SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2006-03-19
VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushinkai Belgrad 2006

W hali Pionir w Belgradzie 26 marca odbył się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushinkai Belgrad 2006. Wzięła w nim udział reprezentacja Polski, wystawiona przez Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodem sensei Roberta Wajgelta. W zawodach uczestniczyły reprezentacje z Bułgarii, Austrii i połączona, bardzo liczna reprezentacja Serbii i Czarnogóry. Zawodnicy z Polski zdobyli 3 srebrne medale w kumite: + 80 kg Radosław Kosicki (eliminując m.in. najlepszego srebskiego zawodnika), -80 kg Jakub Piątowski oraz w konkurencji juniorów open Mateusz Gruda. Punktacji drużynowej nie prowadzono. Imprezie towarzyszył festiwal sztuk walki, który oglądało ok. 5000 widzów, w obecności przedstawicieli władz oraz korpusu dyplomatycznego, w tym Ambasady Japonii oraz Polski.

galeria

2006-03-15
Mistrzostwa karate.

Po raz trzeci w ciągu ostatnich kilku lat w Sieradzu zostały zorganizowane Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego w Karate Kyokushin. Impreza odbyła się w gościnnych murach Hali Sportowej przy ul. Broniewskiego, gdzie na trybunach zasiadł prawie komplet widzów - widać było od razu, że zawody tego rodzaju cieszą się popularnością! Do Sieradza przyjechała przeszło setka zawodniczek i zawodników z 20 ośrodków karate Kyokushin, którzy stoczyli pojedynki w kilkunastu konkurencjach w kategoriach seniorów i juniorów młodszych. Mistrzostwa otworzyła Prezydent Miasta Sieradz pani Barbara Mrozowska-Nieradko, patronująca już nie po raz pierwszy zawodom karate, a swoją osoba uświetnił szef Polskiej Organizacji Kyokushin i jednocześnie Sekretarz Generalny Europejskiej Organizacji Kyokushin shihan Andrzej Drewniak. Wśród gości widzieliśmy Przewodniczącego Rady Powiatu pana Henryka Waludę, który ufundował puchar dla najlepszego zawodnika, a także grupę przyjaciół Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai na czele z przedstawicielami firm wspierających: Medana, Pakopl, Word, Aumatur, Grzegorz Wyrębski i Uniqa. Powierzenie SKKK organizacji Mistrzostw było wyrazem docenienia sprawności i znaczenia sieradzkiego klubu, kierowanego przez sensei Roberta Wajgelta, jego twórcę przed 15-tu laty. Sieradzanie w trakcie omawianej imprezy zdobyli 4 medale: srebrny Jakub Piątowski w kat. -75 kg i brązowe: Kamil Kołodziejczyk - 65 kg, Mateusz Konieczny - 70 kg Krzysztof Mazur junior lekki kontakt -65 kg. Medalowy plon mógł być większy, ale as atutowy sieradzkiej reprezentacji - Marcin Sieczka w tym sam czasie uczetniczył w Międzynarodowych Mistrzostwach Hiszpanii, gdzie w kat. open zdobył brązowy medal, co bardzo dobrze rokuje przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy. Tymczasem szefowie SKKK Robert Wajgelt i Marek Urbański zapraszają na jesień na tradycyjny turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza.
Impreza, która przebiegała sprawnie, mimo że była rozgrywana na jednej macie (ale o wymiarach 10x10 m, a więc z przepisowym marginesem bezpieczeństwa, o czym niektórzy nie wiedza, bo nie znają przepisów), rozpoczęła sie z opóźnieniem, gdyż od rana trwały gorączkowe uzupełnienia list startowych i zmiany, dokonywane z tego powodu, że niektórzy w dobie komputerów i faksów nie potrafią się nimi posługiwać, a przecież mieszkają w mieście uniwersyteckim. Jak sam nie potrafisz, to zatrudnij studenta, a sam nie pchaj sie na afisz i nie pisz "na kolanie" ! ZGROZA! Rzeczywiście dużym mankamentem były niesprawne toalety, ale to nie zależało od organizatora; trzeba za to powiedziec, że przynajmniej były, jak również były prysznice (czynne) i w ogóle szatnie. Kto zapchał czynne rano ubikacje wykaże drobiazgowe śledztwo... Trzeba też wyraźnie nadmienić, że w odróżnieniu od ostatniej imprezy karate w pewnym wielkim mieście wojewódzkim na Dolnym Śląsku, gdzie uczetnicy przebierali sie na trybunach. Przynajmniej tu w Sieradzu były szatnie dla zawodników. Sądzimy, że urojone i prawdziwe niedociągnięcia (które wszędzie i każdemu mogą się przydażyć) nie przyćmiły dobrego poziomu sportowego i niezłej atmosfery, a zawodnicy będą wspominac dobrze Sieradz, zwłaszcza, że po raz pierwszy od wielu lat na imprezie o mistrzostwo Dolnego Śląska wręczano oprócz pucharów nagrody rzeczowe. W końcu, lecz nie na końcu, tym którzy nie odróżniają wydruku komputerowego od ksero, życzymy, by się wreszcie dorobili drukarki laserowej! Mamy nadzieje, że następny turniej, jak nam obiecano, odbędzie się w całkowicie wyremontowanej hali. Osu!2006-03-11
Sensei Marcin Sieczka na Wyspach Kanaryjskich.

To nie pomyłka! Sensei Sieczka od czwartku 09. marca znajduje się na Wyspach Kanaryjskich, ale nie po to, by zażywać kąpieli słonecznych czy morskich, tylko by walczyć na macie podczas Międzynarodowych Mistrzostw Hiszpanii organizowanych pod najwyższym patronatem Przewodniczącego Europejskiej Organizacji Kyokushinkai shihan Antonio Pinero. Wybór shihan Andrzeja Drewnikaka padł na naszego zawodnika po tym, jak sensei Sieczka dobrze zaprezentował się podczas Mistrzostw Europy w Belgradzie. Start na dalekich wyspach z pewnością przyda się naszemu mistrzowi, gdyż jest typem zawodnika potrzebującego wielu sparingów i walk, podczas których nabiera doświadczenia, a tego będzie mu potrzeba, jeżeli zakwalifikuje sie do ekipy na następne Mistrzostwa Europy w Barcelonie. Kanaryjski klimat z pewnością pozwolą mu się potem lepiej zaaklimatyzować pod gorącym, południowym hiszpańskim niebem. Wkrótce zdamy relację z pobytu "na Kanarach".2006-03-07
Przygotowania do Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego Kyokushin Karate Sieradz 2006

Po raz trzeci od powstania 15 lat temu Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai w grodzie nad Wartą odbędą się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin. Wśród zawodników i uczestników gościliśmy u nas m.in. mistrzów świata i Europy, na czele ze "złotym małżeństwem" z Wrocławia: Agnieszką i Sylwestrem Sypieniami. Także tym razem konkurencja zapowiada się znakomita, a oprócz polskich karateków swój przyjazd zapowiedzieli zawodnicy z Czech pod kierunkiem zaprzyjaźnionego z klubem sieradzkim sensei Jirzim Potyszem. Ogółem spodziewamy się ponad 100 zawodników i zawodniczek, którzy wystartują w 20 konkurencjach: w kumite, lekkim kontakcie, kata oraz walkach reżyserowanych w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. SKKK wystawia 20 zawodników, licząc na dzielną postawę wszystkich reprezentantów, ale przede wszystkim tych utytuowanych i doświadczonych, pod przewodem Marcina i Arkadiusza Sieczków.
Kadra SKKK pilnie trenowała, wylewając litry potu pod okiem sensei Roberta Wajgelta na sali treningowej, w terenie, a nawet w wodzie na basenie (choć tu trudno mówić o pocie !). W ramach sportów uzupełniajacych niektórzy grali nawet w halową piłkę nożną. Na ile te przygotowania będą skuteczne okaże sie już w niedzielę 12 marca w Hali Sportowej LO im. Żeromskiego w Sieradzu. Impreza została przygotowana przy wsparciu i pomocy UM Sieradz, MOSiR w Sieradzu oraz szeregu firm sponsorujacych nasz klub, na czele z MEDAN¡ i PAKPOLEM Sieradz.W programie przewidziane są pokazy najmłodszych adeptów karate kyokushin w Sieradzu. Sądzimy, że oni, ich najbliżsi oraz wszyscy zainteresowani karate stawią się licznie już od godz. 10.00, tym bardziej, że WSTęP JEST WOLNY !

galeria

2006-02-17
Zimowa Akademia Karate Kyokushin w Kaliszu!

W czasie trwania zimowych ferii szkolnych w Kaliszu jest zorganizowana Akademia Karate Kyokushin. Zajęcia dla wszystkich chętnych od lat 5-ciu do 105-ciu odbywają się w IV LO przy ul Widok 96a we wtorki i czwartki w godz. 16.00 - 17.15. Zajęcia są BEZPŁATNE! Opiekę sprawują wykwalifikowani instruktorzy klubowi. W programie tegorocznej Akademii są przewidziane zajęcia z aerobiku, samoobrony (zwłaszcza dla kobiet!), karate oraz gimnastyki ogólnorozwojowej. Przy okazji można będzie poznać wiele słów i terminów japońskich, zwłaszcza związanych ze sztukami walki.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH !!!


poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna