SIERADZKI  KLUB
KARATE KYOKUSHINKAI

AKTUALNOŚCI

TRENINGI KARATE

OSIĄGNIĘCIA

ZAWODNICY

GALERIA

SKLEP

OCHRONA
DANYCH OSOBOWYCH

HISTORIA
SZTUKI KARATE

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN

HISTORIA
KARATE KYOKUSHIN
W POLSCE

SOSAI
MASUTATSU OYAMA

SHIHAN
ANDRZEJ DREWNIAK

SŁOWNICZEK JAP-POL

KATA

KIHON

KUMITE

100 KUMITE

TAMASHI-WARI

PRZYSIĘGA DOJO

WYMOGI
EGZAMINACYJNE

   

AKTUALNOŚCI

2008-12-14
Krakowska "Gwiazdka" z czterema medalami !

Końcówka roku z miłym akcentem dla sieradzkich karateków. W minioną sobotę reprezentacja klubu wybrała się na Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Karate Kyokushinkai w Krakowie. Zawody w mieście smoka wawelskiego przyniosły im aż cztery cenne medale, które będzie można dopisać do tegorocznego dorobku sportowego. Krążek z najcenniejszego kruszcu walcząc w lekkim kontakcie zdobył Mikołaj Rogowski. Ten utalentowany junior młodszy już po raz kolejny potwierdza, że jest w bardzo dobrej formie. Niech zresztą przemówi klubowa statystyka. Widać w niej wyraźnie, że to już czwarte złoto Mikołaja w tym roku. Gratulujemy ! Oprócz niego na podium w Krakowie stanęło jeszcze troje sieradzkich karateków. Iga Wajgelt w lekkim kontakcie 14-15 lat młodzików zajęła trzecie miejsce. W konkurencji kata młodzików Michał Pietrus też na trzecim miejscu. No i jeszcze Ida Wajgelt, jedna z najmłodszych zawodniczek SKKK. W konkurencji kata 6-7 lat również zajęła trzecie miejsce. W Krakowie wystartowali ponadto i doszli do "ósemki": Karolina Kruk, Adrian Kubicki, Michał Pietrus i Konrad Jakubowski. – Bardzo mnie cieszy, że to właśnie w Krakowie, gdzie swoją siedzibę mają władze naszej Organizacji sięgnęliśmy aż po cztery medale. Tym bardziej, że w zawodach wzięło udział 178 zawodników z 17 klubów karate – mówi sensei Robert Wajgelt, trener sieradzkich karateków kyokushin. Warto dodać, że to nie ostatnie w tym roku zawody karate z udziałem zawodników SKKK. Ale o tym napiszemy więcej następnym razem.

galeria

2008-12-01
Kimona w Brnie i Płocku

Sportowych wypraw ciąg dalszy. W minioną sobotę zawodnicy SKKK wybrali się na dwie poważne imprezy, w tym zagraniczną. Ale zacznijmy od Mazowsza, gdzie pojechali, by powalczyć o medale podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Płocka. W składzie reprezentacji znaleźli się: Jakub Piątowski, jako opiekun i sędzia oraz Małgorzata Kos startująca w konkurencji kata rocznik 98, Bartek Fichowski /kata rocznik 97/, Filip Fichowski /lekki kontakt -55kg/ i Mikołaj Rogowski /lekki kontakt -70/, który wywalczył złoty medal potwierdzając tym samych swoją wysoką formę. Przypomnijmy, że Mikołaj już w Sieradzu podczas Pucharu Polski też zdobył najcenniejszy krążek. Jedyna kobieta w tym gronie, czyli Małgosia otarła się o podium zajmując najbardziej nie lubiane przez sportowców 4-te miejsce. Bracia Fichowscy dopiero zaczynają swoja przygodę z poważnymi zawodami i jak mówią ich opiekunowie z SKKK jeżdżą jeszcze po naukę. Kolejna czwórka sieradzkich karateków weekend spędziła w malowniczym Brnie, gdzie odbyło się Budo Show. Nasi seniorzy zostali tam zaproszeni przez organizatorów imprezy i Czeską Organizację Karate. W Brnie zaprezentowali się: Ewa Helman, Krzysztof Kotarski i Radosław Kosicki. Na czele tej trójki stanął oczywiście trener Robert Wajgelt. Sieradzanie stoczyli podczas tej ciekawej i z rozmachem przygotowanej imprezy trzy walki. Dwie z nich udało się im wygrać. W kategorii kobiet Ewa zwyciężyła w dogrywce z zawodniczką z Brna. Radek za sprawą nokautu w dogrywce przed czasem wygrał z Michałem Zezulką z Brna. Z późniejszych wypowiedzi Czecha wynikało, że "zderzył się z lokomotywą". Nasz trzeci karateka po wyrównanej walce przegrał przez wskazanie sędziów, również z reprezentantem Republiki Czeskiej. – spotkaliśmy się z prawdziwym profesjonalizmem organizatorów Budo Show i dlatego tym bardziej chcielibyśmy podziękować za zaproszenie do udziału – komentował po powrocie do kraju Robert Wajgelt. Budo Show okazało się imprezą na wysokim poziomie sportowym, okraszoną różnymi atrakcjami jak pokaz kulturystyki, karate shotokan i takewondo oraz czeskiej policji i wojska.

galeria

2008-11-27
VIII MISTRZOSTWA EUROPY OPEN KYOKUSHIN KARATE WARNA 2008

Czwarta sobota listopada minęła pod znakiem zaciętej rywalizacji najlepszych karateków z niemal całej Europy. W Warnie odbyły się bowiem VIII Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Open, VIII Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate Kata, II Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Oldboyów oraz II Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Juniorów. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 17 krajów. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero. Wśród wspomnianych karateków nie zabrakło oczywiście i Polaków. Nam zaś miło podkreślić, że kadrę narodową na zawody oparto m.in. o reprezentanta SKKK Marcina Sieczkę. Zawodnik co prawda nie zaliczy swojego występu do udanych, ale sprawiedliwie trzeba tu oddać fakt, że w kategorii "open" stanąć "na pudle" nie udało się żadnemu Polakowi, z mistrzem Europy Krzysztofem Habraszką na czele. – To była kolejna już tegoroczna ciekawa i dobrze zorganizowana impreza Kyokushin karate – komentuje Robert Wajgelt, wice prezes SKKK, który co prawda nie kryje rozczarowania porażką Marcina, ale i podkreśla, że to po prostu sport i nie zawsze można zgarniać medale. Jest też coś na otarcie łez dla Wajgelta, który – przypomnijmy – od kilku lat prowadzi kadrę narodową Republiki Czeskiej. Olah Vladan ze Slavicina w kategorii junior -65 kg zdobył brązowy medal. To kolejny już przykład na to, że opieka Roberta Wajgelta nad reprezentacją naszych południowych sąsiadów przynosi wreszcie konkretne efekty i sportowe triumfy Czechów na najpoważniejszych międzynarodowych imprezach karate Kyokushin. Warto też podkreślić, że w Warnie w charakterze tłumacza naszej ekipie towarzyszył Marek Urbański, prezes SKKK. Organizatorem mistrzostw w Warnie była Bułgarska Organizacja Kyokushin Karate, prowadzona przez shihan Hristo Traikova.

galeria

2008-11-12
Na międzynarodowo w Brnie

Zagranicznych wojaży sportowych naszych karateków ciąg dalszy ! Ostatni weekend nasi zawodnicy pod wodzą Sensei Roberta Wajgelta spędzili na Międzynarodowym Zgrupowaniu Karate Kyokushin. Impreza to nowy pomysł na efektywne szukanie młodych uzdolnionych karateków, którzy dzięki niej mogą "złapać" swą szansę na wejście w zaszczytny skład kadry narodowej. Do Brna pojechała trójka reprezentantów SKKK: Radosław Kosicki, Iga Wajgelt i Magdalena Mizerska. Wszyscy wzięli tam udział w czterech treningach prowadzonych przez Roberta Wajgelta, poświęconych taktyce walki, treningom na tarczach i bokserskim oraz walkom sparingowym. Warto w tym momencie podkreślić, że pojawili się na nich także reprezentanci innych stylów sztuk walki, jak may tai oraz kick boxing. W przypadku tego drugiego w Brnie był to sam aktualny mistrz Europy. – Tym razem łączyliśmy pożyteczne z przyjemnym, bo przecież nie samym treningiem człowiek żyje. Dlatego m.in. wybraliśmy się na ciekawą wycieczkę po Brnie – opowiada Robert Wajgelt. Sieradzcy karatecy podkreślali po powrocie do kraju, że cała impreza została naprawdę profesjonalnie przygotowana i wielka w tym zasługa Czeskiej Organizacji Karate, kierowanej przez sensei Jiri Potysza. Brawa za zaangażowanie także dla Tomasza Kinca, kierownika klubu w Brnie. Dzięki takiemu podejściu do sprawy wszyscy mogli w spokoju wylewać z siebie litry potu zgłębiając bez przeszkód tajniki karate kyokushin. Prestiżu całej oprawie imprezy nadał fakt, że treningi uczestników zgrupowania zorganizowano w reprezentacyjnej sali Arena Brno. Efekt weekendowego zgrupowania to powołanie na Mistrzostwa Europy juniorów dla Olaha Vladana ze Slavicina w Republice Czech, który przypomnijmy – nie tak dawno wywalczył złoto w kumite juniorów młodszych w kategorii -60 kg podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza. Następne zgrupowania zaplanowano w Pradze, Slavicinie i Jaworniku. Na koniec miło nam zaś poinformować, że trzech sieradzkich karateków otrzymało też oficjalne zaproszenie na Budo Show, które odbędzie się 29. listopada w Brnie. Stoczą tam swoje - miejmy nadzieję - zacięte walki.

galeria

2008-10-28
Sportowa eskapada do Zielonej Góry.

W tym malowniczo położonym mieście 26 października 2008 w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego, odbył się XXV Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate. W turnieju uczestniczyło prawie 140 zawodników z kraju i z zagranicy. Trzeba tu podkreślić, że do Zielonej Góry przyjechali też najlepsi polscy karatecy: Krzysztof Habraszka - 5-krotny mistrz Europy, aktualna wicemistrzyni świata w kat. do 65 kg - Dobrosława Habraszka, oraz mistrzyni świata w kat. pow. 65 kg - Agnieszka Sypień. W tym zaszczytnym gronie i pod okiem zaproszonych gości, wśród których byli: sekretarz generalny Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate shihan Andrzej Drewniak, trener Kadry Narodowej shihan Włodzimierz Rój oraz członkowie Prezydium Polskiego Związku Karate, o sukces przyszło powalczyć i sieradzkim karatekom. No i nie obyło się bez sukcesów. Niewątpliwie największy ma na swoim koncie Marcin Sieczka, który w kategorii + 90 kg sięgnął po brązowy medal. O wejście do finału Marcin stoczył zaciętą walkę z wielokrotnym mistrzem Europy Krzysztofem Habraszką. Po dogrywce sędziowie przyznali zwycięstwo karatece z Tarnowskich Gór. Do 1/8 weszła Ewa Helman w kat. – 55 kg oraz Krzysztof Kotarski w kat. -90 kg, który debiutował na tak poważnej imprezie. Nasz czwarty zawodnik Radosław Kosicki może mówić jedynie o pechu. Podczas walki eliminacyjnej sędziowie uznali, że użył zbyt dużej siły i został zdyskwalifikowany. Przeciwnik sieradzkiego karateki został znokautowany. – Oceniając wyjazd do Zielonej Góry muszę podkreślić, że te zawody miały bardzo wysoki poziom. Nasi zawodnicy zeszli z maty z jednym medalem, ale i to też nas cieszy. Nie można zresztą zapominać, że mieliśmy wśród nas debiutanta. Takim zawodnikom zwykle bardzo ciężko o sukces "na dzień dobry" na takich prestiżowych zawodach. Ale to co miał zrobić zrobił, bo wygrał jedna walkę – powiedział tuż po zakończeniu turnieju sensei Robert Wajgelt.poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] nastepna