SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2005-12-22
Podsumowanie roku 2005.

Rok 2005 w SKKK zakończył się uroczyście. W dniu 16. grudnia Marek Urbański - prezes klubu oraz sensei Robert Wajgelt wraz z Radosławem Kosickim i Marcinem Sieczką spotkali się na uroczystym podsumowaniu roku sportowo-kulturalnego z władzami Starostwa Sieradzkiego, gdzie nasi najlepsi zawodnicy odebrali specjalne nagrody i wyróżnienia z rąk Starosty Sieradzkiego. Dwa dni później przy okazji kolejnego egzaminu na stopnie odbył się Walny Zjazd SKKK. Przedstawiono na nim m.in. pracę w klubie, osiągnięcia i zamiary na przyszły rok. Zatrzymajmy sie chwilę na omówieniu działalności klubu. Aktualnie ćwiczy w kilku sekcjach w Sieradzu, Kaliszu, Błaszkach, Kępnie i Wieruszowie ok. 150 osób. Treningi są podstawową formą działalności. Oprócz tego zorganizowano Letnią Akademię, akcję informacyjno-reklamową i Obóz Letni w Sierakowie. Klub zorganizował dwie duże imprezy sportowe: Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Sieradza (udział wzięło ok. 160 osób) i międzynarodowy Budoshow w Kaliszu. Członkowie SKKK wzięli udział w 2005 r. w wielu turniejach, w tym m.in. w Serbii i Czarnogórze, Czechach i na Słowacji, a także w zawodach ogólnopolskich, w tym w Mistrzostwach Polski i w Pucharze Polski, skąd Radek Kosicki i Marcin Sieczka przywieźli złote medale. Wymienione sukcesy sportowe nie byłyby możliwe bez wsparcia finasowego firmy Medana S.A. z Sieradza - czołowego producenta medykamentów dla sportowców. Nawiązanie wspólpracy przez SKKK z Medaną S.A. należy zaliczyć do ważniejszych osiągnięć klubu w bieżącycm roku. Po części oficjalnej, na której, jak wspomniano podsumowano osiągnięcia i pracę klubu, wręczono czołowym zawodnikom okolicznościowe dyplomy. Były one wyrazem podziękowania tym, którzy dla barw SKKK zdobyli w 2005 r. 34 medale, w tym 14 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych w kategorii seniorów, juniorów, kadetów i dzieci. A oto pełna lista naszych medalistów: Radosław Kosicki, Marcin Sieczka, Arkadiusz Sieczka, Jakub Piątowski, Beata Wajgelt, Szymon Kołodziejczyk, Szczepan Misiak, Kamil Kołodziejczyk, Marta Jackowska, Mateusz Grudam Krzysztof Mazur, Jędrzej Suszyński, Tomasz Rychlik, Michał Kwiatkowski, Agata Pustelnik, Iga Wajgelt, Patrycja Balcerzak, Michał Pietrus, Dawid Osetek. Trzeba podkreślić, że wprawdzie oni zdobyli medale, ale było to możliwe dzięki ich kolegom i koleżankom z całego klubu, dzięki tym wszystkim, którzy razem z nimi ćwiczyli, pracowali i wylewali pot na treningach. Tym wszystkim Zarząd SKKK serdecznie dziękuje i życzy szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnego Nowego Roku!

galeria

2005-12-12
Brązowy medal sempai Radka Kosickiego.

W sobotę, 10 grudnia 2005 r. w Legnicy, w salach nowoczesnego hotelu „Qubus” zostały rozegrane VI Mistrzostwa Polski Open Kyokushin Karate. Przy okazji przypomnijmy, że tradycję rywalizacji w najbardziej prestiżowej konkurencji w karate, rozpoczęto w Sieradzu, bowiem tu po raz pierwszy w Polsce odbył się w 1997 r. ogólnopolski turniej dla zawodników bez limitu wagi, na którym spotkali się najlepsi zawodnicy w Polsce. Zwyciężył wówczas Mateusz Wójcik z Krakowa.
W Legnicy wystartowało 69 karateków z 26 klubów, w tym reprezentanci Słowacji pod przewodem szefa Słowackiej Organizacji Karate Kyokushinkai sensei Norberta Racza. Walki, jakie można było podziwiać w tym roku były bardzo ostre i twarde, ale prowadzone fair.
Wracający do formy po okresie letniego roztrenowania nasz mistrz Polski w kat. do 80 kg Radek Kosicki stoczył w końcowej fazie turnieju pojedynek ze znacznie cięższym od siebie kadrowiczem Marcinem Sieradzkim z Warszawy. Bardzo wyrównana walka spowodowała, że sędziowie trzykrotnie wskazywali remis. Dopiero porównanie ilości rozbitych desek podczas testu tameshiwari wyłoniło zwycięzcę, którym został Sieradzki, przechodząc w związku z tym do finału.
Trzecie miejsce Radka Kosickiego jest potwierdzeniem tego, że plan treningowy opracowany i zrealizowany przez sensei Roberta Wajgelta był trafiony w przysłowiową dziesiątkę. Sensei Wajgelt po skończonych walkach podsumował występ swojego wychowanka, stwierdzając, że zakończenie roku było bardzo udane. Trzecie miejsce – mówi sensei Wajgelt - w kategorii otwartej wywalczone ze znacznie cięższymi przeciwnikami to duży sukces. Na dodatek dało to również trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a więc dodatkowe laury dla sieradzkiego klubu. Jeśli tak dalej pójdzie, należy się spodziewać powołania sempai Radka do kadry Polski.
Sensei Wajgelt zwrócił także uwagę, że uprawianie sportu na tak wysokim poziomie, jaki osiągnął Radek Kosicki byłoby niemożliwe bez odpowiednich środków finansowych. W tym zakresie wydatną pomocą służy od dłuższego już czasu sieradzka firma farmaceutyczna MEDANA. Od czasu, gdy MEDANA podjęła współpracę z SKKK, zawodnicy z Sieradza sięgnęli po najwyższe laury w Polsce: sempai Kosicki zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski wagowych i brązowy w kategorii otwartej, a sensei Marcin Sieczka zdobył złoty medal na Pucharze Polski. Miejmy nadzieję, że ta tendencja zostanie utrwalona!

galeria

2005-12-02
V Otwarte Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushinkai.

W sobotę 26. listopada odbyły się w dalekim Belgradzie V Otwarte Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushinkai. W reprezentacji Polski seniorów znalazł się Sieradzanin Marcin Sieczka. W zawodach dla juniorów uczestniczyło trzech jego młodszych kolegów: Mateusz Gruda, Mateusz Konieczny i Krzysztof Mazur. Niestety żaden z nich nie zdobył medalu, jedynie sensei Marcin Sieczka przeszedł do drugiej rundy, gdzie przegrał z bardzo dobrym Rumunem, zresztą byłym wicemistrzem Europy. Trudno jednak czynić naszym zawodnikom wyrzuty, bowiem konkurencja była na najwyższym europejskim poziomie, a medalu nie zdobył także były mistrz i medalista Mistrzostw Europy Sylwester Sypień, a jego żona, aktualna mistrzyni świata Agnieszka Sypień, musiała się zadowolić srebrnym medalem.
Wypada mieć nadzieję, że jeżeli nasi karatecy zakwalifikują się ponownie do reprezentacji Polski, a zostanie utrzymany trend wzrostu formy i umiejętności uczniów trenera Roberta Wajgelta, to może w przyszłości doczekamy się radosnych dni w Sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai.

galeria

2005-11-14
Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Karate Kyokushinkai "Muzle 2005"

W sobotę 12 listopada odbyły się na Słowacji zawody karate kyokushinaki, w których wzięli udział także zawodnicy z Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wprawdzie przyzwyczailiśmy się już trochę do ich medali, ale każdy nowy sukces, zwłaszcza na imprezie międzynarodowej napawa nas dumą. W Muzle, który leży nad Dunajem, udział w imprezie wzięli przedstawiciele 5 państw: Austrii, Czech, Polski, Węgier i gospodarzy – Słowacji. Nasi zawodnicy startowali w konkurencji kata dzieci, uzyskując bardzo dobry rezultat: Iga Wajgelt w grupie dziewcząt oraz Michał Pietrus w grupie chłopców zdobyli tytuły wicemistrzowskie! Wykazali się przy tym bardzo dobrym przygotowaniem technicznym no i opanowali towarzyszącą zawsze w takich wypadkach tremę. Opiekunem grupy był prezes SKKK Marek Urbański. Zawodnicy sensei Roberta Wajgelta zostawili po sobie dobre wrażenie, a ich wizyta być może zaowocuje pobytem nad Wartą karateków znad Dunaju, i to z obu jego brzegów. Jeśli się wszystko powiedzie, Słowacy, Węgrzy i Czesi przyjadą na jesienny turniej do Sieradza.

galeria

2005-11-09
Zawodnicy SKKK na zgrupowaniu Kadry Narodowej Czeskiej Organizaacji Karate Kyokushinkai.

Pierwszy weekend listopada był bardzo pracowity dla zawodników SKKK, którzy pod kierunkiem sensei Roberta Wajgelta zawitali do Pragi i wzięli udział w zgrupowaniu kadry narodowej Czeskiej Organizacji Karate Kyokushinkai. ścisłe związki Sieradzan z Czechami datują się od czasy, gdy sensei Wajgelt został przed dwoma laty trenerem czeskiej kadry na zaproszenie szefa Czeskiej Organizacji sensei Jirzego Potysza. Wspólne treningi przynoszą korzyść obu stronom. Polacy maja możliwość sparowania z ciekawymi przeciwnikami o zróżnicowanym poziomie technicznym, a Czesi podpatrują najchętniej metody treningowe Polaków. W obu grupach znajdują się utytułowani zawodnicy: sensei Jan Sokoup, – aktualny wicemistrz Europy, sempai Radoslav Bożko – brązowy medalista Mistrzostw Europy, sepami Radosław Kosicki - aktualny mistrz Polski, sensei Marcin Sieczka – wicemistrz Polski i aktualny złoty medalista Pucharu Polski (tym razem szlifujący formę na mistrzostwa Europy w Belgradzie pod okiem Shihan Andrzeja Drewniaka w Zakopanem) i spora grupa depczących im po piętach zawodników, także z medalami na kontach. Jak wynika z tego wyliczenia, sparingi stoją na wysokim poziomie. Tu trzeba podkreślić, że dwa dobre pojedynki stoczył w Pradze Radosław Kosicki z SKKK, który m.in. zremisował z Janem Sokoupem. Na wyróżnienie także zasługuje Mateusz Gruda, zwycięzca przez wazaari. Dynamika i hartem ducha wyróżniał się Szymon Kołodziejczyk, który mimo bolesnej kontuzji uczestniczył w treningach do końca, w tym w godzinnym końcowym kumite. Nie odstawał wcale sepami Mateusz Konieczny. Dwa żeńskie rodzynki w ekipie – sempai Marta Jackowska i sempai Agata Pustelnik też zadziwiały, walcząc dzielnie z bólem i zmęczeniem naprawdę ciężkimi treningami, na których podczas walk „nie dawały sobie w kaszę dmuchać”! Na koniec zgrupowania wytypowano ścisła kadrę zawodników czeskich, która weźmie udział w Mistrzostwach Europy Open w Belgradzie. W tym samym czasie w Belgradzie odbędą się zawody juniorów młodszych. W tej konkurencji wystartują m.in. zawodnicy z Sieradza, których w przyszłym tygodniu czeka ostateczny sprawdzian pod czujnym okiem trenera sensei Wajgelta i w końcu nominacja na zawody. Będziemy ściskać za nich kciuki! Polska grupa znalazła także czas, aby zwiedzić najważniejsze miejsca w Pradze: wszyscy podziwiali Hradczany – siedzibę najwyższych władz Czech, gdzie spod przepięknej katedry rozciąga się widok na „Złota Pragę” i Most Karola IV, łączący Stare Mesto z Malą Straną. Zachwycająca architektura i zabytki nie mogła być w pełni podziwiana, ponieważ niebo poskąpiło słońca, ale wszyscy obiecują sobie, że następnym razem będzie lepiej i pozna się lepiej Pragę.

galeria

poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] nastepna