas w konkurencji 17 ośrodków na drugim miejscu! Strach pomyśleć, gdyby wszyscy nasi zawodnicy byli zdrowi, co by z Wołowa zostało po zawodach?

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna