SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2006-09-21
Nowy rok szkoleniowy w SKKK.

Ruszyliśmy pełną porą po wakacyjnej przerwie, pierwsze zajęcia odbyły się już 4 września w SP 9. Informacje odnośnie zajęć umieściliśmy pod nazwą „Treningi karate”, gdzie wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się szczegółów. Dodatkowe informacji można uzyskać od instruktorów przed lub po zajęciach.
Zapraszamy!!!2006-08-10
Połowa wakacji za nami .

Członkowie Sieradzkiego Klubu Kyokushinkai razem z początkiem wakacji wcale nie zapadają w letni letarg! Karatecy to ludzie aktywni! Początek letnich kanikuł w SKKK rozpoczęto 15-tym Letnim Obozem w Sierakowie Wielkopolskim. Piękna okolica, jeziora, lasy, historyczne miasteczko położone - tak jak i Sieradz - nad Wartą, co roku przyciągają kilkudziesięcioosobową grupę młodzieży razem z naszymi instruktorami. Cztery treningi dziennie, to okazja żeby się wzmocnić nie tylko fizycznie, ale udoskonalić technikę i opanować nowe kata, stanowiące „pietę achillesową” wielu karateka, szczególnie „czułą” podczas egzaminów. W programie obozu były także zajęcia pozasportowe: wycieczki, gry i zabawy, wszystko zgodnie z surowymi przepisami. Dodać też można, że niektórym młodszym adeptom karate obóz przydał się bardzo opanowaniu trudnej sztuki niegrymaszenia przy posiłkach oraz utrzymywania higieny. Osu! Nad całością czuwał, jak zwykle, szef SKKK – sensei Robert Wajgelt.
Dalszy ciąg wakacyjnego „odpoczynku” sieradzkich karateków polegał na tym, że członkowie SKKK wzięli udział w trzech międzynarodowych obozach szkoleniowych: w Holandii, w Pappendal, w Zachodnioeuropejskim Obozie Karate Kyokushin, w Krakowie w Wschodnioeuropejskim Obozie Karate Kyokushin oraz w Jaworniku na Obozie Czeskiej Organizacji Karate Kyokushinkai. Celem udziału było podniesienie swojego poziomu wyszkolenia i wiedzy o karate, poznanie nowych technik i kata oraz nawiązanie i podtrzymanie kontaktów osobistych z karatekami z całej Europy. Ponadto na obozie w Czechach Sensei Wajgelt występował jako trener kadry narodowej Czech.
Wreszcie na koniec najmilsza informacje z pierwszej połowy wakacji: instruktor SKKK Jakub Piątowski, podczas obozu w Krakowie zdał egzamin złożony przed Shihan Andrzejem Drewniakiem, Shihan Katsuhito Gorai – Sekreterzem światowej Organizacji Kyokushin oraz Shihan Francisco Filho i otrzymał stopień 1 dan. GRATULUJEMY SENSEI !!! BANZAI !!!2006-08-10
Letnia Akademia Karate.

Jak co roku w drugiej połowie sierpnia Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai otwiera swoje podwoje dla wszystkich amatorów sztuki karate i ZAPRASZA NA BEZPŁATNE zajęcia z karate i nie tylko, które odbędą się w SP nr 9 przy ul. Łokietka w Sieradzu i w Kaliszu ul. Łódzka MOSRiR. Dla WSZYSTKICH CHęTNYCH instruktorzy SKKK, na czele z szefem wyszkolenia Sensei Robertem Wajgeltem, przygotowali ciekawy i zindywidualizowany program: dużo zabaw i konkursów dla dzieci, podstawy karate dla młodzieży i dorosłych, a dla wszystkich ćwiczenia integracyjne, bowiem serdecznie zapraszamy DZIECI RAZEM Z RODZICAMI I DZIADKAMI DO WSPÓLNYCH ćWICZEN I ZABAWY !
Specjalne ćwiczenia z naciskiem na samoobronę, tae-boo, aerobik i gimnastykę przygotowano dla PAń w Sieradzu. Panie po naszym kursie na pewno będą się czuły bez bezpieczniejsze oraz zdrowsze! Na zakończenie Akademii jest przewidziana wspólna zabawa przy muzyce.
Zajęcia w Sieradzu odbędą się w dniach: 14,16,18,21,23,25,27,28,30 sierpnia godz. 18.00 -19.30
Zajęcia w Kaliszu odbędą się w dniach: 17, 22, 24, 29, 31 sierpnia godz. 11.00 -12.30

ZAPRASZAMY!!!

galeria

2006-06-23
W Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai zakończyczył się rok szkoleniowy 2005/2006

Prawie 150 karateka ćwiczących karate Kyokushinkai we wszystkich sekcjach SKKK zakończyło kolejny sezon szkoleniowy. Nasi członkowie uczą się szlachetnej sztuki walki w Sieradzu, Kaliszu, Kępnie, Wieruszowie i Błaszkach. Wszystkim adeptom Kyokushin Zarząd SKKK składa podziękowania za wspólną ciężka pracę, której efektem są: rosnący poziom wyszkolenia, medale zdobywane na imprezach krajowych i za granicą, ale przede wszystkim stała i wierna grupa ćwiczących karateka oraz pracujący z nimi instruktorzy, będący w 100% wychowankami klubu. To dzięki uczestnikom zajęć oraz instruktorom prowadzącym zajęcia SKKK przyciąga rzesze ćwiczących do swoich sal. Mamy nadzieję, że w przyszłym – jubileuszowym sezonie – będzie tak samo, a nawet lepiej! Osu!
Á propos jubileuszu! SKKK jesienią tego roku obchodzi swoje 15-te urodziny. Z tej okazji planowany jest też jubileuszowy turniej „O Puchar Prezydenta Miasta Sieradza”. Mamy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem organizatorów i uczestników będzie to nasz duży sukces – klubu i miasta.
Jednak wcześniej zapraszamy wszystkich chętnych na już tradycyjna Letnią Akademię Karate, będącą wspólna zabawą dla niezrzeszonych sympatyków i członków klubu pod koniec sierpnia. Uczestnicy Akademii poznają karate od niekonwencjonalnej strony w sposób łatwy, lekki i przyjemny.
To będzie w sierpniu, za to w lipcu po raz 15-ty będzie Letni Obóz Karate w Sierakowie. Każdy, kto był na obozie może o sobie powiedzieć, że jest prawdziwym samurajem! Wystarczy powiedzieć, że tydzień obozu, to tyle, co miesiąc normalnych treningów. Niestety lista już zamknięta, ale wszystkich chętnych zapraszamy w przyszłym roku.
Wszystkim członkom i sympatykom SKKK życzymy udanych wakacji, dużo zdrowia i słońca! Spotkajmy się razem we wrześniu na pierwszym treningu.

Zarząd SKKK. Osu!2006-06-19
Turniej Karate Kyokushin z Okazji Dnia Dziecka.

W bardzo miłej atmosferze Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zorganizował w niedzielę 11 czerwca „Turniej Karate Kyokushin z Okazji Dnia Dziecka”. Na macie pojawiło się 45 początkujących zawodników z wszystkich filii SKKK z Sieradza, Kalisza, Błaszek, Kępna i Wieruszowa, niejednokrotnie bardzo stremowanych, ale serdecznie dopingowanych przez mamy, tatusiów, babcie i dziadków. Dzięki temu zawody odbyły się w prawdziwie rodzinnej atmosferze, co z przyjemnością zauważyli goście z zaprzyjaźnionego klubu z Częstochowy, prowadzonego przez sensei Jarosława Rytla. Sieradzanie byli gościnni, czego wyrazem jest podział puli medalowej prawie równo po połowie. Dzieci rywalizowały w konkurencji kata a starsi rywalizowali w konkurencji kumite lekki kontakt. Najważniejszy cel – sprawienie dzieciom frajdy poprzez udział w zawodach przed własnymi rodzicami i dziadkami, możliwość zdobycia pierwszych w życiu medali – został spełniony. Organizatorzy cieszyli się razem z zawodnikami, widząc dumę w ich oczach, gdy ściskali dyplomy i medale wręczane przez dyrektora MOSiR w Sieradzu Pana Władysława Maciejewskiego i uwieczniane przez aparaty fotograficzne. Wszyscy uczestnicy, rozjeżdżając się do domów, umówili się już na przyszły rok. Serdecznie zapraszamy!

wyniki

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna