SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2006-12-19
Ogólnopolski Turniej "Gwiazdkowy" Kraków 2006.

Z udziałem 160 zawodników z całej Polski odbył się bardzo ciekawy turniej dla dzieci i młodzieży w Krakowie. Nasza drużyna wystartowała w dwu obowiązujących grupach: w formule "lekki kontakt" oraz w kata. Z 12-osobowej ekipy aż 6 osób przywiozło medale. Złoci medaliści to: Mateusz Matuszewski lekki kontakt -70 kg, +70 kg Krzysztof Mazur, srebrni medaliści: -60 kg Bartek Resterniak, w kata dziewcząt Iga Wajgelt, brązowe: w kata chłopców Michał Pietrus oraz w lekkim kontakcie +70 kg Sebastian Gajewski. Dzięki tym medalom nasza drużyna zajęła drużynowo trzecie miejsce! Pozostali członkowie ekipy, którzy nie zdobyli medali, ale dzielnie walczyli i zbierali cenne doświadczenia podczas startów na wielkich imprezach to: Magdalena Mizerska, Hubert Woźniakowski, Adrian Kubicki, Michał Ochocki, Kacper Różański, Mikołaj Piątowski. Cieszy fakt, że coraz chętniej i liczniej w zawodach podobnej rangi udział biorą najmłodsi członkowie naszego klubu, biorąc niewątpliwie przykład ze swoich starszych kolegów, a zwłaszcza z mistrzów z czarnymi pasami.
Dodatkowa atrakcją dla dzieci i dorosłych opiekunów, którymi byli Sensei Wajgelt, Sensei Marcin Sieczka i Jakub Piątowski, był nocleg w odremontowanym i zamienionym na luksusowy hotel austriackim forcie pod Balicami. Spod hotelu roztaczała się, jak wspominają uczestnicy wyjazdu, wspaniała panorama na Kraków i port lotniczy Balice.2006-12-16
Sensei Wajgelt zadowolony!

Wasz niżej podpisany korespondent sportowy po raz pierwszy widział Sensei Wajgelta tak komplementującego swoich zawodników, którzy stoczyli porywające walki na 7. Mistrzostwach Polski Open w Kielcach. Bracia Marcin i Arkadiusz Sieczka nie zdobyli medalu, lecz ich walki i wejście do ścisłego finału zostały przyjęte owacjami na stojąco wymagającej publiczności. Arkadiusz przegrał z aktualnym wicemistrzem Europy, cięższym o ponad 20 kg Sensei Banasikiem. Ich pojedynek to było prawdziwe Kyokushin, gdzie dwóch wojowników walczyło na macie. Natomiast Marcin Sieczka "zaliczył" jedyny na turnieju nokaut, powalając swojego przeciwnika uderzeniem pięści w korpus. Reakcja Shihan Drewniaka, który spontanicznie bił brawo, mówi sama za siebie. W ostatniej walce o wejście do strefy medalowej spotkał się z Krzysztofem Habraszką, 4-tym zawodnikiem Mistrzostw Japonii. Sędziowie przyznali zwycięstwo dopiero po dwóch dogrywkach zawodnikowi z Tarnowskich Gór. Generalnie Sieradzanie zaprezentowali prawdziwego ducha walki i mogą być doskonałym przykładem ambitnych sportowców, którzy już są znani na arenie ogólnopolskiej.2006-12-02
SIERADZANIE NA VI MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN KARATE OPEN I KATA MESSYNA 2006

W ubiegły czwartek na pięknej włoskiej wyspie Sycylii i przy pięknej iście letniej pogodzie odbyły się w Messynie VI Mistrzostwa Europy Open. Nie zabrakło w nich sieradzkich akcentów, gdyż, tak jak zapowiadaliśmy w naszym ostatnim tekście, pojechali na nie trener Sensei Robert Wajgelt i zawodnik Sensei Marcin Sieczka. W silnej i wyrównanej stawce zawodników Sensei Sieczka trafił w pierwszej walce na zawodnika gospodarzy. Stoczył z nim zacięty pojedynek, w którym dwukrotnie trafił przeciwnika kopnięciem Mawashi-geri, niestety nie zaliczonym przez sędziów. w ostatecznym głosowaniu przy remisie 2:2 sędziów pomocniczych sędzia maty wskazał na zawodnika z Włoch. Ten był tak silnie poobijany, że w następnej walce nic nie zdziałał.
świetnie zaprezentowali się pozostali reprezentanci Polski, zdobywając wśród 110 zawodników z 18 krajów aż 11 medali.
W kumite mężczyzn, mimo nieobecności obrońcy tytułu Krzysztofa Habraszki reprezentanci Polski wywalczyli aż 3 medale. Srebro zdobył Piotr Banasik, a brąz Michał Krzak i Roman Zmora. Tu trzeba wspomnieć, że na niedawnych zawodach o Puchar Polski Roman Zmora uległa właśnie zawodnikowi z Sieradza, tj. Sensei Marcinowi Sieczce. w ubiegłym roku Michał Krzak został pokonany przez innego zawodnika SKKK, a mianowicie Radosława Kosickiego. Nie dziwi więc fakt, że trener Wajgelt odczuwa silny niedosyt po włoskich mistrzostwach i obaj z Sensei Sieczką obiecują nie składać broni i dalej próbować zdobyć medal na najważniejszej europejskiej imprezie.
Wśród kobiet srebro wywalczyła Dobrosława Sołtysik, a brąz Anna Kaczyńska. Dwa brązowe krążki przypadły Polakom startującym w kumite "Senior" powyżej 35 lat – Jackowi Synoradzkiemu i Włodzimierzowi Weselskiemu. W konkurencji Kata kobiet złoto wywalczyła Izabela Sularz, a brąz Aleksandra Radziewicz. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn wicemistrzem Europy został Jan Gruba, a brązowym medalistą Wojciech Radziewicz. W klasyfikacji drużynowej Polska wyprzedziła Hiszpanię i Bułgarię.
Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero. Organizatorem mistrzostw była Włoska Organizacja Kyokushin Karate, kierowana przez shihan Tsutomu Wakiuchi.
Być może okazją do podreperowania sportowej dumy będą zaplanowane na 9 grudnia br. Mistrzostwa Polski Open w Kielcach. Sensei Wajgelt zabiera na nią trzech czołowych zawodników: Arkadiusza sieczkę, Marcina Sieczkę oraz Piotra Pawelca. Liczy, że uda się co najmniej powtórzyć ubiegłoroczny sukces, gdy wspomniany wcześniej Radosław Kosicki zdobył brązowy medal. Życzymy powodzenia!

galeria

2006-10-28
XXIII Puchar Polski Seniorów - Józefów 2006.

Sieradzcy karatecy pojechali na weekend do Józefowa pod Warszawą, gdzie Otwocki Klub Karate Kyokushinkai zorganizował XXIII Puchar Polski Józefów 2006. Pisaliśmy w naszej ostatniej korespondencji o nadziejach medalowych Sensei Wajgelta i jego zawodników. Jak zapowiadali, tak zrobili! Z Józefowa powrócili z trzema medalami: złotym i srebrnym w konkurencji indywidualnej oraz srebrnym w rywalizacji drużyn męskich. A teraz szczegóły: złoty medal wywalczył w pięknym stylu nasz utytułowany Sensei Arek Sieczka, lecz tym razem w wyższej niż zwykle kategorii -75 kg. Jego brat Marcin po zaciętych walkach z przeciwnikami cięższymi nieraz o prawie 25 kg okazał się srebrnym medalistą w kategorii open. Jedynie Piotr Pawelec zatrzymał się na 1/8 finału, potwierdzając jednak swoje ogromne możliwości, które jak do tej pory wykorzystywał raczej w imprezach międzynarodowych. cieszy fakt, że wymienieni zawodnicy od kilku lat prezentują wysoką formę, a jakość szkoleniowych metod Sensei Wajgelta jest udowadniana przez powtarzalność wyników jego wychowanków.
Miejmy nadzieję, że dalej będziemy "nudzić" Czytelników nowymi sukcesami SKKK!

galeria

2006-10-27
Porażkom kategorycznie NIE!!!

Mistrzostwa Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim okazały się sromotną porażką sieradzkich karateków. Dlaczego tak piszemy? Oni przyzwyczaili nas do sukcesów! Niektórzy żurnaliści byli już znudzeni sukcesami SKKK. Może teraz będą zadowoleni a gdy dla kontrastu po Pucharze Polski, na który Sensei Wajgelt właśnie wyjeżdża przywiozą nowe medale, to pojawi się w sieradzkiej prasie nowa i świeża pod względem formalnym relacja asów sieradzkiego dziennikarstwa. Życzymy im i sobie tych emocji! Osu!poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] nastepna