SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2007-05-28
Święto sportu na corocznym „Festynie za Szpitalem”

Nasi najmłodsi adepci mieli okazje zaprezentować szerokiej publiczności swoje umiejętności, jakie nabyli w przeciągu całego roku szkolnego pod okiem sempai Beaty Wajgelt, występując podczas corocznego festynu sportowego „Za Szpitalem”. W miłej atmosferze rodzinnej imprezy zademonstrowali podstawowe techniki, kata i wolną walkę treningową, udowadniając wszystkim, że karate jest sportem również dla najmłodszych. Dzięki swym umiejętnościom zebrali oklaski, a zaskoczone i zazdrosne nieco spojrzenia kolegów i koleżanek pozwalają przypuszczać, że należy się spodziewać po wakacjach nowych adeptów karate w naszym klubie. Pokazy takie jak ten sobotni są wartościową formą popularyzowania karate i zdrowego stylu życia.

galeria

2007-05-14
Zgrupowanie Kadry Narodowej Polski w Zakopanym.

Po raz drugi w tym roku odbyło się w Zakopanem Zgrupowanie Kadry Narodowej Polski Karate Kyokushinkai i po raz drugi wzięli w nim udział karatecy z Sieradza. Tym razem byli to sensei Robert Wajgelt i sensei Arkadiusz Sieczka. 20 zawodników i 5 trenerów 4 razy dziennie ciężko pracowało na znakomitych obiektach zakopiańskiego COS-u, doskonaląc taktykę walki, wytrzymałość i siłę uderzeń w przewidywaniu ciężkich pojedynków na Mistrzostwach Europy w greckiej miejscowości Volos. Nasi karatecy wrócili zmordowani, zadowoleni, ale nie w pełni usatysfakcjonowani – tym razem żaden sieradzanin nie pojedzie na championat Europy. Mamy nadzieję, że „odbiją sobie” w sensie sportowym to małe niepowodzenie na Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii, dokąd już niedługo wyjeżdża liczna reprezentacja naszego Klubu, o czym będziemy informować na bieżąco. Osu!

galeria

2007-05-01
1 Maja

Obchody święta majowego nasi karatecy uczcili dając pokaz swoich umiejętności podczas Festynu zorganizowanego w Parku Przyjaźni w Kaliszu. W pierwszej części pokazu wystąpili najmłodsi karatecy Kaliskiego Klubu Karate Kyokushin. Razem ze swoim sensei Jakubem Piątowskim zaprezentowali swoje już niemałe umiejętności licznie zgromadzonej w parku publiczności, wśród której nie zabrakło oczywiście Rodziców i Dziadków przyszłych mistrzów sztuk walki! W drugiej części pokazu sensei Robert Wajgelt wraz ze starszymi zawodnikami KKKK dali pokaz karate w wersji dla dorosłych, które jest nadzwyczaj skutecznym sposobem samoobrony. Zaprezentowane techniki nożne oraz ręczne, a także techniki samoobrony zrobiły wielkie wrażenie na widzach. Być może zapatrzeni w pokaz widzowie zasilą szeregi KKKK, gdzie pod okiem fachowych instruktorów nie tylko nauczą się realnej samoobrony, ale zdrowo i pożytecznie będą mogli spędzać czas!

galeria

2007-04-29
Nasi w Belgradzie.

W niedzielę 29 kwietnia 2007 r. odbył się VII Festiwal Sztuk Walki Belgrad 2007, podczas którego kilkuset adeptów różnych szkół walki popisywało się swoimi umiejętnościami.
Już po raz czwarty udział w tej międzynarodowej imprezie wzięli sieradzcy karatecy. Jednym z elementów Festiwalu były zawody Karate Kyokushin, w których startowali zawodnicy z Bułgarii, Czarnogóry, Polski i Serbii. Nasi seniorzy, którzy w ubiegłych latach wracali z tytułami międzynarodowych mistrzów Serbii i Czarnogóry, w tym roku pozostali w domu. Tym razem Sieradzanie wzięli udział w konkurencjach dla dzieci – tu reprezentantem był Mateusz Krysik – dla juniorów – Sieradz reprezentował Bartosz Resterniak, a kobiety reprezentowała Beata Wajgelt, która zajęła czwarte miejsce w konkurencji kata. Natomiast wspomniani chłopcy świetnie się spisali, gdyż przy ogłuszającym krzyku kilkutysięcznej !!! widowni, dopingującej miejscowych zawodników, nie dali sobie „w kaszę dmuchać”. Wprawdzie Bartek zajął czwarte miejsce, ale młodszy Mateusz zdobył brązowy medal, a obaj pokazali hart ducha i wolę walki, co wśród wymagającej serbskiej publiczności zdobyło duże uznanie!
Sieradzanie pod wodzą sensei Roberta Wajgelta po raz kolejny godnie zaprezentowali polski Kyokushin, który jest znany w Europie z wysokiego poziomu. Jednym z efektów tegorocznej wizyty będzie prawdopodobnie planowany na początek 2008 r. mecz reprezentacji Serbii z polska ekipą, która wystawi sieradzki klub, oczywiście w Sieradzu.

galeria

2007-04-16
Brąz Marcina!

Marcin Sieczka z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobył na odbywających się 14-15 kwietnia XXXIVMP Seniorów Karate Kyokushin w Rzeszowie brązowy medal w kategorii -90 kg. Sieradzanie po raz kolejny udowodnili, że liczą się w stawce krajowej, ponieważ od kilku lat z każdej takiej imprezy przywożą medale. Tym razem był brązowy, ale w dowód znakomitej postawy Marcin oraz jego brat Arkadiusz otrzymali powołania na kadrę Polski, przygotowującą się do Mistrzostw Europy. Wspomniany Arkadiusz tym razem nie zdobył medalu, gdyż w pierwszej walce znokautował swojego przeciwnika, ale sędziowie uznali, iż technika była za mocna! O ile nam wiadomo, taki styl walki jest natomiast preferowany na arenach międzynarodowych, np. w Japonii oraz na Mistrzostwach Europy. Nasz trzeci zawodnik Mateusz Matuszewski po niedawnym rewelacyjnym debiucie podczas Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego, także bardzo dobrze się zaprezentował wśród najlepszych w Polsce seniorów (przypomnijmy, że Mateusz ma dopiero 18 lat i cała przyszłość w karate jeszcze przed nim!), co podkreślało wielu obecnych trenerów w Rzeszowie, gdyż Mateusz tanio nie sprzedał swojej skóry, ulegając po bardzo zaciętej walce późniejszemu Mistrzowi Polski!
Wraz ze swoimi zawodnikami w treningach kadry udział będzie brał trener Robert Wajgelt. Mając obu braci „na oku” sam szlifuje swoją formę, gdyż, jak dowiedział się Wasz reporter, ma zamiar wystartować w konkurencji seniorów. Życzymy powodzenia!

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna